ATSO eski Başkanı Davut Çetin'in mesai saatleri içerisinde CHP Antalya İl Başkanlığı'nda Muratpaşa Belediye Başkanlığı için aday aday için başvuru yapacağı öğrenildi. En son ATSO Başkanlığı görevinden sonra uzun süre sessizliğini koruyan Davut Çetin'in siyasete hızlı bir şekilde gireceği iddia ediliyor. Davut Çetin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığı için Ali Bahar'la yarışmış, bir oy farkla seçimi kazanan Çetin, Yüksek Seçim Kurulu'nun tartışmalı kararı ile ATSO başkanlığını Ali Bahar’a teslim etmişti.
Başvuru dilekçesini CHP Muratpaşa İl Başkanı Hasan Şahin'e teslim eden Davut Çetin şunları söyledi;
"Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında ‘Yüzyılın Değişimi’ ile başlayan rüzgarı Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in liderliğinde güçlü bir birliktelikle iktidar yolunda fırtınaya dönüştüreceğimizden emin olarak bugün ‘Baba Evimin’ kapısındayım. “Değerlerini koruyarak yenilenen Muratpaşa” diyerek geçmişi koruyan, geleceği yenilikçi bir bakışla inşa eden, mutluluğu, refahı, katılımcılığı hedefleyen, şeffaf, çevre duyarlılığına sahip sosyal belediyecilik anlayışıyla ve yeni bir heyecanla yola çıkıyoruz. Bu hedef doğrultusunda Büyük Atatürk’ün dünyanın en güzel yeri olarak nitelendirdiği Antalya’mızın incisi Muratpaşa’mızın Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurumu gerçekleştirdim."
DAVUT ÇETİN KİMDİR?
29 Temmuz 1965 yılında Antalya'da dünyaya geldi. İlkokulu Antalya Namık Kemal İlkokulu'nda, ortaokulu Antalya Merkez Ortaokulu'nda tamamladı. Lise eğitimim için Antalya Endüstri Meslek Lisesi Makine Bölümü’ne birincilikle kabul edilerek bu okuldan derece ile mezun oldu. Mesleki eğitimimin devamı için Akdeniz Üniversitesi Makine Ressamlığı Bölümü’nü tercih ederek yine lise yıllarında olduğu gibi buradan da bölüm birincisi olarak mezun oldu. İş hayatıma ilk olarak öğrencilik yılları boyunca yaz aylarında babasının sanayideki iş yerinde çırak olarak başladı. Daha sonra 1987 yılında üniversiteden mezun olmasından sonra yine sanayide yedek parça ticareti yaparak devam ettirdi. İş hayatı, babasının kurduğu şirket olan Çetin Motor Yenileme'yi 1999 yılında devralarak sürdürdü. Sektörde her zaman önde gelen bir şirket olma amacıyla yaptığımız çalışmaları ile GMY Çetin Motor Yenileme bugüne kadar ülke çapında birçok başarıya imza atmasını sağladı.![](https://mygazetecom.teimg.com/mygazete-com/wp/uploads/2023/12/GAlxdijaQAATKPk-jpg.webp)
![](https://mygazetecom.teimg.com/mygazete-com/wp/uploads/2023/12/GAlxditasAAeAWP-jpg.webp)