MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Dr. Türeci ve Dr. Şahin'e Theophano Ödülü...

25.06.2021 00:29

Koronavirüse karşı ilk aşıyı geliştiren bilim insanı çifti Dr Uğur Şahin ve Dr Özlem Türeci, milyonlarca hayatı kurtardıkları ve tüm dünyaya umut verdikleri için bu yılki Bizans İmparatoriçesi Theophano Ödülü'nün sahibi oldular. Yunan basınına yansıyan haberlerde, Dr. Türeci ve Şahin’in 2021 yılı Ekim ayında yapılacak olan ödül törenine katılmaktan gurur duyacaklarını belirttikleri ifade edildi.

Dr. Türeci ve Dr. Şahin'e Theophano Ödülü...

İmparatoriçe Theophano Vakfı Yönetim ve Danışma Konseyleri, yeni koronavirüse karşı ilk aşıyı geliştiren Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci'ye büyük övgülerde bulunarak, 2021 yılı Theophano Ödülü'nün verildiğini açıkladı.

Yunan medyasında yer alan haberlerde; Tüm dünya insanları ve gençler için motivasyon oluşturan iki bilim adamı, benzeri görülmemiş bir sağlık krizini çözmek için sağlam ve ısrarlı çabalar gösterdi, ortak yarara bağlılık ve yüksek kaliteli araştırma ve uzmanlık sergilediler. Bu da umutların kesildiği bir dönemde muhteşem bir keşfe yol açtı. Sadece Avrupa’da değil, tüm insanlığa” ifadelerine yer verildi.

İmparatoriçe Theophano 2021 yılı ödülü için tören, 13 Ekim 2021 Çarşamba günü Selanik'te, Roma, Bizans, Ortodoks, Osmanlı ve Yunan etkisini özetleyen bir dönüm noktası olan Rotunda'nın eşsiz ortamında gerçekleşecek.

İŞTE İKİ TÜRK BİLİM İNSANIN YUNANİSTAN'A GÖNDERDİĞİ MESAJ

Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci’nin de Yunanistana verdiği cevapta şu ifadeleri kullandıkları belirtiliyor; “İmparatoriçe Theophano Ödülü bizim için büyük bir takdir ve onurdur. Bizi bu Ödülün temsil ettiği davanın değerli elçileri olarak gördüğünüz için teşekkür ederiz: Yaşamları iyileştirmek gerçekten de bilimin en asil amacı ve kalplerimize yakın bir görevdir. Bu prestijli ödülü kabul etmekten ve bunu Project Lightspeed – Made in Europe mümkün kılan olağanüstü bir ekip adına yapmaktan heyecan duyuyoruz” dediler. İmparatoriçe Theophano ödülü alan Şahin ve Türeci çiftinin, uluslar üstü bu başarıyla Avrupa’nın çeşitliliğini de temsil ettiği belirtildi.

VAKIF KENDİSİNİ BÖYLE TANITIYOR

Kuruluşundan bu yana, İmparatoriçe Theophano Vakfı, çağdaş Avrupa Fikrinin anlaşılması ve güçlendirilmesi üzerindeki etkileri ve sosyal iyiliğe, refaha ve yaşamların iyileştirilmesine katkılarından dolayı bireyleri ve kuruluşları ödüllendirmeyi hedeflemiştir. Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupalıların genç nesillerinin hareketliliğini, işbirliğini ve karşılıklı anlayışını güçlendiren bir kurum adına ilk Theophano Ödülünü kabul etti.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Başkan Eyüp Bülent Miran'dan 600 TL seyyanen zam talebi

Başkan Eyüp Bülent Mirandan 600 TL sey..

Başkan Eyüp Bülent Miran'dan 600 TL seyyanen zam talebi
Trabzon, Rize ve Artvin'de alarm verildi!

Trabzon, Rize ve Artvin'de alarm veril..

Trabzon, Rize ve Artvin'de alarm verildi!
13 yaşındaki Momiji Nishiya'dan olimpiyat rekoru

13 yaşındaki Momiji Nishiyadan olimpiy..

13 yaşındaki Momiji Nishiya'dan olimpiyat rekoru
Antalya sadece turistlerle 3 milyon 24 bin 843 rakamını yakaladı

Antalya sadece turistlerle 3 milyon 24..

Antalya sadece turistlerle 3 milyon 24 bin 843 rakamını yakaladı
Memur-Sen zam talebini açıkladı!

Memur-Sen zam talebini açıkladı!

Memur-Sen zam talebini açıkladı!
Bakan Ziya Selçuk: Odak noktamız okulların açılması

Bakan Ziya Selçuk Odak noktamız okulla..

Bakan Ziya Selçuk: Odak noktamız okulların açılması