CHP’li 10 Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan aşı çağrısı

03.07.2021 15:20

Antalya haber... Belek’te bir araya gelen CHP’li 10 belediye başkanı, vatandaşları pandemi döneminde yaşanan can kayıplarının bir daha yaşanmaması için aşılama haklarını kullanmaya davet etti. Ayrıca yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 11 Eylül 2019’da 30 büyükşehir ile yaptığı toplantının bir benzerinin daha yapılması talep edildi.

CHP’li 10 Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan aşı çağrısı

Antalya haber... CHP'li 11 büyükşehir belediye başkanından 10'u, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ev sahipliğinde, Antalya'da bir araya geldi. Belek'teki toplantıya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak yer aldı. Yurt dışında olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş ise toplantıya katılamadı.

AŞI ÇAĞRISI

Toplantıda turizm, çevre, kuraklık ve iklim değişikliği konuları ele alındı. Toplantı sonunda ortak basın açıklaması düzenlendi. 10 Büyükşehir belediye başkanının ortaklaşa hazırladığı bildiri ev sahibi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından okundu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Toplantımızda her zaman olduğu gibi Türkiye’mizin öne çıkan başlıklarını bütüncül bir şekilde ele aldık. Ortak değerlendirmelerde bulunduk. 1 Temmuz itibariyle açıklanan yeni normalleşme sürecinin tüm sektörlere canlılık getirmesini diliyoruz. Pandemi döneminde 11 büyükşehrimiz başarılı bir mücadele vermiştir. Dayanışmanın en güzel örneklerini gözler önüne sermiştir. Pandemi döneminde yaşanan acıların bir daha yaşanmaması adına tüm vatandaşlarımızı aşılanma haklarını kullanmaya davet ediyoruz. Kamuoyunun çok yakından bildiği gibi tasarruflu ve israfa karşı yönetim anlayışı 11 büyükşehir belediyemizin yönetim anlayışının omurgasını oluşturmaktadır. Seçim kampanyasındaki günlerimizden bu yana hepimiz israf düzeni ile mücadele ve tasarrufu vatandaşlarımıza vaat ettik. O günden bugüne duruşumuzdan ayrılmadan çalışmalarımızı yürüttük” açıklamasına yer verdi.

"CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

30 Haziran 2021 tarihli Cumhurbaşkanlığı Genelgesini yakından takip ettiklerini belirten Başkan Böcek, “Bu genelgenin istisnasız tüm kamu kurumlarını kapsaması gerektiği inancındayız. Söz konusu genelgenin belediyelerimizin görevlerini yapması yönünde bazı engeller oluşturabileceği kanaatindeyiz. Bu hususta ilgili kurumlar ile irtibat kurarak, belli maddelerin açıklığa kavuşturulmasını talep edeceğiz. Bu belirsizliklerin giderilmesi ve belediyelerimizin birikmiş tüm diğer sorunların değerlendirilmesi adına Sayın Cumhurbaşkanımızdan 11 Eylül 2019 tarihinde yaptığımız görüşmenin bir benzerinin en kısa sürede yapılması gerekliliğine inanıyoruz. 11 büyükşehir belediye başkanı olarak canla başla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
2 gün sürecek olan Belediye Başkanları buluşması yarın sona erecek.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Son dakika: Faiz kararının ardından dolar ve altından ilk tepki

Son dakika Faiz kararının ardından dol..

Son dakika: Faiz kararının ardından dolar ve altından ilk tepki
Son dakika: Merkez Bankası faiz Eylül ayı kararı belli oldu

Son dakika Merkez Bankası faiz Eylül a..

Son dakika: Merkez Bankası faiz Eylül ayı kararı belli oldu
Konyaaltı'nda spor yapmayan kalmayacak

Konyaaltında spor yapmayan kalmayacak

Konyaaltı'nda spor yapmayan kalmayacak
Meteoroloji tarih verdi!Dereceler 40'ı görecek!

Meteoroloji tarih verdi!Dereceler 40'ı..

Meteoroloji tarih verdi!Dereceler 40'ı görecek!
Kepez'de patlama! 1 kişi hayatını kaybetti

Kepez'de patlama! 1 kişi hayatını kayb..

Kepez'de patlama! 1 kişi hayatını kaybetti
Maskeli günler geri mi dönüyor? Uzman isim Vural açıkladı!

Maskeli günler geri mi dönüyor? Uzman ..

Maskeli günler geri mi dönüyor? Uzman isim Vural açıkladı!