MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

23 Nisan Konyaaltı

23 Nisan Muratpaşa

Fenix center
Eski koğuş ağası Arif Önemli 12 Eylül hapishanelerini anlattı

12.12.2020 22:05

Bir YouTube kanalının, 11 yıl cezaevlerinde kalmış eski bir boksör ve koğuş ağası olan Arif Önemli ile yaptığı röportaj bir haftada 2 milyon kişi tarafından izlendi. Eski bir boksör olan Silifkeli Arif Önemli, 80 ihtilali döneminde cezaevlerinde kaldığı süre içinde yaşadığı çarpıcı olayları anlatırken sözünü ettiği bir kavgada 30 tane hapçının üzerine saldırdığını belirterek, “Çok büyük olay oldu. 4 ölü 7 yaralı var. Ben de yaralandım” dedi.

Eski koğuş ağası Arif Önemli 12 Eylül hapishanelerini anlattı

Bir YouTube kanalının röportaj yaptığı Arif Önemli, aslen Silifkeli. 1 yaşında ailesiyle İstanbul’a gelen ve yaşamını bu şehirde sürdüren Arif Önemli, 10 yıl boks yapmış ve askerliğini de boksör olarak bitirmiş.

Türkiye’de şampiyonlukları ve dereceleri olan Arif Önemli 80 ihtilali döneminde anlattığı olaylarda çok çarpıcı bilgiler verdi. O dönemki solculara 68 kuşağı dendiğini söyleyen Önemli, kendilerinin de sağcıların 68 kuşağı olduğunu belirterek, “O dönemde derin devlet sağcılarla solcuları birbirine düşürmek için her türlü provokasyonu yapıyordu”  dedi.

Arif Sevimli programda yaptığı açıklamda " Hapishanelerde hergün 30-40 genç ölüyordu. Deniz Gezmiş dürbünlü tüfekle üzerimize ateş etti.  Derin devlet gençleri ikiye bölmüştü. Bir kısım genci solcu, bir kısım genci sağcı yaptılar. Biz bunu seneler sonra gördük, anladık. 2 tane sağcı genç mescide namaz kılarken solcular mescidi basmış, Kuranı Kerimleri yırtıp, mescittekileri komaya sokmuş dediler. Bizi böyle doldurdular, böyle bir hadise olmamış. Savcı esrara yol veriyordu, hapçıları falakaya yatırıyordu. Çünkü hapı içenler kavga edip, birbirlerini şişliyor, bıçaklıyordu. " ifadelerini kullandı. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap