MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütProf. Dr. Çetin Yetkin'den çok konuşulacak CHP yorumu!

01.02.2021 00:04

Akdeniz Üniversitesi Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi Araştırma Ve Uygulama Merkezi eski Müdürü Prof. Dr. Çetin Yetkin CHP’den 3 milletvekilinin istifası üzerine bir yazı kaleme aldı. Prof. Yetkin, gözlemlerine dayanarak, Kılıçdaroğlu’nun CHP’sinin Atatürk’ün CHP’si olmadığını yazdı.

Prof. Dr. Çetin Yetkin'den çok konuşulacak CHP yorumu!

Eski savcı, emekli akademisyen ve yazar Prof. Dr. Çetin Yetkin, CHP’de 3 milletvekilinin istifasının ardından sosyal medya hesabından bir değerlendirme yazısı yayınladı. Prof. Yetkin, “Kılıçdaroğlu’nun CHP’si artık Atatürk’ün CHP’si değildir” başlıklı yazısında, Atatürkçü CHP'liler'in bir bölümünün partiden ihraç edildiğini, kimilerinin de milletvekilliğine aday gösterilmeyerek parti siyaseti dışında bırakıldığını dile getirdi.

İşte Prof. Dr. Çetin Yetkin’in o yazısı;

“KILIÇDAROĞLU'NUN CHP'Sİ ARTIK ATATÜRK'ÜN CHP'Sİ DEĞİLDİR

AKP iktidarı Atatürk'e ve onun devrim ve ilkelerine giderek yoğunlaşan bir biçimde cephe almış bulunuyor. Doğal olarak, ana muhalefet partisi olarak CHP'nin bu gidişe karşı çıkması, eleştirmesi gerekir. Kaldı ki CHP'nin kurucusu Atatürk, ilk genel başkanı da o.

Partinin amblemi de Atatürk devrim ve ilkelerini simgeliyor. Şu halde, bu partinin, her şey bir yana, iktidar bu yolla TC Devleti'nin temellerini sarsarken ona karşı kıyasıya savaşım vermesi, varlık nedeni, Bu savaşım ise, Atatürk'e, onun devrim ve ilkelerine bağlı, özümsemiş kişilerle yapılır; Mehmet Bekaroğlu, Sezgin Tanrıkulu, Canan Kaftancıoğlu v.b.kişilerle değil. Oysa, Atatürkçü CHP'liler'in bir bölümü partiden ihraç edildiler, kimileri milletvekilliğine aday gösterilmeyerek parti siyaseti dışında bırakıldılar, kimileri de CHP yönetiminin bu olumsuz tutumunu içlerine sindiremeyerek istifa ettiler.

Bu gidişle "Yeni" CHP'de Atatürkçü kimse kalmayacak, durum onu gösteriyor. Eğer partiden kopan ya da koparılan / dışlanan kişilerin adlarına şöyle topluca bir göz atacak olursanız durum daha da belirginleşir. Benim şu anda aptayabildiklerim (sizler başkalarını da biliyorsunuz ekleyebilirsiniz) şunlar:

Mustafa AKAYDIN, Kemal ANADOL, Canan ARITMAN, Yılmaz ATEŞ, Süheyl BATUM, Hüsnü BOZKURT, İlhan CİHANER, Musa ÇAM, İrem ÇİÇEK, Şükrü ELEKDAĞ, Gürsel EROL, Türker ERTÜRK, Birgül Ayman GÜLER, Niyazi Nefi KARA, Ümit KOCASAKAL, Şehin MENGÜ, Onur ÖYMEN, Ali ÖZGÜNDÜZ, Haluk PEKŞEN, Yıldıray SAPAN, Emine Ülker TARHAN, Öztürk YILMAZ...

CHP'de hala barınabilen Atatürkçüler, şundan emin olabilirler: Sıra onların dışlanmasına gelecek. Yakındır.

PROF. DR. ÇETİN YETKİN KİMDİR?

Çetin Yetkin 1939 yılında Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Doktorasını aynı bölüm üzerinde yaptı, İstanbul ve Ankara savcı yardımcılığı görevlerinde bulundu.
Yetkin İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Fakültesi Siyaset Bilimi doçenti oldu ve Güneş, Hürriyet gibi ulusal gazetelerde yazar ve danışman olarak çalıştı. Akdeniz Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesinde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Cumhuriyet Tarihi Anabilim dalında Profesörlüğe yükseldi. Akdeniz Üniversitesi Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi Araştırma Ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevinde bulundu. Çetin Hoca emekli oldu ve yaşamını Antalya’da sürdürüyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Son dakika: Petroldeki düşüş akaryakıtta zam iptal ettirmişti! Motorin fiyatı için flaş bir gelişme

Son dakika: Petroldeki düşüş akaryakıt..

Son dakika: Petroldeki düşüş akaryakıtta zam iptal ettirmişti! Motorin fiyatı için flaş bir gelişme
Husumetlilerine gözdağı vermek isterken yaşlı adamı vurdular

Husumetlilerine gözdağı vermek isterke..

Husumetlilerine gözdağı vermek isterken yaşlı adamı vurdular
Kayıp olarak aranan Hanife Eralp’in cesedi bulundu

Kayıp olarak aranan Hanife Eralpin ces..

Kayıp olarak aranan Hanife Eralp’in cesedi bulundu
Her mevsim naneli su içmenin faydalarını saymakla bitmiyor

Her mevsim naneli su içmenin faydaları..

Her mevsim naneli su içmenin faydalarını saymakla bitmiyor
TikTok'taki canlı yayınlara 18+ ayarı! Sadece 18 yaşından büyükler girebilecek

TikTok'taki canlı yayınlara 18+ ayarı!..

TikTok'taki canlı yayınlara 18+ ayarı! Sadece 18 yaşından büyükler girebilecek
Son dakika: Kripto paralarda sona gelindi! İflas başvurusu yaptılar

Son dakika: Kripto paralarda sona geli..

Son dakika: Kripto paralarda sona gelindi! İflas başvurusu yaptılar