AGC ve Yaşam Hastaneleri arasında sağlık protokolü imzalandı

28.12.2021 13:09

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) ile Yaşam Hastaneler Grubu arasında sağlık protokolü imzalandı. Protokolle AGC üyeleri ve birinci derece yakınlarının indirimli sağlık hizmeti alabilecek.

AGC ve Yaşam Hastaneleri arasında sağlık protokolü imzalandı

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC)  ile Yaşam Hastaneler Grubu arasında AGC üyeleri ve birinci derece yakınlarının indirimli sağlık hizmeti almasını kapsayan sağlık protokolü imzalandı. Düzenlenen imza törenine Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İdris Taş, Yaşam Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cemal Özkan,  Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Tülin Özkan, AGC yönetim kurulu üyeleri ve Yaşam Hastanesi yöneticileri katıldı.

Dr. Cemal Özkan ve Yönetim Kurulu’na Antalya’daki yatırımları adına teşekkür eden AGC Başkanı İdris Taş, “ Bu protokol çerçevesinde üyelerimiz bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak sağlık taraması (Check-Up) hizmeti alacaklar. Ayrıca yıl boyunca hem kendileri hem de eş ve çocukları diğer sağlık hizmetlerinden ücretli hastalar yüzde 35; SGK’lı hastalar ise yüzde 25 indirimli olmak üzere faydalanabilecek” diye konuştu.

AGC Başkanı İdris Taş ve Yaşam Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cemal Özkan  

Yaşam Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cemal Özkan, protokolün her iki taraf için hayırlı olmasını temenni ettiğini ifade ederek, “Tüm gazeteci dostlarımız için yeni yılda sağlık temenni ediyoruz. Umarız hastalıklarla baş etmek zorunda kalmazsınız ancak böyle bir durumda da Yaşam Hastaneler Grubu olarak yanınızdayız” dedi. Öte yandan imza töreninde Türkiye’nin önemli onkoloji merkezlerinden biri olan Yaşam Onkoloji Merkezi'nin tanıtımı da yapıldı.

AGC ve Yaşam Hastaneleri arasında sağlık protokolü imzalandı

ANTALYA’NIN YENİ ONKOLOJİ MERKEZİ

Yeni onkoloji merkezi ile Türkiye’ye bölgenin önemli ve kapsamlı kanser merkezlerinden birini kazındıklarını  söyleyen Yaşam Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Doktor Cemal Özkan; “Yaşam Onkoloji Merkezimizde sadece merkezimize başvuran hastalarımız için değil tüm dünyadan hastalara ikinci görüş alma olanağı sağladığımız bir hizmet sunuyoruz. Hasta Odaklı Bakım kavramını ilke edinmiş bir grup olarak hasta ve hasta yakınlarının yaşam kalitelerini en yüksek seviyede tutmayı hedefleyerek oluşturduğumuz tedavi planlamalarında, ihtiyaç duydukları her anda ve her konuda destek olmaya çalışıyoruz” dedi.

Yaşam Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Doktor Cemal Özkan

Sağlıkta 25.yıllarını doldurduklarını belirten Dr. Özkan, “Bu süreçte, yaptığımız tüm yatırımlar ve çalışmalar 'Herkes İçin Sağlık' ilkesiyle, insan sağlığına ve yaşamına verdiğimiz önemin doğal sonucudur. Yaşam Hastaneler Grubu olarak, etik değerlerimizden ödün vermeden sürdürdüğümüz hizmetlerimizi güvenilir ve çağdaş bir anlayışla her geçen gün daha da ileriye taşımayı amaçlıyor ve dünyada üretilen son teknolojileri de kullanarak uzman ve güler yüzlü kadromuzla en iyi sonuçları almak için çaba sarf ediyoruz. Tecrübeli kadromuz, gelişmiş altyapımız ve donanımımız ile 7 gün 24 saat hizmet vererek, dünya standartlarındaki teşhis ve tedavi ünitelerimizle yüksek seviyedeki hasta memnuniyetimizi devam ettirmek için özveriyle çalışıyoruz. İşimize sevgiyi yansıtarak insan yaşamına değer veriyor ve bu doğrultuda büyümeye devam ediyoruz” diye konuştu.

“KİŞİYE ÖZGÜ TEDAVİLER UYGULUYORUZ”

“Kanser ile karşı karşıya kalındığında, hiçbir şey kapsamlı sağlık hizmetlerinden daha önemli değildir. Her hastanın yolculuğu farklıdır, ancak ortak birçok konu vardır. Bizler hem teknolojik altyapımız hem de sürekli güncellenen bilgilerimiz ışığında kişiye özgü süreçler üretiyoruz” diyen Prof. Dr. Hasan Şenol Coşkun, bu yatırımın sadece Antalya için değil tüm dünyadan gelecek hastalar için şifa vereceğini belirtti.

Türkiye’de Sağlık Bakanlığı verilerine göre her yıl 150 binden fazla kişiye kanser tanısı konulduğunu vurgulayan Prof. Dr. Coşkun, “Kanser ciddi, tehlikeli bir hastalık ve hasta sayımız her geçen gün artmaya devam ediyor. Merkezimizdeki gelişmiş cihazlar ile erken tanı koyarak tedavi edilebileceğimiz kanser hastalığında tüm süreçlerin kişisel seviyede yürütülmesi gerekmektedir. İleri teknolojilerin de yardımıyla artık hastalığı değil kişiyi tedavi ettiğimiz bir süreçteyiz” ifadelerine yer verdi.

Prof. Dr. Melek Gamze Aksu

“RADYOTERAPİ ARTIK DAHA HIZLI, DAHA SAĞLIKLI, DAHA GÜVENİLİR VE DAHA ETKİN”

Yaşam Onkoloji Merkezi'nde yeni kurulan radyoterapi cihazının en gelişmiş ve etkili tedavi sistemlerinden biri olduğunu belirten Prof. Dr. Melek Gamze Aksu, artık kanserli bölgeye milimetrik hassasiyetle yüksek doz radyoterapi verirken çevre sağlıklı dokuyu maksimum düzeyde koruyabildiklerini, bunun sonucunda da hastanın uzun dönemde sağlığını ve konforunu bozmadan daha başarılı tedavi sonuçlarına ulaşıldığını belirtti. Geçmiş yıllarda radyoterapi uygulanan hastalarda görülen cilt yanıkları ve organ hasarlarının merkezde kullanılan yeni jenerasyon radyoterapi cihazıyla en aza indirildiğini vurguladı. Ayrıca Solunum Kontrollü Radyoterapi Uygulamaları sayesinde özellikle meme kanserinde kalbe zarar vermeden radyoterapi uygulamanın da mümkün olduğunu ifade etti. Cihazın “yüksek doz hızı” teknolojisi sayesinde tedavinin çok daha hızlı uygulandığını, hastaların tedavi odasında geçirdikleri sürenin kısaldığını belirtti.

Nokta atışı olarak da bilinen Stereotaktik Radyoterapi Teknikleri ile sadece kanserli dokuyu hedef alarak riskli organlara hiç zarar vermeden tümöre yüksek doz radyoterapi uygulamanın mümkün olduğunu belirten Prof. Dr. Aksu, gelişmiş teknolojilerin tedavi sürelerini de kısalttığını, 5 - 8 hafta süren tedavilerin uygun hastalarda güvenli bir şekilde 5 güne kadar indirilebildiğini ifade etti.

Prof. Dr. Funda Aydın

“GELİŞMİŞ GÖRÜNTÜLEME CİHAZLARI İLE ERKEN TANI KOLAYLAŞTI”

Prof. Dr. Funda Aydın, "Onkoloji Merkezimize alınan PET/CT ve SPECT/CT cihazlarımız kanser ve diğer hastalıkların erken teşhisine yardımcı olacak hassas ve güçlü bir görüntüleme sağlıyor" dedi. PET/CT cihazımız ile daha düşük radyasyon maruziyeti ile daha yüksek kalitede görüntü elde ederek onkolojik hastalıkların tanısını koymada, tedavi yanıtını değerlendirmede ve nüks şüphesinde çok küçük hastalıklı alanların (5 – 6 mm) gösterilmesinde yardımcı olunacağını, ayrıca daha kısa sürede çekim yapılabilmesinin de hasta konforu açısından önemli olduğunu belirtti.

Onkolojik hastalıkların tedavisinde son yıllarda önemli yer kaplayan “Radyoizotop Tedaviler” ile hipertiroidi ve tiroid kanseri (RAI – 131), karaciğerin kendi tümörleri ve metastazlarının (TARE Tedavisi), prostat kanserinin (Lu – 177 PSMA, Aktinyum, Radyum Tedavileri), nöroendokrin tümörlerin (Lu – 177 Peptid) tedavilerinin yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Merkezde bulunan SPECT/CT cihazı ile kalp, kemik, tiroid bezi ve böbrek vb. organların onkoloji dışı hastalıklarının tanısında yardımcı olunacağını, Parkinson ve Demans gibi hastalıkların ayırıcı tanısını yapabildiklerini belirtti.

Prof. Dr. Aydın, “Yeni ve üst düzey donanıma sahip cihazlarla hastalarımızın tanı ve tedavilerini en iyi şekilde yapabilmek bizi oldukça heyecanlandırıyor” diye sözlerini bitirdi.

Prof. Dr. Hasan Şenol Coşkun

BÜTÜNLEŞİK ONKOLOJİ HİZMETLERİ

Yaşam Onkoloji Merkezini planlarken mevcut uygulamaları inceleyerek üzerine neler katabileceğimizi belirleyip bütünleşik bir model oluşturduklarını vurgulayan Prof. Dr. Hasan Şenol Coşkun sözlerini şöyle sürdürdü: “Hastaların ve ailelerin kanser teşhisi sonrası ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli klinik bakım programları ve özel hizmetler ile iyileşme süreçlerinin desteklenmesi gerekmektedir. Topluluk olarak bu süreci karşılayabilecek nitelikli insan kaynağına ve teknolojik altyapıya sahip olduğumuz için hastaların tüm gereksinimlerini tek noktadan karşılamalarını sağlamayı, tanıdan tedaviye tüm aşamalarda ekip ruhu ile çalışmayı hedefledik. Bu sebeple oluşturduğumuz Bütünleşik Onkoloji Hizmetleri programına Fiziksel Rehabilitasyon, Beslenme Danışmanlığı, Palyatif Bakım, Destek Bakım Programı ve İkinci Görüş hizmetlerini de dahil ettik.

 “GİRİŞİMSEL TEDAVİLERDEKİ GELİŞMELER İLE SÜREÇLER KOLAYLAŞIYOR”

Merkezde bulunan gelişmiş görüntüleme cihazları eşliğinde alınan biyopsiler yardımıyla hastalarda operasyona gerek kalmadan 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tümörden örnek alınarak patolojik inceleme yapılabildiğini belirten Profesör Doktor Bumin Değirmenci, bu sayede zorlayıcı kanser tedavisi süreçlerinin hastalar için daha katlanılabilir düzeylere getirildiğini belirtti.

Prof. Dr. Bumin Değirmenci

“GİRİŞİMSEL RADYOLOJİ İLE DOĞRUDAN KANSER TEDAVİSİ YAPILAN İŞLEMLER MEVCUT”

Onkolojide tanı amaçlı uygulanan girişimsel radyoloji tekniklerine ek olarak doğrudan kanser tedavisi yapan tekniklerden de bahseden Prof. Dr. Bumin Değirmenci, Radyofrekans Ablasyon, Kemoembolizasyon, İntraarteriyel Kemoterapi, Radyoembolizasyon gibi yöntemler ile kanserli hücrelerin doğrudan yok edilmesine yönelik radyolojik uygulamaların da merkezde kolaylıkla yapıldığını vurguladı.

 “KÜRESEL ALANDA REKABETÇİ SAĞLIK SUNUMUNU HEDEFLİYORUZ”

Bu ve bunun gibi yüksek katma değerli yatırımların Türkiye’nin sağlık turizmi hedeflerine de katkı sağlayacağını söyleyen Yaşam Hastaneleri Yönetim Kurulu Başkan Vekili Dr. Tülin Özkan, “Ülkemizin potansiyelini hayata geçirmesi ve küresel arenada her zaman rekabetçi bir noktada konumlanması vizyonunu üzerimize vazife addediyoruz. Grubumuzun varoluş nedenlerinin en güzel özeti; “Önce İnsan” diyerek potansiyeli görmek, yılmamak, gelişmek ve büyümek. Bu hedeflere ulaşmak için sağlıkta bilgiyi üreten bir grup olma amacı ile ilerliyoruz” dedi. Ülke olarak çok değerli hekimlere sahip olduğumuzu ve dünya ile ülkemizde üretilen bilgiyi paylaşma zamanının geldiğini vurgulayan Dr. Özkan, dünya literatürüne sağlayacağımız her katkının ülkemizin geleceğine ışık tutacağını belirtti.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Dalış rekortmeni Şahika, bu defa Plastiksiz Kaş Projesi için nefesini tuttu

Dalış rekortmeni Şahika bu defa Plasti..

Dalış rekortmeni Şahika, bu defa Plastiksiz Kaş Projesi için nefesini tuttu
Vali Ersin Yazıcı'nın 65'nci AHENK ziyareti meslek lisesine

Vali Ersin Yazıcı'nın 65'nci AHENK ziy..

Vali Ersin Yazıcı'nın 65'nci AHENK ziyareti meslek lisesine
Polis her yerde onları arıyordu! Hükümlü 2 firari yakalandı

Polis her yerde onları arıyordu Hüküml..

Polis her yerde onları arıyordu! Hükümlü 2 firari yakalandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara çağrı: Süreci başlatın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara çağrı: Süreci başlatın
Antalya turizminde 'bayram' sevinci!

Antalya turizminde 'bayram' sevinci!

Antalya turizminde 'bayram' sevinci!
Antalya'da sıcaklık arttı, sahil doldu taştı

Antalya'da sıcaklık arttı, sahil doldu..

Antalya'da sıcaklık arttı, sahil doldu taştı