MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

23 Nisan Konyaaltı

23 Nisan Muratpaşa

Fenix center

Antalya OSB
Akdeniz Üniversitesi'den son dakika açıklaması...

24.02.2021 22:56

Akdeniz Üniversitesi, sosyal medya aracı olan Twitter'dan yazılı açıklama yaparak Antalya'nın koronavirüs durumunu değerlendirdi. Yapılan açıklamada, Antalya ilinin 100 bin kişi başına vaka oranlarında en kalabalık nüfusa sahip ilk 5 il içerisinde 5. sırada yer aldığı bilgisi yer aldı.

Akdeniz Üniversitesi'den son dakika açıklaması...

Akdeniz Üniversitesi, sosyal medya aracılığı ile bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada, toplumsal bağışıklıktan bahsedebilmek için henüz yeterince aşı yapılan kişi sayısına ulaşılamadığı belirtildi.

Yapılan açıklama şu cümlelere yer verildi:

"Değerli öğrencilerimiz,

Devam eden pandemi sürecindeki riskler üniversitemizce tekrar analiz edilmiş, olumlu gelişmeler olduğu saptanmakla birlikte bu risklerin henüz ortadan kalkmadığı görülmüştür. Akdeniz Üniversitesi olarak eğitim-öğretim ve bilimsel araştırmalar başta olmak üzere üniversite faaliyetlerinin sürdürülebilmesi konusunda aldığımız kararlarda temel ilkemiz sizlerin sağlık ve güvenliğini gözetmektir. Sizlerin, ailelerinizin, öğretim elemanlarımızın ve tüm çalışanlarımızın sağlığını korumayı önceleyerek değerlendirmelerimiz sürekli olarak devam etmektedir.

Ayrıca bu süreçte sağlık riski dışında barınma, ulaşım ve ekonomik şartlardan kaynaklanabilecek olan öngörülemez sonuçların da fırsat eşitsizliğine neden olacağı düşünülerek son senato kararımız alınmış ve sizlerle paylaşılmıştır. Yükseköğretim Kurulu'nun teorik eğitimlerin mümkün olduğunca uzaktan eğitim yöntemleri kullanılarak devam ettirilmesi' yönündeki tavsiyesi ve Sağlık Bakanlığı'nın 'Son 3 haftadır ülkemizde vaka sayısının yeniden artışa geçmesi daha dikkatli davranılmasını gerektirmektedir. Yükseköğretim kurumlarında yüz yüze eğitimin mevcut şartları dışında önemli bir hareketliliğe sebep olabileceği de unutulmamalıdır' görüşü de alınan kararda belirleyici olmuştur.

Sağlık Bakanlığı Covid-19 aşı bilgilendirme platformundan alınan verilere göre 24 Şubat 2021 tarihi itibarı ile toplam yapılan aşı sayısı 255.576 olup, birinci doz uygulanan kişi sayısı 239.135 ve ikinci doz uygulanan kişi sayısı da 41.441'dir. Aşı çalışmaları büyük bir özveri ile devam etmekle beraber toplumsal bağışıklıktan bahsedebilmek için henüz yeterince aşı yapılan kişi sayısına ulaşılamamıştır. Antalya il Valiliği ile iletişim sonucuna göre de yüz yüze eğitim şartlarının henüz oluşmadığı kanaatine varılmıştır. İllere göre vaka sayıları incelendiğinde 15-21 2021 Şubat haftasında Antalya ilinde 100.000 kişide 78.92 vakaya rastlanmaktadır. Antalya ili 100.000 kişi başına vaka oranlarında en kalabalık nüfusa sahip ilk 5 il içerisinde 5. sırada yer almaktadır.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından tüm üniversitelere gönderilen son yazıda özellikle uygulama eğitimleri ağırlıkta olan bölüm ve/veya programların son sınıf öğrencilerinin gerekli yeterlilikleri kazanmadan mezuniyet aşamasına gelmiş olmasına ilişkin endişelere vurgu yapılmıştır. Bu çerçevede Üniversitemiz uzaktan eğitim sürecini senkron ve asenkron dersler ile en iyi şekilde yürütmeye çalışmaktadır. İçinde bulunduğumuz bu zor koşulların eğitim-öğretim süreçlerine yansımalarını da dikkate alarak, yaz ayları dâhil olmak üzere gereğinde eksiklikleri kapatmaya yönelik yeni düzenlemeler yapılacağını, mezun olsanız dahi ihtiyaç duyabileceğiniz teorik ve uygulamalı tüm derslerde misafir öğrenci olarak Üniversitemiz imkânlarının sizlere açık tutulacağını ve tüm eğitim-öğretim kadromuzla her zaman yanınızda olacağımızı bilmenizi isteriz."

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı yanıt verdi

Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı..

Merak edilen soruya İçişleri Bakanlığı yanıt verdi
AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: Antalya sağlık turizminde marka olabilir

AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: An..

AÜ Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan: Antalya sağlık turizminde marka olabilir
23 Nisan Cuma Antalya'da hava durumu...

23 Nisan Cuma Antalya'da hava durumu...

23 Nisan Cuma Antalya'da hava durumu...
Karun Hazinesi’nin başına neler geldi!

Karun Hazinesi’nin başına neler geldi!

Karun Hazinesi’nin başına neler geldi!
Son dakika: Akdeniz'de tekne kazası! 100'ün üzerinde göçmen hayatını kaybetti

Son dakika: Akdeniz'de tekne kazası! 1..

Son dakika: Akdeniz'de tekne kazası! 100'ün üzerinde göçmen hayatını kaybetti
Elektrik faturalarına zam mı gelecek? EPDK'dan açıklama

Elektrik faturalarına zam mı gelecek? ..

Elektrik faturalarına zam mı gelecek? EPDK'dan açıklama