MY TV TÜRKİYE Youtube Canlı Yayın


Dr. Mustafa Savan Günay: 'Önerdim dinletemedim'

01.12.2020 20:56

Bağışıklık sistemi üzerine çalışmalarıyla da tanınan Çocuk Sağlığı ve hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Savan Günay, Türkiye’de yaşayan Suriyeli mültecilerin gruplar halinde Gaziantep’e giderek covid-19’la mücadelede bağışıklığı yükselttiği belirtilen sıtma aşısını vurdurduğunu söyledi. Dr. Günay yaptığı paylaşımda, “BCG (Verem) ve POLİO (Çocuk felci) aşıları dedim, dinletemedim. Binlerce insanımız bu yüzden hayatını kaybetti. Sağlık Bakanlığı Suriyeli mültecilerin covid-19 istatistiklerini yayınlamalıdır” dedi.

Dr. Mustafa Savan Günay: 'Önerdim dinletemedim'

Antalya’nın tanınmış Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Mustafa Savan Günay, salgınının başından bu yana yaptığı açıklamalarla getirdiği önerilerin dinlenmemesi nedeniyle Covid-19’dan binlerce insanımızın hayatını kaybettiğini belirterek, “BCG (Verem) ve POLİO (Çocuk felci) aşıları dedim, yapmadınız. Sağlıklı kaynaklarımdan gelen bilgilere göre Suriyeli mülteciler gruplar halinde Gaziantep’e gidip, Covid-19’a karşı yüzde 50 üstü başarı sağlayan sıtma aşısını vurduruyorlarmış. Bu gelişmenin sonuçlarını görebilmek için Sağlık Bakanlığı mültecilerle ilgili Covid-19 pozitifliği konusunda çalışma yapmalıdır” dedi.

Önerilerimi dikkate almadınız

Salgının başından bu yana sosyal medyadan, Covid’e karşı bağışıklığın yükseltilmesi için, riski olmayan  verem ve çocuk felci aşılarını öneren Dr. Savan Günay, bu önerilerinin dikkate alınmaması nedeniyle binlerce insanımızın hayatını kaybettiğini belirterek, BCG (verem ) ve Polio (çocuk felci) dedim... Yapmadınız buda size 2. seçenek beni dinlemememeye devam ederseniz bunca cenazenin hesabını bir gün kimse veremez...” paylaşımını yaptı.

Sağlıklı haber kaynaklarımdan bilgi geldi

Facebook hesabından “TEKRAR İKAZ EDİYORUM” diye seslenen Dr. Günay, “Vatandaşlarımıza bu denli yüklü sıtma ilacı Hidroksiklorakin yükleyeceğinize sıtma aşısını tüm popülasyona uygulayabiliriz.

İlk kez Afrika ülkesi Malavi'de 2019 da başlanan % 50 üstü başarı sağlayan bu aşıyı, sağlıklı haber kaynaklarıma göre suriyeli mülteciler yaptırıyormuş... 6 milyon mültecimiz var... Sağlık Bakanı mülteci Covid (+) liğini açıklamalıdır... Bir çalışma yapılmadı ise hemen bir çalışma başlatılmalıdır... Bu aşı, bu denli hidroksiklorakin yüküne göre son derece mantıklı görünüyor...” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Tahtakale spot

Corendon

Adin Hotel erken rezervasyon

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto