MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
LÖSEV 'Kanser Günü'nde uyardı! O yöntemlerle yardım talep edenlere bağış yapmayın

04.02.2021 18:06

LÖSEV Genel Koordinatör Yardımcısı Füsun Özcan, MY TV Türkiye’de yayınlanan Nur Baranlı İle Bizden Duy programına katılarak ‘Dünya Kanser Günü’ dolayısıyla mücadele edenler ve gönüllü olmak isteyenler için yapılması gerekenleri sıraladı. Özcan, kendisini LÖSEV gönüllüsü olarak tanıtan kişiler için de "LÖSEV asla kapı kapı dolaşarak para toplamaz. Bu yöntemlerle gelenlere hiçbir vatandaşımızın LÖSEV adına ya da herhangi bir kanser hastası adına bağış yapmasın" uyarısında bulundu.

LÖSEV 'Kanser Günü'nde uyardı! O yöntemlerle yardım talep edenlere bağış yapmayın

MY TV Türkiye Youtube kanalında yayınlanan ‘Nur Baranlı İle Bizden Duy’ programına katılan LÖSEV Genel Koordinatör Yardımcısı Füsun Özcan, 'Dünya Kanser Günü'nde LÖSEV'in adını kullanarak yardım toplayan dolandırıcılara karşı gönüllü olmak isteyen vatandaşlara uyarıda bulundu.

Füsun Özcan, "Kanser insanlık tarihinde görülen hastalıklar içinde hem pahalı hem zor toplumsal açıdan da büyük travmalara sebep olan hastalık. Çünkü sadece bireyi değil ailesini ve tüm toplumu etkileyen ülkelerin gelirlerini, harcamalarını etkileyen hastalık. Hastanın iyi beslenmesi gerekiyor. İyi bir ortamda dinlenmesi uyuması, sağlığına dikkat etmesi ve tedavisine devam etmesi gerekiyor." şeklinde konuştu.

LÖSEV Genel Koordinatör Yardımcısı Füsun Özcan soruları yanıtladı

“YÜZDE 100 İYİLEŞME MÜMKÜNDÜR”

Son yıllarda yapılan çalışmalara dikkat çeken Özcan, “ Erken teşhis ve iyi bir tedavi ile aslında yüzde 100 iyileşme mümkündür. Buna dikkat çekmek için ‘Dünya Kanser Günü’ etkinliklerle farkındalık toplantılarıyla ve konuşmalar ile toplumsal bilinç yaratılmaya çalışılıyor.” dedi.

22 yıldır LÖSEV’in Türk halkını bilinçlendirmek için çalışmalar yaptığını kaydeden Füsun Özcan, “Kansere karşı önlemler almalaya ve artırmaya teşvik eden bir sivil toplum kuruluşudur. Sadece kanser olan hastalara destek olmak ailelerine destek olmak değil, sağlıklı toplumu da kansere karşı korumak ile ilgili faaliyet gösteriyor." ifadelerini kullandı.

‘DÜNYA KANSER GÜNÜ’NDE LÖSEV’DEN MESAJ

Füsun Özcan, “LÖSEV olarak, ‘Kanser kaderimiz değil’ sloganı ile 22 yıldır ülkemizde  Kanseri silmek ve tedavisinde yüzde 100 başarı sağlamak için gece gündüz demeden çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

LÖSEV çalışmalarını sürdürüyor

“KANSERDEN ÖLENLERİN SAYISI COVİD-19 KAYIPLARININ 3 KATI"

Türkiye’de her yıl 200 binden fazla vatandaşın kansere yakalandığını altını çizen Özcan, “Pandemi ile gündemimiz değişti. Covid-19’daki kayıp rakamlarına baktığımızda kanserin yıllardır bunun iki katı, üç katı can aldığını görüyoruz. Bu konuda imece usulü çalışmalar ve kurumların birbirine entegrasyonuyle konuyu çözüp bu kadar insanımızın kanserden kaybedilmesinin önüne geçebiliriz. Hastamıza bir telefon uzağındayız. Asla yalnız değil. Hasta olan ya da hastası olanların LÖSEV’e yönlendirilmeleri çok önemli.” Açıklamasında bulundu.

NASIL GÖNÜLLÜ OLABİLİRİM?

“Gönüllü olarak LÖSEV’in tüm çalışmalarına dahil olabilir. Online medya üzerinden de ulaşabilirler. Hem kendinizi hem de çevrenizi korumak için sadece LÖSEV’e üye olup takip etmeniz yeterli olacaktır. Ofislerimize gelerek veya LÖSEV’i arayarak kolaylıkla da iletişim kurabilirler. Google’a LÖSEV’e nasıl gönüllü olabilirim yazdıklarında link düşüyor ve kolayca gönüllü olabiliyor.” ifadelerini kullandı.

LÖSEV Genel Koordinatör Yardımcısı Füsun Özcan

"5 LİRA- 10 LİRA GİBİ PARALAR TOPLUYORLAR"

LÖSEV Genel Koordinatör Yardımcısı Özcan, kendisine yöneltilen "LÖSEV'in adını kullanarak yardım toplayan kişiler var mı?" sorusunu şöyle yanıtladı:

“Bizim kendi ofilerimizin kapısını çalıp biz LÖSEV için yardım topluyoruz diyenler geldi. Bunlar kurum değil. Bunlar tamamen organize suç örgütleri. LÖSEV adına ve kanseri kullanarak Türk halkının iyi niyetlerini sömüren dolandırıcılar örgütlü çalışıyorlar. İl il çalışıyorlar. Bir araba insanı getirip Bursa’da, Antalya’da indiriyorlar. Gün içerisinde kişiler ellerinde bir takım sahte evraklar ile kanser hastaları için, LÖSEV için, LÖSEV’in bir alt dalıyız. Karşısındaki kişileri de güvendirecek  cümleler kurarak 5 lira, 10 lira ve 50 lira gibi paralar topluyorlar. Ama Türk halkı şunu bilmelidir ki topladıkları günlük miktarın yarısını kendileri prim olarak alıyorlar. Yarısını da onları dolandırıcı olarak çalıştıran kişiye tamamen kar olarak gidiyor. Bunların tamamı örgütler. LÖSEV asla kapı kapı dolaşarak para toplamaz hatta kendisi bile buna vesile olacak işlere asla karışmaz. LÖSEV’in bankalarda resmi hesabı vardır. Sadece LÖSEV’e bağış yapacağım diyen kişiler bu hesaptan bağış yapabilirler. Herhangi bir numara söylemelerine gerek yok. LÖSEV’in ofislerine gelerek resmi makbuz karşılığında, LÖSEV’in internet sitesi üzerinden   ve 3406 sms atarak bağış yapabilirler. Bunun dışında yol ve yöntemlere hiçbir vatandaşımızın LÖSEV adına ya da herhangi bir kanser hastası adına bağış yapmaması adına uyarıda bulunmak istiyorum.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı

Diğer Haberler

Hacı adayları merakla bekliyordu! Suudi Arabistan, hac kararını verdi

Hacı adayları merakla bekliyordu! Suud..

Hacı adayları merakla bekliyordu! Suudi Arabistan, hac kararını verdi
Turizmci Tolga Cömertoğlu'ndan duygulandıran anma

Turizmci Tolga Cömertoğlundan duygulan..

Turizmci Tolga Cömertoğlu'ndan duygulandıran anma
Kaş’ta uyuşturucu operasyonu

Kaşta uyuşturucu operasyonu

Kaş’ta uyuşturucu operasyonu
Burdur'da çıplak vaziyette çatıya çıktı

Burdurda çıplak vaziyette çatıya çıktı

Burdur'da çıplak vaziyette çatıya çıktı
Masumlar Apartmanı'nın Gülben'i annesiyle pozunu paylaştı!

Masumlar Apartmanı'nın Gülben'i annesi..

Masumlar Apartmanı'nın Gülben'i annesiyle pozunu paylaştı!
Anneler Günü'nde eşi ve oğlundan dayak yedi

Anneler Gününde eşi ve oğlundan dayak ..

Anneler Günü'nde eşi ve oğlundan dayak yedi