MY TV Türkiye Programları İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Antalya'ya geliyor

04.10.2022 13:14

Antalya haber... Demre Belediyesi'nin ekim ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Belediye Başkanı Okan Kocakaya, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 27 Ekim günü başlayacak olan 3. Demre Festivali'nin açılışına katılacağını açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Antalya'ya geliyor

Antalya haber... Demre Belediye meclisi ekim ayı olağan toplantısını yaptı. Belediye Başkanı Okan Kocakaya, belediye meclisi toplantısının açılışında grup sözcülerine söz verdi. CHP sözcüsü Ünal Çetinkaya, "Yavu Mahallesi'ne yapılacak olan yeni hayvan barınağı, yerleşim yerlerine çok yakın. 300 metre yakında dört vatandaşımızın evi var. Yavu Mahallesi Muhtarımız Yaşar Palaz burada. Vatandaşlar, o alanda barınak istemiyor" diyerek, bu alanın bir daha gözden geçirilmesini, yeni bir alan için gündemden çıkarılmasını istedi. Ayrıca Demre'nin girişine yapılmakta olan 'Demre' takının yerinin yanlış olduğunu kaydeden Çetinkaya, "Keşke bu konuda görüş alınsaydı" dedi. Diğer partilere mensup bazı belediye meclisi üyeleri de hayvan barınağı yerinin tekrar değerlendirilmesini istedi.

Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, "Hayvan barınağı yeri uzun araştırmalar ve çalışmalar sonrası Orman Genel Müdürlüğü'nden tahsis edildi. Mevcut hayvan barınağı turizm yolu üzerinde. Çok iyi durumda değil. Buna rağmen 560 hayvana hizmet veriyor. Ayrıca şu ana kadar 2 bin sokak köpeğinin bakımını kısırlaştırmasını yaptık. Demre Belediyesi gibi küçük ve olanakları kısıtlı bir belediye için rekordur. Yer için siyasi bedeli ödeyecek ilk kişi benim. Yeni bir yer araştırılmasını, bu maddenin gündemden çıkarılmasını kabul ediyorum. Ama şunu unutmayalım. Nasıl insanımıza hizmet veriyorsak, bu can dostlarımıza da aynı hizmeti vermek zorundayız. Bu alan 35 dekar. Sadece beş dekarına kapalı alan yapacağız" dedi.

Demre'nin 'Sakin şehir' olması için çalışma başlattıklarını aktaran Başkan Kocakaya, "Demre'nin Kekova, Aziz Nikolaos Anıt Müzesi, Myra Antik Kenti, Andriake Liman Kenti, çevresindeki Simena, Kynai, Sura, Theimussa gibi irili ufaklı antik kentleri ile tamamının UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'ne girmesi için çalışma başlattık. Yeni Demre Sanayi Sitesi'nin trafo sorunu çözüldü. Yatırım planına alındı. Elektrik bağlanınca esnafımız yeni siteye taşınacak. Demre- Kekova Festivali'nin bu yıl 27-29 Ekim günlerinde üçüncüsünü düzenleyeceğiz. Festivalimizin açılışını ve bugüne kadarki yaşama geçirdiğimiz projelerin açılışını yapmak üzere İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Meral Akşener, 27 Ekim günü ilçemizde olacak. Festival programımız çok kısa sürede kesinleşecek. Sizlerle paylaşacağız" diye konuştu.

Başkan Kocakaya'nın konuşmasının ardından Yavu Mahallesi'nde yapılacak olan Demre Belediyesi Hayvan Barınağı maddesi oy birliğiyle gündemden çıkarıldı. Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün 2023 mali yılı belediye bütçesi, oy birliğiyle Bütçe Plan Komisyonuna havale edildi. Demre Belediye meclisi toplantısı, dilek ve temennilerle sona erdi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Balık sevenlere üzücü haber!

Balık sevenlere üzücü haber

Balık sevenlere üzücü haber!
Resmen açıklandı! WhatsApp'tan çevrimiçi devrimi!

Resmen açıklandı! WhatsApp'tan çevrimi..

Resmen açıklandı! WhatsApp'tan çevrimiçi devrimi!
Winetolia Olivetolia 2022 Gastronomi Festivali'nde geri sayım

Winetolia Olivetolia 2022 Gastronomi F..

Winetolia Olivetolia 2022 Gastronomi Festivali'nde geri sayım
'Neredesin' sorusuna verdiği cevap hayatını kararttı! Müge Anlı'da şoke eden olay

'Neredesin' sorusuna verdiği cevap hay..

'Neredesin' sorusuna verdiği cevap hayatını kararttı! Müge Anlı'da şoke eden olay
Antalya'da hava durumu! Hafta sonunda hava nasıl olacak! 03.12.2022

Antalya'da hava durumu! Hafta sonunda ..

Antalya'da hava durumu! Hafta sonunda hava nasıl olacak! 03.12.2022
Antalya'da kötü haber peş peşe geldi! Önce ilçe başkanına sonra da meclis üyesine çirkin saldırı

Antalya'da kötü haber peş peşe geldi! ..

Antalya'da kötü haber peş peşe geldi! Önce ilçe başkanına sonra da meclis üyesine çirkin saldırı