MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Horlamayla nasıl mücadele edilir?

27.06.2019 17:23

Horlama birçok insanın her gün yaşadığı çok can sıkıcı bir problemdir. Horlayan kişi için büyük bir problem olduğu gibi aynı yatağı ve odayı paylaşan kişiler için de huzursuzluk yaratan bir durumdur. Horlama uyku kalitesini ve genel sağlığı ciddi bir şekilde etkileyen bir sağlık sorunu olduğu için tedbirimizi almalıyız. Horlamanın nedenleri nelerdir? Nasıl beslenmeliyiz?

Horlamayla nasıl mücadele edilir?

Horlama problemini çözmek için birçok kişi çoğu zaman reçetesiz satılan ilaçlara başvurmaktadır. Ancak, bu her zaman problemi çözmeye yetmez. Horlama problemini sonsuza kadar çözmek, basit ev yapımı doğal bir ilaç tarifiyle mümkün.

Horlamanın Nedenleri

Horlama genellikle mukus birikiminin bir sonucudur. Mukus, solunum yollarında birikerek normal nefes almayı önler ve horlamaya neden olur.

Horlama, astım, alerji, sinüs enfeksiyonu veya burun tıkanıklığı gibi nedenlerden dolayı da ortaya çıkar. Bununla birlikte bazı ilaçların horlamaya neden olabileceği gibi kalıtsal bir durum da olabilir.

Horlamaya Karşı Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Kızarmış gıdalardan uzak durulmalı

İşlenmiş gıdalar tüketilmemeli

Sindirimi zor süt ürünlerinden kaçınılmalı

Ağır unlu gıdalar yenmemeli

Alkol tüketiminden vazgeçilmeli

Çikolata yemekten kaçınılmalı

Horlamaya Ne İyi Gelir?

Horlamayı doğal yollardan azaltacak ve önleyecek ilaç meyve suyudur. Organik meyvelerin suyunu sıkarak bağışıklığınızı güçlendirebilir ve hava yollarını tıkayan mukusu ortadan kaldırarak rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz.

Elma, havuç ve limonu sıkın, bir miktar zencefil ekleyin ve yatmadan 1-2 saat önce için. 

Sırt üstü uyuma alışkanlığı horlamayı tetikleyen sebeplerden biridir.  Bu yüzden uyurken yan yatmanız daha rahat nefes almanızı sağlar.
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı