MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Konyaaltı

Muratpaşa maske


MHP’li Milletvekili Mustafa Kalaycı: Dileğimiz terör elebaşlarının mağaralarına gömülmesidir

18.02.2021 13:53

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, katıldığı ilçe başkanları istişare toplantısında, “Dileğimiz, Kandil’e bir şafak vakti Türk’ün şanlı bayrağının dikilmesi, terör elebaşlarının mağaralarına gömülmesidir. İnşallah, o günler de yakındır” dedi.

MHP’li Milletvekili Mustafa Kalaycı: Dileğimiz terör elebaşlarının mağaralarına gömülmesidir

MHP Konya İl Başkanlığı tarafından bir otelde düzenlenen ilçe başkanları istişare toplantısında konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Gara’da şehit olanların ailelerine ve Türk milletine başsağlığı diledi. PKK terör örgütünü ve yanında saf tutanları lanetlediğini ifade eden Kalaycı, “Terörle mücadele kararlı bir şekilde devam ettirilmektedir. Kahraman güvenlik güçlerimiz destan yazmaktadır. Pençe, Kıran, Kapan, Yıldırım ve Eren operasyonları ile girilemez denilen yerlere girilmiştir. Suriye’nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridoru girişimi, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Bahar Kalkanı Harekatlarıyla bertaraf edilmiştir. Türkiye, Irak’ın kuzeyine yaptığı Gara harekatıyla bir kez daha imkan ve kabiliyetini bütün dünyaya göstermiştir. Dileğimiz, Kandil’e bir şafak vakti Türk’ün şanlı bayrağının dikilmesi, terör elebaşlarının mağaralarına gömülmesidir. İnşallah, o günler de yakındır” dedi.

“AYASOFYA'NIN İBADETE AÇILMASI YAKIN TARİHİMİZİN EN ÖNEMLİ GELİŞMESİDİR”

Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle yönetildiği 2,5 yılı aşan süre zarfında birçok alanda tarihi adımlar atarak başarılar elde ettiğini anlatan Kalaycı, “Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin ibadete açılması yakın tarihimizin en önemli gelişmesidir. Hamdolsun, 86 yıl sonra zincirler kırılmış, Ayasofya Müslüman gönüllerle buluşturulmuştur. 46 yıl kapalı kalan Maraş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından açılmıştır. Azerbaycan, 28 yıl sonra Ermenistan’ın işgali altında bulunan öz topraklarını Türkiye’nin de açık desteğiyle işgalden kurtarmıştır. Ne mutlu bize ki, Nahçıvan’dan Azerbaycan’a açılacak koridor sayesinde Türk dünyasının, Turan yolunun karadan kapısı açılmaktadır. Türkiye, tarihinin en büyük doğal gaz keşfini Karadeniz’de gerçekleştirmiştir. Keşfedilen 405 milyar metreküp doğal gaz rezervi, ekonomik güvenliğimizi sağlam esaslara bağlarken stratejik gücümüze güç katacak, vatandaşlarımızın refahına da yansıyacaktır” diye konuştu.

“TARİHİ MİRASIMIZA SAHİP ÇIKILMAKTADIR”

Türkiye’nin tehditlere aldırmadan mavi vatanında da egemenlik haklarını ve milli çıkarlarını korumak için etkin bir politika yürüttüğünü anlatan Kalaycı, şunları söyledi:
“Bölgesel ve küresel ölçekte her alanda uluslararası hukuka uygun, meşru ve milli politikalarla bekamıza, güvenliğimize, egemenlik haklarımıza ve tarihi mirasımıza sahip çıkılmaktadır. Türkiye çok yönlü ve insani dış politika anlayışı ile bölgesel gelişmelerin belirleyicisi, küresel düzeyde etkili bir aktör durumuna gelmiştir. Türkiye, bu dönemde dünya çapında devasa projelere de imza atmış, kısa zamanda yapılan havalimanları, şehir hastaneleri, acil durum hastaneleri, otoyollar, köprüler, tüneller, bölünmüş yollar, barajlar gibi yatırımları gerçekleştirmiştir. Milli teknoloji hamlesinin çıktıları alınmakta olup, başta savunma sanayi olmak üzere imalat sanayi, otomotiv, makine, enerji, yazılım, ilaç ve tıbbi malzeme gibi birçok alanda yerli ve milli üretim artmaktadır. Milli helikopter motorumuz, İHA’lar, SİHA’lar, gemiler, zırhlı araçlar ve silahlar gururumuz olmuştur.”

“TÜRKİYE AY'A AYAK BASMAK İÇİN KOLLARI SIVAMIŞTIR”

Türkiye’nin otomobilini üretecek fabrikanın temellerinin atıldığını kaydeden Kalaycı, “TOGG milletimizin beğenisini kazanmıştır. Yerli yoğun bakım solunum cihazımız kısa süre içinde üretilmiş, ihraç edilmektedir. Teknoparklarda genç girişimcilerimiz dünya çapında başarılar elde etmektedir. Türkiye artık uzayı hedeflemiş, 2023’de Ay’a ayak basmak için kolları sıvamıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye’nin aradığı ve ihtiyaç duyduğu tarihi bir yönetim reformu olarak devrededir. Yeni sistemin kökleşmesi için gereken ve planlanan reformların birbirine eklemlenerek gerçekleştirilmesi Türkiye’nin hızına hız katacaktır” şeklinde konuştu.

SUR YAPI

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Tahtakale spot

Corendon

Adin

Muratpaşa Maske

Konyaaltı Belediyesi esnafım

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Aydın'da sokaktaki 6 evi ateşe verdi! Evler kullanılmaz hale geldi

Aydın'da sokaktaki 6 evi ateşe verdi! ..

Aydın'da sokaktaki 6 evi ateşe verdi! Evler kullanılmaz hale geldi
7 Mart Pazar Antalya'da hava nasıl olacak?

7 Mart Pazar Antalya'da hava nasıl ola..

7 Mart Pazar Antalya'da hava nasıl olacak?
Konya’da motosiklet savruldu! Sürücü yaralandı

Konya’da motosiklet savruldu! Sürücü y..

Konya’da motosiklet savruldu! Sürücü yaralandı
Antalya Kent İzleme Platformu'ndan dikkat çeken açıklama

Antalya Kent İzleme Platformundan dikk..

Antalya Kent İzleme Platformu'ndan dikkat çeken açıklama
Yardım etmek için evine aldığı kadını evinde ölü halde buldu

Yardım etmek için evine aldığı kadını ..

Yardım etmek için evine aldığı kadını evinde ölü halde buldu
Bakan Ziya Selçuk: Yüksek desteğinize ihtiyacımız var

Bakan Ziya Selçuk Yüksek desteğinize i..

Bakan Ziya Selçuk: Yüksek desteğinize ihtiyacımız var