MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

 
DSÖ duyurdu: Rus ‘Sputnik V’ aşısı acil kullanım listesine alınacak

12.11.2020 22:27

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Rus ‘Sputnik V’ koronavirüs aşısını acil kullanım için önerilen aşılar listesine alacağını duyurdu.

DSÖ duyurdu: Rus ‘Sputnik V’ aşısı acil kullanım listesine alınacak

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), koronavirüse karşı geliştirilen Rus ‘Sputnik V’ aşısının gerekli kriterleri karşılaması durumunda acil kullanım için önerilen aşılar listesine alınacağını belirtti. DSÖ basın servisinden yapılan açıklamada, “DSÖ, Sputnik V'nin acil kullanım listesine dahil edilmesi için başvuruda bulunma isteği üzerine Gamaleya Epidemiyoloji ve Mikrobiyoloji Araştırma Merkezi ile temasa geçti ve Sputnik V aday aşısına ilişkin verileri sabırsızlıkla bekliyor. Değerlendirme için gönderilecek ürünün listeye dahil edilme kriterlerini karşıladığı tespit edilirse, DSÖ sonuçları açık bir şekilde yayınlayacaktır” ifadelerine yer verildi. Sputniknews'in aktardığına göre; Aşı üreticisi tarafından ön yeterlilik için sunulan verilerin ve ilacın acil kullanım listesine alınma sürecinin gizli bilgiler kategorisinde olduğu vurgulanan açıklamada, sunulan verilerin değerlendirilmesi süresinin, ürünün kalitesi ve DSÖ kriterlerini ne kadar karşıladığına bağlı olduğu belirtildi.

Açıklamada ayrıca, DSÖ’nün henüz acil kullanım için hiçbir Kovid-19 aşı adayının ön yeterliliğini değerlendirmeye almadığı kaydedildi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto