MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

HALK MASA

Muratpaşa Ramazan

Fenix center
Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür: "Ciddi bir vaka artışı yaşamadık"

05.01.2021 10:02

Antalya haber... İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, kente gelen turistlerin koronavirüs vaka sayısını artırmadığını belirterek, “Covid-19 testi pozitif çıkan turistler en kısa zamanda tedaviye alındı. Şu anda ilimizde Covid-19 nedeniyle tedavi alan turist yok" ifadelerini kullandı.

Antalya İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür: "Ciddi bir vaka artışı yaşamadık"

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre; İl Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür, Antalya'daki vaka artış hızı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Antalya'nın turizm kenti olmasına rağmen turizmin yoğun olduğu dönemlerde dahi ciddi vaka artışı yaşamadıklarını aktaran Dr. Ünal Hülür, kent genelindeki kısıtlamalara ve pandemi kurallarına uyulmasıyla birlikte vaka sayılarının düşüşe geçtiğini açıkladı. Antalya Valiliği'nce oluşturulan izlem ekiplerinin denetimi, maske, mesafe ve temizliğine dikkat edilmesi HES koduyla ilgili kurumlarda, bazı sokaklarda, AVM'lerde ve toplu taşıma araçlarındaki uygulama oranının yüksek olduğunu vurgulayan Dr. Ünal Hülür, yasaklara uymayan vatandaşların izlem ekiplerine bildirildiğini, bazı temaslı ya da pozitif vakaların KYK yurtlarına alındığını söyledi.

"ŞU ANDA İLİMİZDE TEDAVİ ALAN TURİST YOK"

Dr. Ünal Hülür, Antalya'ya ziyarete gelen Covid-19 testi pozitif çıkan turistlerin en erken zaman içerisinde tedaviye alındığını söyledi. Dr. Hülür, “Şu anda ilimizde Covid-19 nedeniyle tedavi alan turist yok. Pandemi sırasında Türkiye'ye ve Antalya'ya gelen yabancı turistlerin çok büyük kısmı Güvenli Turizm uygulamalarından dolayı memnun olduklarını dile getirdi. Alınan tedbirler sayesinde bu şartlarda olabilecek en güvenli tatili yaptıklarını dile getiren turistler, sağlık hizmetlerinden de memnun kaldıklarını vurguladı. Özellikle ülkelerindeki sağlık sigortalarının ve seyahat sağlık sigortalarının Covid-19'u kapsamadığını, buna karşılık Türkiye'ye girişte çok makul ücretlerle Covid-19 sigortası yaptırabildiklerini söyleyen turistler, böylece endişesiz ve gönül rahatlığıyla tatil geçirdiklerini, pandemi sonrası da Türkiye'yi tercih edeceklerini ifade etti" dedi.

"TURİSTLER ÇOK ETKİLENDİ"

Birçok ülkenin turistlere kapılarını kapattığını hatırlatan Dr. Ünal Hülür, Türkiye'deki sağlık sistemi ve ağırlama endüstrisinin değişen şartlara uyum gösterdiğini belirtti. Dr. Hülür, “Turistler, Türkiye'nin gerekli tedbirleri alarak kendilerine kucak açmasından çok etkilendiklerini belirtti. Haftalarca, hatta aylarca kapalı kaldıktan sonra kısa süreliğine de olsa Türkiye'de tatil yapabildikleri için morallerinin düzeldiğini, ruhen ve bedenen yeniden sağlıklı hissetmeye başladıklarını söylediler" diye konuştu.

"BÜYÜK SORUNLARLA KARŞILAŞILMADI"

Dr. Ünal Hülür, turistlerin Türkiye'ye girerken ateş ölçme ve diğer semptomlarına bakılmasıyla seyahatlerden etkilenmediklerini söyledi. Dr. Hülür, “Turistler kendileriyle ilgilenen tüm sağlık, güvenlik, ulaşım ve otel çalışanlarının profesyonelce davrandığını, yaşanan çok nadir olumsuzlukların ise diğer yerlerde gördükleri ve duyduklarına göre ihmal edilebilir düzeyde kaldığını vurguladı. Türkiye'deyken gerek Covid-19, gerek başka sağlık sorunları yaşayan yabancı turistler ise otellerin ve sağlık hizmeti veren Türk kurumlarıyla herhangi bir sorun yaşamadıklarını, tek sıkıntılarının ülkelerine dönmeden önce Covid-19 testleri pozitif çıkanların istemedikleri halde Türkiye'deki kalışlarının uzaması, böylece ülkelerine döndüklerinde işyerleriyle sorunlar çıkması olduğunu söyledi. Karantina ve izolasyona alınan turistler de hareket özgürlükleri kısıtlanmasına rağmen kendilerine iyi bakıldığını, herkesin durumlarını anlayışla karşıladığını, iletişim konusunda da büyük sorunlarla karşılaşmadıklarını dile getirdi" ifadelerini kullandı.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Muratpaşa Ramazan

Diğer Haberler

EGM'den vatandaşlara uyarı! Bu linke sakin tıklamayın

EGM'den vatandaşlara uyarı! Bu linke s..

EGM'den vatandaşlara uyarı! Bu linke sakin tıklamayın
Sağlık Bakanlığından 'esnek mesai ve idari izin' genelgesi

Sağlık Bakanlığından 'esnek mesai ve i..

Sağlık Bakanlığından 'esnek mesai ve idari izin' genelgesi
Athena Gökhan'nın vaka sayısı tepkisine Bakan Koca'dan yanıt

Athena Gökhan'nın vaka sayısı tepkisin..

Athena Gökhan'nın vaka sayısı tepkisine Bakan Koca'dan yanıt
Başika'daki terör saldırısı sonrası Bakan Çavuşoğlu, Barzani ile görüştü

Başika'daki terör saldırısı sonrası Ba..

Başika'daki terör saldırısı sonrası Bakan Çavuşoğlu, Barzani ile görüştü
Türkiye'de yapay zeka teknolojilerine büyük ilgi var

Türkiyede yapay zeka teknolojilerine b..

Türkiye'de yapay zeka teknolojilerine büyük ilgi var
DSÖ: Kovid-19 nedeniyle hastanede yatan ağır hastaların büyük kısmında diyabet var

DSÖ: Kovid-19 nedeniyle hastanede yata..

DSÖ: Kovid-19 nedeniyle hastanede yatan ağır hastaların büyük kısmında diyabet var