MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Başkan Necati Topaloğlu yangın bölgesinde

09.08.2021 16:53

Antalya haber... Manavgat’ta başlayan ve Akseki, Gündoğmuş ve İbradı’nın bazı bölgelerine kadar uzanan ve günlerce süren, zorlukla kontrol altına alınan Türkiye tarihinin en büyük orman yangını geride büyük bir hüzün bıraktı.

Başkan Necati Topaloğlu yangın bölgesinde

Antalya haber... Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yangın bölgesine giderek zarar gören mahalleri ziyaret ederek, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Akseki Belediye Başkanı İbrahim Özkan, Gündoğmuş Kaymakamı Hamza Özbilgi, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren başta olmak üzere muhtarlar ve vatandaşlar ile bir araya geldi, geçmiş olsun dileklerini iletti.

BAŞKAN SÖZEN'E ZİYARET

Başkan Topaloğlu Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i ziyaret ederek, Kemer olarak her zaman afetzedelerin yanında olduklarını belirtti, çok üzücü günler geçirdiklerini ancak bu günlerden el ele gönül gönüle birlikte çıkacaklarını söyledi. Topaloğlu, Şükrü Sözen ile birlikte Manavgat Belediyesi Kültür Merkezi'nde oluşturulan yardım toplama merkezini gezerek bundan sonraki ihtiyaçlar konusunda bilgiler aldı.

ÇOK ÜZGÜNÜZ

Yangının boyutunun oldukça büyük olduğunu yerinde gördüklerini ifade eden Başkan Topaloğlu,”Antalyamız Manavgat’ta başlayan ve geniş bir alana yayılarak Akseki, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya sınırına kadar uzanan Türkiye’nin en büyük orman yangını ile karşı kaşıya kaldı. Bu yangınlarda 7 insanımızı kaybettik ve 30 bini aşkın hayvan telef oldu. 60 bin hektar ormanlık alanımız kül oldu. 59 Mahallede birçok ev yandı ve kullanılamaz hale geldi. Çok üzgünüz. Bu günleri, el ele gönül gönüle bir arada atlatacağız. Geçmiş olsun” dedi.

Önce Akseki sonra Senir Köyü’ne ve Gündoğmuş Belediyesine uğradı, geçmiş olsun dileklerini iletti Manavgat’ın ardından Akseki’ye geçen Başkan Topaloğlu burada Akseki Belediye Başkanı İbrahim Özkan ile bir araya geldi ve yangında zarar gören mahallelere uğradı vatandaşlara Geçmiş olsun dileklerini iletti.

KEMER BELEDİYESİ OLARAK HER ZAMAN YANLARINDAYIZ!

Yangında 33 evini kaybeden Gündoğmuş Senir Mahallesine geçen Başkan Topaloğlu, burada Gündoğmuş Kaymakamı Hamza Özbilgi ile Senir Köyü Muhtarı Durmuş Ali Yıldız ve vatandaşlar ile bir araya geldi. Ardından Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren’i makamında ziyaret eden Başkan Topaloğlu, geçmiş olsun dileklerinde bulundu ve Kemer’in Gündoğmuş’un yanında olduğunu söyledi.

Başkan Topaloğlu, geçmiş olsun dileklerini iletirken, Kemer olarak her zaman afetzedelerin yanlarında olduklarını ifade ederek “ Gündoğmuş Senir Mahallemiz yangında hasar gören mahallerimizden bir tanesi. Yangın esnasında kendilerine acil istekleri doğrultusunda 100 adet 6.kg.lık yangın tüpünü çok acele ulaştırmış ve kendilerinin yanlarında olmuştuk. Burada öncelikli isteklerini yerinde öğreniyoruz. Bizler böyle zamanlarda her zaman bir ve beraber olmuş bir milletiz. Kemer olarak ve Kemer Belediyesi olarak her zaman yanlarındayız” dedi.

MUHTARDAN TEŞEKKÜR

Senir Mahallesi Muhtarı Durmuş Ali Yıldız da Başkan Topaloğlu’nun ziyareti için teşekkür ederken “Başkanımızın yakın ilgisine tüm mahallem adına teşekkür ediyorum. Bu zorlu günlerde bizlerin yanında oldu. Çok teşekkür ediyorum. Allah bir daha böyle kötü günler yaşatmasın” dedi.

YARDIM KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Yangının ilk günlerinden beri gerek bölgeye gelerek gerekse de bilgiler alarak yangından etkilenen vatandaşların yanında yer alamaya çalıştıklarını da belirten Başkan Topaloğlu “ Yangının başladığı ilk günlerde Kemer halkı ile birlikte hazırladığımız öncelikli ihtiyaç malzemelerini tırımız ve kamyonlarımız ile bölgeye ulaştırmıştık. Yine öncelikli ihtiyaçların belirlendiği malzemelerin yer aldığı bir kampanyamızı halen Kemer’de sürdürüyoruz. Vatandaşlarımızın duyarlılığı için çok teşekkür ediyorum. 14 Ağustos’ta tırımızı ve kamyonlarımızı tekrar hazırlayıp ilgili birimlere yardımlarımızı ulaştıracağız” dedi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası dolar ne kadar oldu? İşte dolar ve euro fiyatları….

Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası..

Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrası dolar ne kadar oldu? İşte dolar ve euro fiyatları….
Son dakika: Merkez Bankası, politika faizini yüzde 16'ya düşürdü

Son dakika: Merkez Bankası, politika f..

Son dakika: Merkez Bankası, politika faizini yüzde 16'ya düşürdü
RTÜK listeyi güncelledi! Acun'a kötü haber...

RTÜK listeyi güncelledi! Acun'a kötü h..

RTÜK listeyi güncelledi! Acun'a kötü haber...
Son Dakika: Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı istifa etti

Son Dakika Merkez Hakem Kurulu Başkanı..

Son Dakika: Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı istifa etti
Diyanet'in

Diyanet'in "Baldızla zina nikahı bozar..

Diyanet'in "Baldızla zina nikahı bozar mı?" sorusuna verdiği yanıt sosyal medyada gündem oldu
112'ye gelen trajikomik çağrılar pes dedirtti!

112'ye gelen trajikomik çağrılar pes d..

112'ye gelen trajikomik çağrılar pes dedirtti!