Başkan Ethem Taş açıkladı! 'Antalya Şehir Hastanesi 2023 yılında hizmete girecek'

18.10.2021 15:06

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Taş ,Kepez'de yapımı devam eden Antalya Şehir Hastanesi'nin Şubat 2023 yılında tamamlanacağını ve bu proje ile Antalya'nın sağlığın da başkenti olacağını söyledi.

Başkan Ethem Taş açıkladı! 'Antalya Şehir Hastanesi 2023 yılında hizmete girecek'

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keyik Yılmaz, Gençlik Kolları Başkanı Ali Bayram Doğan, İl Sekreteri Ferah Ünal, İl Başkan Yardımcıları Ali Bulut, Mahmut Boztepe ve İl Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Balakan’ın da katıldığı toplantıda; Antalya gündemini, yapılan ve devam eden yatırımları ve yerelde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi.

Düzenlenen basın toplantısına Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keyik Yılmaz, ve Gençlik Kolları Başkanı Ali Bayram Doğan'da katıldı.

Antalya’daki sağlık yatırımları hakkında bilgiler veren Başkan Taş, “Antalya Şehir Hastanesi'nin problemsiz şekilde inşaatı devam ediyor. 2023 yılı şubat ayında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla açılacak. Antalya sağlığında başkenti olacak. Manavgat Devlet Hastanesi inşaatına başlanacak. 300 yataklı Aksu Devlet Hastanesi de 3 Mayıs 2024’te açılışı yapılacak. 50 yataklı Kumluca Devlet Hastanesi’nin 30 Ekim 2022 tarihinde hizmete girecek. Antalya merkez AMATEM ve ÇAMATEM, Hastanelerinin yüzde 20’si yapıldı. 200 yataklı Alanya Devlet Hastanesi’nin ek inşaatı devam ediyor. Halk Sağlığı Laboratuvarı inşaatı başladı, 10 Şubat 2023 tarihinde açılacak. Döşemealtı Devlet Hastanesi’nin yasal prosedürleri bitmek üzere” dedi.

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş

"12 İLKOKUL,12 ANAOKULU"

Ethem Taş, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Antalya’ya 12 ilkokul müjdesi verildiğini hatırlatarak, “Bu okulların 4’ü Kepez, 3’ü Manavgat, 1’Muratpaşa’ya, 1’i Konyaaltı’na, 1’i Alanya’ya, 1’i Serik’e ve 1 Kumluca’ya yapılacak. Bu okulların yanına birer tanede anaokulu yapılacak. Ödenekleri geldi” dedi.

DEVAM EDEN YOL ÇALIŞMALARI

Devam eden karayolu çalışmaları hakkında da bilgiler veren İl Başkan Taş, “Duble yollar, Korkuteli- Çavdır- Seydikemer- Fethiye, Antalya- Kemer- Tekirova- Finike inşaatı devam ediyor. Alanya doğu çere yolu tamamlanmak üzere. Korkuteli- Bozova- Kızılkaya inşaatı devam ediyor. Korkuteli- Elmalı yolu inşaatı devam etmekte. İbradı-Akseki- Manavgat alanında çalışmalar devam ediyor. Alanya- Hadim- Konya yolunda çalışmalar aralıksız sürüyor” diye konuştu. Taş, merkez ilçelerin yanında Korkuteli’ye de doğalgazın geldiğini ve aralık ayında kullanıma başlanacağını belirtti.

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş basın toplantısında gündemdeki konuları yanıtladı

"DIŞARIDA KALAN ÖĞRENCİMİZ YOK"

Son dönemde gündemde olan yurt konusuna da değinen Taş, “Antalya’da şuanda dışarda kalan yurtta kalmayan hiçbir öğrencimiz bulunmamaktadır. Yedekte olan öğrencilerimiz gerek misafirhane gerekse özel yurtlara bu öğrenciler, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü tarafından yerleştirilmiştir. 13 bin 363 kişilik öğrenci yurdu bulunmaktadır. İnşaatı devam eden 4 bin 622 kişilikte yurdumuz çok kısa sürede öğrencilerimizin hizmetine alınacaktır. Yurt kapasitesini arttırdık yeni inşaatlarla, yeni yurt kapasitesiyle barınma sorununu ortadan kaldırdık” ifadelerine yer verdi.

"TURİZMDE HEDEF 9.5 MİLYON"

Antalya’da bu yıl turizmde yüzlerin güldüğünü kaydeden Ethem Taş, “Geçen yıl 4.5 milyon olan turist sayımız vardı, bu yıl 31 Aralık’a kadar hedefimiz 9.5 milyon. Şuanda ülkemize gelen turist sayısı daha fazla Antalya’ya gelen turist sayısı 7.9 milyon turisti Antalya’da misafir ettik. Yıl sonuna kadar 9.5 milyon hedefimizi yakalayacağız” dedi.

Basın toplantısına çok sayıda gazeteci katıldı

"YATIRIMLARA DEVAM EDİYORUZ"

Antalya’da söz verdikleri tüm yatırımların devam ettiğinin altını çizen İbrahim Ethem Taş, “Pandemiden dolayı bir süre bazı işler durdurulmuştu ama şuanda duran hiçbir yatırımımız bulunmamaktadır. Biz verdiğimizi tüm sözleri 2023’e kadar tutacağız. 2023 yılında da Antalya AK Parti teşkilatı olarak da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan problemsiz şekilde inşallah başkanlığa devam edecek. İktidarımız devam edecek. Biz 20 yıldır Antalya’da yüzde 21’le başladığımız oy oranını yüzde 47’ler seviyesine çıkardık. Milletimizin dertleriyle, dertlenmekle bu işler oldu. Sıkıntıların çözümünde hep başrol oynadık. Biz hemşerilerimizden gelen sorunlara, taleplere gözümüzü kulağımızı asla kapatmadık. ‘Milletimizin derdi bizim derdimizdir’" açıklamasını yaptı.

"TRAFİK KAHIR YERİNE DÖNÜŞMÜŞTÜR"

Antalya’nın 2.5 yıldır trafiğin çile haline geldiğini dile getiren Taş, “Antalyalılar bunun farkında. ‘Başkanım trafik felç oldu, 10 dakikada gideceğimiz yeri yarım saat 45 dakikaya gidiyoruz” dediler. 2.5 yılda Antalya’yı CHP 2002 öncesine çevirdi. Acilen üst, alt geçit ve yeni trafik düzenlemelerine ihtiyaç var. Böcek, kendi tanıtımını yapmak yerine, 2024’ü garantilemek yerine kentin trafik sorunuyla uğraş, trafik meselesini çöz. Halk sana yeni yatırımlar yap, trafik sorununu çöz diye yetki verdi. Siz bu yetkiyi halkın menfaatine değil kendi menfaatlerinize kullanıyorsunuz. Bunda hesabını bu millet soracaktır. Trafik kahır yerine dönüşmüştür” diye konuştu.

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'e sert eleştirilerde bulundu

"TRAMVAY AÇIKLAMASI"

Tramvayın tamamlanamamasını da eleştiren Başkan Taş, "Belediyenin hesaplarında tramvayın parası mevcuttur. Şu işi bari tamamlayın. Trafiği mahvettiniz, bari şu tramvayı toplu taşımayı çözünde insanlar nefes alsın. Hem sorunu hem çözümü söylüyorum. Tramvayı bitireceksiniz aynı zamanda alternatif güzergahlarla alt ve üst geçit inşaatlarına başlayacaksınız. Tramvayın parası cebinizde hazır. Yoksa o parayı kendi tanımızda mı kullandınız. 2.5 yıldır Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin çektiği kredilere ya evet ya çekimser oy kullandık. Kredilerin önünde engel olmadık. Manavgat yangınına 10 milyon kredi talebi getirdiler, 10 milyon değil 100 milyon olsun dedik, kabul. Yangın bölgesinde ne yaptılar. Görebildiğimiz ne var ASAT’ın su ve alt yapı yatırımlarını gösteriyorlar. Aldığınız kredileri nerelere kulandınız. Yeni yapılan bir yatırım göremiyoruz. Hangi projenin ihalesini gerçekleştirdiniz. 77 projenin kaç tanesini tamamladı. Bunu çıksın anlatsın" ifadelerini kullandı.

"HEMŞERİLERİMİZE EV ÜCRETSİZ OLARAK DEVLETİMİZ TARAFINDAN TESLİM EDİLECEK"

Manavgat’ta Türkiye’nin en büyük yangınının yaşandığını hatırlatan İbrahim Ethem Taş, “Bin 410 ev yandı ve ağır hasar gördü. 3 bin 600 yangınzedeye 15 bin TL kira, 50 bin TL eşya desteği verdik. Bununla birlikte hayvanları yananlara, hayvanları teslim edildi. Tüm bakanlıklar oradaydı. Bin 410 tane ev TOKİ AFAD tarafından yapılacak, evlerin ihaleleri tamamlandı. Manavgat’ta iki tane ev sahibine teslim edildi. İlk başta muhalefet hemşerilerimizin kafasını karıştırmıştı. Dediler ki, ‘Size borç imzalatıyorlar’. Sahaya bir girdik tüm hemşerilerimiz bu talep ve taahhüt evraklarını imzaladı. İhaleler yapıldı. Bu paraların yaklaşık yarısı devletimiz tarafından ödenecek, yarısı evi yanan hak sahipleri 2 yıl ödemesiz 18 yıl sıfır faizle kira öder gibi ödeyecekler. Hiçbir mal varlığı olmayan, durumu iyi olmayan yeşil kartlı hemşerilerimize ev ücretsiz olarak devletimiz tarafından teslim edilecek” dedi.

TAŞ'TAN HİPODROM AÇIKLAMASI

Döşemelatı ilçesinde yapımına devam edilen hipodromla ilgili gelişmeleri de paylaşan Taş, “Hipodromla ilgili soruşturma başlatıldı, gerekli işlemler yapıldı. Antalya’ya ciddi bir getirisi olacak. Buranın daha verimli olması açısından güçlü yatırımcılarla burayı destekleyip Antalya’ya getirisini attırmak için büyük yatırıcılarla görüşülüyor” diye konuştu. Taş, hallerin kesinlikle kapatılmayacağının altını çizerek, Antalya’daki hallerin kapatılmasının tamamen gündemden çıkarıldığının altını çizdi.

"30'A YAKIN TARIM KREDİ KOOPERATİFİ"

Taş, şuana kadar Tarım Kredi Kooperatifi marketinin 9 adet açıldığını ve 30’a yakın yatırım planı olduğunu belirtti. Taş, kuraklığa kaşı önlem ve suyu tutmak amacıyla 4 büyük projeleri baraj ve göletin olduğunu kaydetti.

350 TL CEZA KESİLDİ

Düden Şelalesi’nde yaşanan kirlilikle de ilgili konuşan Başkan  Taş, kirlenmeye neden olan şirketlere 350 milyon TL’lik cezai işlem uygulandığını ve tedbir almayan hiçbir işletmeye müsaade edilmediğinin altını çizdi.

"EXPO FİLM PLATOSU OLACAK"

Expo 2016 Antalya yerleşkesinin değerlendirilmesiyle ilgili de konuşan İbrahim Ethem Taş, "Film stüdyosu, platosuyla alakalı çok büyük bir yatırımcı geldi. Antalya’nın tanıtımı ve reklamının yapılabileceği bir proje konusunda ciddi bir çalışma var Heyetin 4 kere Expo’yu gezdi detaylı çalışma yaptı. Projeler Kültür ve Turizm Bakanlığına sunduğunu biliyoruz. Bu konuyu yakından takip ediyoruz. Burası Antalya’mıza ciddi manada kentin yüzü hem de istihdam anlamında katkı koyacaktır” diye konuştu. Ethem Taş, parti olarak Antalya'da en yakın rakipleri CHP'nin 5 puan önünde olduklarını sözlerine ekledi.

Basın toplantısının ardından gazetecilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Son Dakika: Antalya Valiliği'nden kuvvetli yağış uyarısı!

Son Dakika: Antalya Valiliği'nden kuvv..

Son Dakika: Antalya Valiliği'nden kuvvetli yağış uyarısı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim sonrası ekonomi mesajları: Enflasyon inecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim sonras..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan seçim sonrası ekonomi mesajları: Enflasyon inecek
Uzmanından önemli uyarı­: Yürürken güçsüzlük hissediyorsanız dikkat!

Uzmanından önemli uyarı­: Yürürken güç..

Uzmanından önemli uyarı­: Yürürken güçsüzlük hissediyorsanız dikkat!
ÖSYM'den önemli açıklama! O kişilerden ücret alınmayacak

ÖSYM'den önemli açıklama! O kişilerden..

ÖSYM'den önemli açıklama! O kişilerden ücret alınmayacak
Taraftarı şimdiden heyecan sardı! Galatasaray'dan görülmemiş kutlama...

Taraftarı şimdiden heyecan sardı! Gala..

Taraftarı şimdiden heyecan sardı! Galatasaray'dan görülmemiş kutlama...
Cumhurbaşkanı seçimi kesin sonuçlarının ilan edileceği tarih belli oldu!

Cumhurbaşkanı seçimi kesin sonuçlarını..

Cumhurbaşkanı seçimi kesin sonuçlarının ilan edileceği tarih belli oldu!