MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütBu yöntemle herkes kilo verir! Yapmanız gereken çok basit

18.02.2022 08:30

Uzun zamandır kilo vermek istiyor ancak günlük koşturma içinde önerilen diyetleri uygulayamadığınız için yapamıyorsanız bu rehber tam size göre! Uzmanların yaptığı araştırmalara göre hayatınızda yapacağınız bazı ufak değişikliklerle kilo vermeniz mümkün. İşte birbirinden ilginç kilo verme yöntemleri...

Bu yöntemle herkes kilo verir! Yapmanız gereken çok basit

Obezite ve fazla kilo günümüzün en büyük sorunlarından biri olarak sürekli karşımıza sıkıyor. Fast food kültürünün dünya çapında yaygın ve kolay ulaşılabilir olması, sağlıklı gıdaya erişimin gün geçtikçe daha da zorlaşması sağlıklı ve fit bir görünümü daha da zorlaştırır hale geldi. Masa başında çalışma, hareketsizlik ve Covid-19 yüzünden 2 yılı aşkın bir süredir evden daha az çıkmak da bunlara eklenince kilo alan kişi sayısı milyonlara ulaştı. Uzmanlar yaptıkları araştırmalarla birbirinden ilginç, kolay ama etkili kilo verme yöntemlerini açıkladı.

AYNA YÖNTEMİ

Kilo vermenin en etkili yolu ne yediğinize dikkat etmekten geçiyor. Journal of the Association for Consumer Research tarafından yapılan bir araştırma, aynalı odalarda yemek yiyen insanların meyve salatasını çikolatalı kekten daha lezzetli bulma ihtimalinin daha yüksek olduğunu buldu. Yemek yediğiniz alana ayna koyarak daha az yemek yiyebilirsiniz.

MUTLAKA ÇORBA İÇİN

ABD'deki Penn State Üniversitesi'ne göre, yemeğe lezzetli bir çorbayla başlamak kalori alımını yüzde 20 azaltacaktır. Çorbanın vereceği tokluk hissiyle ana yemeği daha düşük bir porsiyonda yeme ihtimaliniz çok daha yüksek.

VANİLYA KOKUSU

Bir çalışma, vanilya kokulu aksesuar takan kişilerin bir ay içinde ortalama olarak yarım kilodan biraz fazla kilo kaybettiğini buldu. Uzmanlar vanilya kokusunun iştahı bastırdığını öne sürdü.

RENKLİ TABAKLAR

Yemeğinizin renginin servis edildiği tabağa uymadığında daha az yemek yiyeceksiniz. Araştırmalar, insanların kırmızı tabakta domates soslu makarna yerken beyaz tabakta makarna yiyenlere oranla yüzde 30 daha az yediklerini ortaya çıkardı. Ancak daha fazla sebze yemek istiyorsanız, yeşil tabakları tercih edin.

KÜÇÜK TABAKLAR

Evde kullandığınız normal porsiyon tabakların yerine daha küçük boyutlarda tabak ve kâse alarak daha az yiyebilirsiniz. Bir araştırma, insanların daha büyük kaselere yüzde 9,9 daha fazla çorba koyduğunu buldu.

TELEVİZYON KARŞISINDA ASLA YEMEK YEMEYİN

Bir Birmingham Üniversitesi çalışmasına göre, dikkatimiz dağıldığında beynimiz ne yediğimize dikkat etmez. Ayrıca ABD'de yapılan bir araştırma, televizyon karşısında hiç yemek yemeyen kişilerin obez olma olasılığının yüzde 40 daha az olduğunu buldu.

KAHVALTIDA YUMURTA

Sabahları tahıl ve ekmek yerine yumurtaya yemenin, gün boyunca daha az yemek yiyeceğinizin anlamına gelir. ABD’de yapılan bir araştırmada, simit yerine yumurtayı tercih eden kadınların altı hafta sonra yüzde 65 daha fazla kilo verdiğini keşfetti.

Bilim adamları, bu etkinin yumurtaların insanları daha uzun süre tok tutmasından kaynaklandığına inanıyor.

DAHA FAZLA UYUMAK

Normal gece uykusunu 2 saat daha uzatarak günde 270 kalori yakarsınız. JAMA Internal Medicine dergisinde yapılan bir araştırma, gecede altı buçuk saat uyuyan gönüllülerin iki haftalık bir süre boyunca günde iki saat fazladan yatarak daha az yemek yediklerini buldu.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Müteahhitler birlik oldu, DAİMFED kuruldu

Müteahhitler birlik oldu DAİMFED kuruldu

Müteahhitler birlik oldu, DAİMFED kuruldu
Milyonlarca çalışanın gözü asgari ücret tespit toplantısında! Kritik gün yarın...

Milyonlarca çalışanın gözü asgari ücre..

Milyonlarca çalışanın gözü asgari ücret tespit toplantısında! Kritik gün yarın...
Antalya’da 157 noktada huzur uygulaması!

Antalya’da 157 noktada huzur uygulaması!

Antalya’da 157 noktada huzur uygulaması!
Antalya'da kuyumcuya sahte altını şoku

Antalyada kuyumcuya sahte altını şoku

Antalya'da kuyumcuya sahte altını şoku
Antalya'da otobüsler şoförsüz kaldı! 7 bin 500 TL maaş ile işçi arıyorlar

Antalya'da otobüsler şoförsüz kaldı! 7..

Antalya'da otobüsler şoförsüz kaldı! 7 bin 500 TL maaş ile işçi arıyorlar
FT Antalyaspor 4 Temmuz'da top başı yapıyor

FT Antalyaspor 4 Temmuzda top başı yap..

FT Antalyaspor 4 Temmuz'da top başı yapıyor