MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Cumhurbaşkanı Grup toplantısında CHP’li vekile teşekkür etti

14.01.2020 12:54

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya CHP Milletvekili Deniz Baykal’ın Libya konusunda ülkeyi düşünerek yaptığı açıklama teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Grup toplantısında CHP’li vekile teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Parti Meclis Grup Toplantısında Libya ve Suriye konusunu değerlendirdiği açıklama ve bilgilendirmede Antalya CHP Milletvekili Deniz Baykal’ın Libya konusunda ülkeyi düşünerek yaptığı açıklama için teşekkür etti. Erdoğan, “Devlet adamı olmanın sağ duyusunu gösteren sayın Deniz Baykal’a Libya konusunda yaptığı açıklama için ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Türkiye’nin Libya’ya asker gönderme kararı hakkında, “Libya'yla yapılan askeri anlaşmamız çok önemli, emeği geçen herkesi kutluyorum. Libya'nın daha önceden yanında olmalıydık” ifadelerini kullandı.

Baykal Ne demişti? 

Deniz Baykal, “Dış politika hamasetle ve husumetle olmaz. Libya'nın daha önceden yanında olmalıydık. Nasıl hata yapılıyor diye bakmamız lazımdı. ABD’nin ambargo koyduğu bir ülke için Libya ambargoyu deldi. Kaddafi müthiş bir duruş gösterdi. Buna tanık olmuş biri olarak yıllar sonra NATO'nun Libya'ya operasyon yapmasını Türkiye'nin oradaki konumunu izlerken müthiş üzüntü duydum.NATO yukarıdan Libya'yı bombalarken Kaddafi onun bunun ayakları altında kalmış görüntülerini izlerken içim nasıl acıdı anlatamam size. Siyasetin ne kadar acımasız ne kadar vahşi bir şey olduğunu orada bir kez daha anlamış oldum.İnşallah Libya halkı hak ettiği onurlu yaşamı, özgürlüğü yaşar. Libya çok önemli bir ülke, Afrika'nın giriş kapısı. Libya'yla yapılan askeri anlaşmamız çok önemli, emeği geçen herkesi kutluyorum. BM'nin, Libya'daki desteklediğimiz hükümeti meşru görmesi çok önemli” diye açıklamada bulunmuştu
 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı