MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Konyaaltı’nda pitbull dehşeti! Anna Ryadova’nın parmağı koptu

16.07.2021 18:56

Antalya haber.... Konyaaltı’nda evde besledikleri 2 tazı köpeğini açık arazide gezdiren Ercan Öztürk ile Rus eşi Anna Ryadova başka bir Rus kadının tasmasız olarak gezdirdiği pitbull cinsi köpeğin saldırısına uğradı. Önce çiftin tasmalı olarak gezdirdiği tazılardan birini ısıran pitbull, tazıyı kurtarmak isteyen Anna Ryadova'nın parmağını da ısırarak koparttı. Ambulansla özel bir hastaneye götürülen ve acil serviste müdahale edilerek parmağı dikilip, kanaması durdurulan Ryadova’nın eşinden tedavi ücreti olarak önce 40 bin lira istendi, sonra indirim yapılarak 8 bin 400 lira tahsil edildi.

Konyaaltı’nda pitbull dehşeti! Anna Ryadova’nın parmağı koptu

Antalya haber... Olay akşam saat 20.30 sıralarında Konyaaltı Atatürk Stadyumu’nun yanındaki boş arazide yaşandı. Evlerinde besledikleri iki tazı köpeğini tasmalarını tutarak gezdiren emekli Ercan Öztürk ile Rus eşi Anna Ryadova karşıdan gelen bir Rus kadının serbest olarak gezdirdiği siyah bir pitbullun saldırısına uğradı.

Rus Anna Ryadova saldırı sonrası evinde dinleniyor

Saldırı sonrası olay yerine polis ekiplere ve ilk yardım ekipleri sevk edildi. Olay ile ilgili karakolda ifade veren Ercan Öztürk, şunları söyledi; "Anna Ryadova benim eşimdir. Eşimle 13.07.2021 günü saat 20.30 sıralarında ikametimizden köpeklerimizi dolaştırmak için çıktık. Saat 21.00 sıralarında Liman Mahallesi 19 sokakta bulunan Atatürk Stadyumu önüne geldiğimizde karşımızdan bir kadın büyük, siyah renkli bir pitbull köpekle geliyordu. Töpeğin tasması takılı değildi, bizim köpeklerimizi tasmaları takılı bir vaziyette elimizde tutuyorduk. Siyah köpek birden benim elimdeki tazı cinsi erkek köpeğime saldırdı. Ben ve eşim köpeğimizi kurtarmak isterken siyah renkli pitbull cinsi köpek eşimin sol el orta parmağını ısırarak koparttı. Eşim köpekleri ayırmaya çalıştığı için siyah köpek eşime saldırdı. Köpeğin sahibi kadın gelerek köpeğine müdahale etti. Köpekler ayrıldı, eşimin parmağının koptuğunu gördüm. 112’yi aradığım sırada köpeğin sahibi olan kadın köpeğinin tasmasını bağlayarak olay yerinden uzaklaştı, dere kenarına doğru gitti. Eşim ambulans ile hastaneye gitti. Ben köpeğim yaralandığı için veterinere götürdüm. Daha sonra hastaneye gittim eşim ameliyat oldu. Eşime ve köpeğime saldıran köpeğin sahibi olan kadını görsem tanımam. Ortam karanlık olduğundan eşkal bilgilerini hatırlamıyorum. Olayda yaralanmam olmadı.” ifadelerini kullandı.

Ercan Öztürk'ün polise verdiği ifade  

40 BİN LİRAYI DUYUNCA İKİNCİ BİR ŞOK YAŞADIM

MYGazete'ye yaşadıkları dehşeti anlatan Ercan Öztürk, olay sırasında eşinin parmağından 1 santimetrelik tırnak kısmının tamamının koptuğunu söyleyen Öztürk, yaşadıkları saldırı şokunun ardından hastanede de bir şok yaşadıklarını söyledi.

Saldırı sonrası Anna Ryadova'nın parmakları bu hale geldi

Ambulansın eşini önce Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne götüreceklerini söyleyip sonra özel bir hastaneye götürdüğünü söyleyen Ercan Öztürk, acil servisten giriş yaptıklarını ve burada küçük bir operasyonla kopan kısmın dikilerek kanamanın durdurulduğunu ifade etti. Kopan kısmın ise bulunamadığını söyleyen Öztürk, hastaneden kendilerine önce 40 bin lira hesap çıkardıklarını, sonra ise rakamı 8 bin 400 liraya düşürdüklerini anlattı.

Olayın ardından 40 bin liralık hastane faturasının şokunu yaşadığını söyleyen Ercan Öztürk, “Önce 40 bin lira hesap çıkartıp, arkasından 8 bin 500 liraya düşülünce o panikle parayı ödedim. Yani, bize ölümü gösterip bayılmaya razı ettiler. Sadece o özel hastanede parmak cerrahı bulunuyormuş da, ondan ambulans o hastaneye götürmüş. Oysa Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde değil parmağın ucu, milletin iki kolunun birden naklini yapıyorlar. Sanıyorum eşim Rus olduğu için böyle bir hesap çıkardılar. Üstelik acil servisten kanamalı olarak giriş yaptık. Yasalara göre bizden böylesine yüksek bir paranın bizden alınmaması gerekiyordu. Şimdi de dava açmaya hazırlanıyorum. Ambulans şirketlerinin özel hastanelerle ortak çalıştığını duyuyorduk. Ancak bu olayı yaşadıktan sonra bu söylentilerin gerçek olduğunu anladım” dedi.

Saldırıya uğrayan Anna Ryadova'nın eşi Ercan Öztürk

SALDIRGAN KÖPEKLERE KARŞI ÖNLEM ALINMALI

Hakkını sonuna kadar arayacağını ifade eden Öztürk sözlerine şöyle devam etti: “Olay yerinin çevresinde kameralardan görüntü tespit edip, bize saldıran köpeğin sahibinin eşkalini bulmaya çalışıyoruz. Olayların şokunu atlattıktan sonra konuyu Cimer’e yazdım ve başımıza gelen hem köpekli saldırı hem de hastaneden çıkartılan yüksek hesapla ilgili soruşturma açılmasını talep ettim. Karakola şikayetimizi yaptık. Şimdi de Tüketici Hakem Kurulu’na başvurmaya hazırlanıyorum. Bu pitbull gibi saldırgan türlerin tasmasız ve ağızlıksız gezdirilmesine ağır cezalar getirilmesi gerekiyor. Bunlar ya çocuklara, ya ailelere ya da ailelerin beslediği evcil hayvanlara saldırıyor ve insanlara dehşeti yaşatıyorlar. Bu saldırıların artık önüne geçilmesi gerekiyor. Bir de ülkemizde yaşayan yabancıları kazıklama alışkanlığından vazgeçilmesi gerekiyor. Acil servisten giriş yapan kanamalı bir hastanın sigortasının haricinde para alınması yasalara aykırı. Ben mağduriyetimin giderilmesini istiyorum.”

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

Diğer Haberler

Tatilin son gününde sahil ve piknik alanlarına akın ettiler

Tatilin son gününde sahil ve piknik al..

Tatilin son gününde sahil ve piknik alanlarına akın ettiler
Konyaaltı Sahili'nde ölüme meydan okudular

Konyaaltı Sahilinde ölüme meydan okudu..

Konyaaltı Sahili'nde ölüme meydan okudular
Ününü duyan Burguç Şifalı Su Havuzu'na koşuyor!

Ününü duyan Burguç Şifalı Su Havuzu'na..

Ününü duyan Burguç Şifalı Su Havuzu'na koşuyor!
Çevre gönüllüsü Abdullah Kıldan isyan etti: 300 milyon yıllık canlı kalıntılarına yetkililer ilgi göstermedi!

Çevre gönüllüsü Abdullah Kıldan isyan ..

Çevre gönüllüsü Abdullah Kıldan isyan etti: 300 milyon yıllık canlı kalıntılarına yetkililer ilgi göstermedi!
Doğa ve çevre katliamlarının perde arkası

Doğa ve çevre katliamlarının perde ark..

Doğa ve çevre katliamlarının perde arkası
Tarihe ışık tutan Lymra Antik Kenti tatilcilerin gözdesi oldu

Tarihe ışık tutan Lymra Antik Kenti ta..

Tarihe ışık tutan Lymra Antik Kenti tatilcilerin gözdesi oldu