MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
İstanbul İl Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı

02.11.2020 22:34

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında, AFAD (Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) Hasdal Yerleşkesi’nde İl Pandemi Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

İstanbul İl Pandemi Kurulu Toplantısı yapıldı

İstanbul'da İl Pandemi Kurulu Toplantısı gerçekleşti. İl genelinde salgınla mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, alınan tedbirler, yapılan denetimler, filyasyon ve izolasyon takip çalışmaları ile kademeli mesai konuları ele alındı. Vali Yerlikaya, toplantı açılışında gerçekleştirdiği konuşmada “Bugün, şehrimizde 11 Mart’tan bugüne Covid-19 salgının geldiği noktayı değerlendireceğiz. Şehrimizde gerek hastanede gerekse evde kendini izole eden bütün hastalarımıza şifa diliyoruz. En kısa zamanda sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyoruz." ifadelerini kullandı.

'ÇOK GÜÇLÜ BİR SAĞLIK SİSTEMİMİZ VAR'

Vali Yerlikaya, "İstanbul ve ülke genelinde devletimiz Covid-19 ile mücadele milletiyle beraber gerçekten mükemmel bir duruş sergiliyor. Çok güçlü bir sağlık sistemimiz olduğunu sadece biz söylemiyoruz, dünya da bunu kabul ediyor. Hastalığın tedavi süreci var. Bu hastalığa yakalanan vatandaşlarımızın tedavi süreciyle ilgili güçlü sağlık sistemimiz sayesinde İstanbul’da da diğer yerlerde de bir sıkıntımız yok." ifadelerini kullandı.

Maske, mesafe, temizlik kuralları ile kalabalık ortamlardan mümkün olduğunca uzak durmak gerektiğini hatırlatan Vali Yerlikaya, Valilik koordinasyonunda yapılan denetimlere değindi. 22 Ağustos’tan bugüne kadar 2 milyon 100 binin üzerinde Covid-19 salgınıyla ilgili denetim gerçekleştirildiğini belirten Vali Yerlikaya, tüm kurumlarla koordinasyon içerisinde çalışıldığını ifade etti.

Vali Yerlikaya, "İstişare etmemiz, görüş alışverişinde bulunmamız, değerlendirme yapmamız gereken bütün dostlarımız burada. İl Pandemi Kurulu’muzun şehrimizde salgınla mücadelesinde hayırlara vesile olacak kararlar alınmasını temenni ediyorum." ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.

'EKREM İMAMOĞLU TOPLANTIYA KATILDI'

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun video konferans yöntemi ile katıldığı toplantıda İBB Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Demir, trafik talep yönetimi kapsamında mesai saatlerinin yeniden düzenlenmesi önerisine ilişkin sunum gerçekleştirirken; Halk Sağlığı Başkanı Dr. Abdullah Emre Güner, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara dair sunum gerçekleştirdi.

İl Pandemi Kurulu Toplantısı, Vali Yerlikaya’nın oda, meslek gruplarının, sendika ve organize sanayi bölgelerinin temsilcileri ile istişarede bulunması ile tamamlandı.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı