MY TV TÜRKİYE Youtube Canlı Yayın


Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına aşı yapıldı

14.01.2021 15:02

Antalya haber...'Acil kullanım onayı' verilen CoronaVac aşısı Akdeniz Üniversitesi'ndeki sağlık çalışanlarına yapılmaya başlandı. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ender Terzioğlu, “25 odamız aşılama için ayrıldı. Her bir odada hemşirelerimiz ve hekimlerimiz eşliğinde aşılama başladı. İlk aşımızı da gerçekleştirmiş olduk" ifadelerini kullandı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık çalışanlarına aşı yapıldı

Haber merkezimize gelen Antalya haberine göre; Türkiye genelinde sağlık çalışanları üzerinde uygulanmaya başlanan CoronaVac aşısı, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde gören yapan sağlık çalışanlarına da yapıldı.

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi K Blok’da diğer hastalardan ayrı bir yerde Sağlık Bakanlığı direktiflerine uyularak oluşturulan 25 aşı odasında sağlık çalışanları aşılanacak.

Aşı odası

 

“VATANDAŞLARIMIZI AŞILAMA İŞLEMİ DE BAŞLAYACAK”

Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık çalışanları için gönderilen aşının ellerine ulaştığını belirten Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mustafa Ender Terzioğlu, “Bu aşıların düzenli yapılabilmesi için bir alan tahsis ettik hastanemizde. Burada 25 odamız aşılama için ayrıldı. Her bir odada hemşirelerimiz ve hekimlerimiz eşliğinde aşılama başladı. İlk aşımızı da gerçekleştirmiş olduk. Sürecin devamında hastanemizdeki sağlık çalışanları aşılandıktan sonra yine Sağlık Bakanlığımızın da yönlendirmesiyle birlikte vatandaşlarımıza yapılacak aşıların da bize ulaşmasıyla birlikte vatandaşlarımızı aşılama işlemi de başlayacak” dedi.

“HERKESİ AŞILAMAYA HAZIRIZ”

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Özge Turhan ise aşıların dün ellerine ulaştığını ve aşılamaya bugün itibariyle başladıklarını belirterek, “Sağlık Bakanlığımızın talimatı doğrultusunda 25 aşı odamız hazır. Bu salgın sürecinden kurtulmak için ne kadar çok kişiyi aşılayabilirsek o kadar iyi. Öncelikle sağlık çalışanları, haftaya da merkezi randevu sistemiyle halkımızı aşılamaya başlıyoruz. Vatandaşlarımız sağlık çalışanlarımızın ardından merkezi randevu sisteminden randevu alabilecekler. Öncelikli gruplara göre aşılama devam edecek. Randevulara göre biz de büyük kapasite ile hemşirelerimiz ve doktorlarımızla herkesi aşılamaya hazırız” diye konuştu.

“UMUTLUYUZ”

Geçmiş dönemde yapılan Faz-3 çalışmasının sonuçlarının da bugün itibariyle açıklandığını söyleyen Turhan, “Faz-3 çalışmamızın kodu kırıldı. Kimler aşı da kimler plasebo da belli oldu. Sağlık çalışanları için şimdilik, daha sonra halkınki de açıklanacak. Plasebo olanları tek tek çağırıp aşılayacağız. Aşı olanları da bir yıla kadar izlemeye devam edeceğiz. Antikor oranlarında farklı sonuçlar geliyor ama inaktif aşı hemen hemen aynı oranda etkili aslında. Son yüzde elli civarındaki sonuçta hafif hastalıklardan koruma oranıydı. Yüzde yüze yakın yoğun bakıma yatışı ağır hastalığı engelleyişi var inaktif aşının. Bizim sonuçlarımızda yüzde 91.25 olarak sonuçlar açıklandı. Umutluyuz. Hangi aşı olursa olsun aşılanalım bir an önce yoğun bir şekilde bu salgından çıkalım istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Tahtakale spot

Corendon

Adin Hotel erken rezervasyon

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Kanser hastaları ‘CoronaVac’ aşısına güvenebilir

Kanser hastaları ‘CoronaVac’ aşısına g..

Kanser hastaları ‘CoronaVac’ aşısına güvenebilir
Özcan Deniz Feyza Aktan kavgasına görümce de katıldı

Özcan Deniz Feyza Aktan kavgasına görü..

Özcan Deniz Feyza Aktan kavgasına görümce de katıldı
Koronavirüs aşısıyla ilgili önemli gelişme! İkinci doz sonrası sonuçları resmen açıkladılar

Koronavirüs aşısıyla ilgili önemli gel..

Koronavirüs aşısıyla ilgili önemli gelişme! İkinci doz sonrası sonuçları resmen açıkladılar
KKTC’de Lefkoşa ve Girne karantina altına alındı

KKTCde Lefkoşa ve Girne karantina altı..

KKTC’de Lefkoşa ve Girne karantina altına alındı
İntihara kalkışan adam eşinin bir sözüyle vazgeçti

İntihara kalkışan adam eşinin bir sözü..

İntihara kalkışan adam eşinin bir sözüyle vazgeçti
65 yaşındaki adam evlenme vaadiyle dolandırıldı

65 yaşındaki adam evlenme vaadiyle dol..

65 yaşındaki adam evlenme vaadiyle dolandırıldı