MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Genital estetik psikolojiyi düzeltiyor!

14.06.2019 17:08

Son yıllarda genital estetik ve kozmetik jinekolojinin dünyada ve Türkiye’de yaygınlaştığını belirten Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sibel Kaya, “Başarıyla gerçekleştirilen ameliyatlar vajinal genişleme, sarkma ve diğer problemlerde kadınların imdadına yetişiyor” dedi.

Genital estetik psikolojiyi düzeltiyor!

Doğum sonrasında veya çeşitli nedenlerle vajinada oluşan kalıcı hasarlar vajinal genişleme ve sarkmalara neden olabilir.

Cinsel ve psikolojik hayatı önemli ölçüde etkileyen bu durum ilişki sırasında ağrı, özgüven eksikliği ve cinsel isteksizliğe yol açabilir.

Bu sorunları ve daha fazlasını gidermek için talep edilen estetik operasyonlar günümüzde sıklıkla uygulanıyor ve yüz güldüren sonuçlar alınıyor.Medical Park Antalya Hastane Kompleksi’nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Sibel Kayagenital estetik ve kozmetik jinekoloji hakkında merak edilenleri anlattı.

Kadınları cinsellikten soğutuyor

Vajina estetiği; vajinal gevşemeyi, dış genital organlarda deformasyonu ve vajinal dudaklardaki şekil bozukluklarının düzeltilmesini amaçlar.

Vajina daraltma, vajinoplasti, vajinal iç ve dış dudaklardaki düzeltme işlemleri de ‘labioplasti’ olarak adlandırılır. Vajinal gevşeme; genetik yatkınlık, zor ve çok doğum yapmak, doğum dikişlerindeki izler ve deformite, ilerleyen yaş, kilo artışı nedeniyle oluşabilir. Vajinal gevşemeye bağlı cinsel hayatımızda problemler ve bu süreçte bazı psikolojik problemler yaratabilir. Aynı zamanda idrar kaçırma ve vajinal enfeksiyon (vajinit) oranı artmıştır.

Vajinal dudakların normalden büyük olması veya şekil bozuklukları güven kaybına, cinsel hayatta kopmalara, tekrarlayan vajinal akıntılara ve ağrıya neden olabilir.

Operasyon 30 dakika sürüyor

Vajinal yolla bölgesel uyuşturma, sedasyon veya genel anestezi altında yapılır. Vajinal duvarda cerrahi olarak daraltma ve kaslara destek dikişi atılarak sıkılaştırma sağlanır.

Vajinal dudaklarda düzeltme ve küçültme operasyonu yapılır. Operasyon yaklaşık 30 dakika sürer. İyileşme sonunda neredeyse hiç iz kalmaz. Hastalarımız birkaç gün içinde normal hayatına dönebilir. 1 haftada dikişler iyileşir ve kendiliğinden eridiği için dikişlerin alınmasına gerek yoktur.

İşlem sonrası bölgeyi kuru tutmak önemlidir. Yaklaşık 1-1,5 ay sonra da cinsel hayatlarına dönebilirler. Cinsel ve psikolojik hayatı önemli ölçüde etkileyen vajinal sorunların giderilmesiyle kadınların özgüven duygularının tazelenir, hasta kendini daha rahat hisseder.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı