MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındı! Başkan Böcek'in sözleri dikkat çekti

13.04.2021 13:15

Antalya haber... CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar'ın, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararıyla görevden alınmasının ardından yönetim kurulu üyeleri sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi. Bayar'ın görevden alındığı MYK toplantısı ile aynı saatlerde de Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in yönettiği meclis toplantısında söylediği sözler dikkat çekti.

CHP Antalya İl Başkanı Bayar görevden alındı! Başkan Böcek'in sözleri dikkat çekti

Antalya haber... CHP'nin dün toplanan MYK toplantısında yapılan değerlendirmeler sonunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Antalya İl Başkanı ve yönetiminin görevden alınmasını teklif etmişti. Yapılan 1 saatlik görüşme sonrasında CHP İl Başkanı Nusret Bayar'ın görevden alınmasına karar verilmişti. Kararın ardından ise İl Yönetim Kurulu üyeleri arasından yeni bir başkan seçilmesi bekleniyor.

Bayar'ın görevden alınma kararının ardından il yöneticilerinden bazıları sosyal medya hesaplarından dikkat çeken birer paylaşımda bulundu. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Cumhuriyet Halk Partisi bize onurlu bir görev verdi. Biz bu görevi ilkelerimizle irademizle son güne kadar taşıyacağız. İnanın. Ekilir ekin geliriz, ezilir un geliriz, bir gider bin geliriz. Biz örgütüz."

İLÇE BAŞKANI ŞAHİN TEPKİ GÖSTERDİ

Bayar'ın görevden alınmasına CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Şahin, "Seçimle gelen seçimle gitmelidir" ifadelerine yer verdi. Şahin'in açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

“İl Başkanımızın görevden alınması, parti içi demokrasi açısından bizleri son derece üzmüştür. Koşullara ve konjonktüre bağlı kalmadan her zaman savunduğumuz temel bir ilke vardır; Seçimle gelen seçimle gitmelidir. Örgütün iradesine saygı gereği bu temel ilkeyi hep savunacağız ve partimizi iktidara taşımak için dün olduğu gibi bugün de yarın da hiçbir kişisel çıkar gözetmeden çalışmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi, belli başlı hiziplerin değil, halkın partisidir. Halkın iktidarını kurmak için mücadelemiz sürüyor, sürecek."

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin'in paylaşımı 

BÖCEK'İN ZİYARETİ SONRASI GERÇEKLEŞTİ

Görevden almanın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in geçen hafta Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nu ziyaretinin ardından gerçekleşmesi dikkati çekti. Başkan Böcek, yaklaşık 4 aylık koronavirüs tedavisinin ardından göreve geçen aralık ayında başladığında, Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanan Hüseyin Karakuş'u görevden alıp uzman olarak atamış, bu atamayı eleştiren CHP İl Başkanı Nusret Bayar ise "Daha göreve gelir gelmez böyle bir atama şık olmamıştır. Sonuçta başkanın tasarrufundadır ama örgütlerin tepkileri var" açıklamasını yapmıştı.

Görevden almanın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in geçen hafta Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nu ziyaretinin ardından gerçekleşmesi dikkat çekti

BÖCEK'TEN AÇIKLAMA

Bayar'ın görevden alınma kararının tartışıldığı MYK toplantısıyla aynı saatlerde, 251 gün sonra ilk meclis toplantısına katılarak meclisi yöneten Muhittin Böcek'in toplantıdaki konuşmasında ise “Biz ölüm döşeğindeyken, zaman zaman haksızlığa da uğradık. Ancak hiç geçmişle hesabımız, kitabımız yoktur" demesi dikkat çekti.

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3

Diğer Haberler

Antalya'da apartmanda çıkan yangın paniğe sebep oldu

Antalyada apartmanda çıkan yangın pani..

Antalya'da apartmanda çıkan yangın paniğe sebep oldu
13 Mayıs Perşembe Antalya'da hava durumu

13 Mayıs Perşembe Antalyada hava durumu

13 Mayıs Perşembe Antalya'da hava durumu
Instagram'ın yeni özelliği şaşırttı: Profilinize ekleyebileceksiniz!

Instagram'ın yeni özelliği şaşırttı: P..

Instagram'ın yeni özelliği şaşırttı: Profilinize ekleyebileceksiniz!
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda açıklama! Bazı ödemeler ertelenecek...

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda açıklam..

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda açıklama! Bazı ödemeler ertelenecek...
Antalya'da taksicilerden İsrail'i kınama konvoyu

Antalya'da taksicilerden İsrail'i kına..

Antalya'da taksicilerden İsrail'i kınama konvoyu
Son Dakika: 17 Mayıs Pazartesi yüz yüze eğitim olacak mı? MEB, kafa karışıklığını giderdi

Son Dakika: 17 Mayıs Pazartesi yüz yüz..

Son Dakika: 17 Mayıs Pazartesi yüz yüze eğitim olacak mı? MEB, kafa karışıklığını giderdi