MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
İlk etapta Antalya'ya 20 bin grip aşısı geldi

29.10.2020 10:30

Antalya Eczacı Odası Başkanı Mehmet Ertekin, Antalya'ya 20 bin grip aşısı geldiğini belirterek, "Aşının ilk bölümü olduğunu düşündüğümüz bu miktarın ilerleyen haftalarda ihtiyaca göre artacağını düşünüyoruz. Bu aşıların içeriğinde 4 suç var, her yıl güncellenip üretilen aşılar eczanelere ulaştırılıyor" dedi.

İlk etapta Antalya'ya 20 bin grip aşısı geldi

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre;  Eczacı Odası Başkanı Mehmet Ertekin, bağışıklamayı başlatmak için sistemde kabul gören hastalara aşı uygulamasının başladığını, aşı için acele edilmemesi gerektiğini söyledi. Başkan Ertekin, aşılama kriterlerinin belirlendiğini belirterek, "Vatandaşlar aile sağlığı merkezlerinden aşılama kriterlerine uygun reçete etmek üzere ziyaretlerini gerçekleştirdi. Kriterler yüksek ve beklentinin üzerinde. Özellikle 65 yaş üzeri vatandaşların önceliği var. Kronik hastalıklar, organ nakli, böbrek yetmezliği gibi belgelendirilmiş hastalığı olanlar bir üst kademede tercih ediliyor" dedi.

'Aşı en ciddi önlemlerden biridir'

Bu bilgilerin yazılı olarak bildirilmediğini aktaran Ertekin, ekranlardan sorguladıklarında, aile hekimlerinden aldıkları bilgiler doğrultusunda bu kriterlerin görüldüğünü kaydetti. Başkan Ertekin, "Devamında aşılar bölümler halinde gelecek. İlk dönemde yüksek kriterlerdeki hastalara aşılama yapılacak. İlerleyen zamanlarda belki bir basamak daha genişletilerek, kriterler rahatlatılıp yaygın bir kitleye erişimi sağlanacak. Çünkü aşılama sadece hastalıkları olan kişilere değil, sağlıklı kişilere de koruma amaçlı yapılması gereken bir hizmettir. Aşılama, tüm vatandaşlara erişebilecek kadar yaygın hale getirmek, sağlık için yapmamız gereken en ciddi önlemlerden biridir" dedi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı