MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

1 mayıs

Fenix center
Aspirinin cilde inanılmaz faydaları! İşte mucize maske tarifleri...

02.07.2019 11:14

Genellikle ağrı kesici olarak kullanılan aspirinin sadece sağlığımıza değil cildimize de oldukça faydası var. Cildin ekstra özene ihtiyaç duyduğu sıcak yaz aylarında aspirinle yapacağınız bakımın yarattığı mucizelere inanamayacaksınız.

Aspirinin cilde inanılmaz faydaları! İşte mucize maske tarifleri...

Günlük hayatta yaşanan stres, yorgunluk, duygu değişimleri ve dış etkenler ciltte hasara yol açar. Yaşanılan her şeyden kolay etkilenen cildin her zaman bakıma ihtiyacı vardır.

Kuruluğa, siyah noktalara, sivilcelere ve hatta kırışıklıklara bile iyi gelen aspirinle yapacağınız bakımın tüm kullandığınız ürünlerden daha faydalı olabileceğini düşündünüz mü? 

Aspirinin içerisinde bulunan salisik asit ve antienflamatuar sivilce oluşumunu engeller, var olan sivilceleri kurutur. Cildin yağ dengesini kurar, yeni siyah nokta oluşumlarına karşı koruma sağlar.

Ayrıca cildi nemlendirerek, cildin yaşlanmasına da engel olur. 

Evde yapabileceğiniz aspirin maskelerinin cildinizde yarattığı değişim sizi şaşırtacak. 

İşte cildiniz için evde yapabileceğiniz maskeler: 

1. Limon ve aspirin

 3 adet aspirin ve 3 yemek kaşığı limon suyunu karıştırarak eritin. Karışımı yüzünüze sürüp 10 dakika beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın. 

2. Nemlendirici aspirin maskesi

4-5 adet aspirin, 1 tatlı kaşığı ılık su, 1 çay kaşığı balı karıştırın. Krem kıvamına getirdikten sonra yüzünüze sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra yüzünüzü yıkayın. 

3. Doğal peeling maskesi

6 adet aspirin, 1 tatlı kaşığı limon suyunu karıştırın. Yüzünüze sürüp 10 dakika beklettikten sonra, karbonata batırdığını pamuk yardımıyla yüzünüzü temizleyin. 

4. Aspirin maskesi

3 adet aspirin ve 3 yemek kaşığı ılık suyu karıştırın. Yüzünüze sürdüğünüz maskeyi 10 dakika boyunca bekletin ve yüzünüzü yıkayın. 

5. Kırışıklık önleyici aspirin maskesi

5 adet aspirin, 1 yemek kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı balı karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp yarım saat bekleyin. Daha sonra yıkayın. Bu maskeyi haftada en fazla 2 kez uygulayın. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs

1 mayıs konayaaltı