MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Susuz kalmayın! Bu belirtilere dikkat edin

11.07.2019 21:30

Yeterli su içmenin, vücudun çok çeşitli fonksiyonlarını düzgünce yerine getirebilmesi için şart olduğu tartışmasızdır. Vücudun susuz kaldığının kabızlık, baş ağrısı, açlık hissetmek gibi bazı belirtileri vardır. Yeterince su içilmediği zaman vücudumuz bizi bazı tepkilerle uyarır.

Susuz kalmayın! Bu belirtilere dikkat edin

Vücudun su ihtiyacını belirleyen yaş ve sağlık durumu gibi birçok faktör vardır. Su içmek için susamayı beklemek yanlış bir tutumdur. Vücut susuz kaldığı zaman bazı tepkiler gösterir.

Tatlı krizleri

Susuz kalındığı zaman tatlı yeme ihtiyacı duyulur bunun nedeni ise karaciğerin depolanmış şekeri salması için suya ihtiyacı olduğudur. Yeterine su içilmeden egzersiz veya spor yapılırsa karaciğerdeki glikojen depoları hızlı boşalır.

Uyku hali ve yorgunluk

Yeterli su içilmediği zaman vücut yorgun düşer ve uykulu hissedilmesine sebep olur. Ayrıca ruh halini etkiler ve zihinsel konsantrasyonu düşürür.

Ağız kokusu

Yeteri kadar su içilmezse tükürük salgısı azalır ve bu da ağız kokusuna sebep olan bakterilerin artmasına sebep olur. Çünkü tükürük antibakteriyeldir. 

Üşüme

Vücut susuz kaldığı zaman sebepsiz yere üşüme hissi ortaya çıkar. Çünkü susuz kalındığı zaman vücut cilde kan akışını yavaşlatır. Bu da üşümeye neden olur.

Egzersiz performansında düşüş 

Egzersiz anında vücutta su eksikse ve yeteri kadar su içilmezse performans daha düşük olur.

Su vücudumuzun temel ihtiyaçlarından biridir. Bunun için günde en az 2 litre su içilmeli ve vücudun dengesi korunmalıdır.
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3