MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Doç. Dr. Kesici'den çarpıcı açıklama: "İşgal ediliyor"

06.10.2020 17:37

Doç Dr. Erol Kesici, Eğirdir Gölü’nde kuruyan ve çekilen alanların, bazı çevrelerce çitlerle çevrilip, bahçe haline getirildiğini ve  özel yapılar ve inşaatlar yapıldığını iddia etti. Doç. Kesici, “Eğirdir Gölü neotektonik kökenli, milyonlarca yıl önce oluşmuş doğal göldür ve bu kadar yıl doğal yapısını koruyan göl yanlış kullanım yüzünden insan eliyle kirletilmiş ve kurumaya yüz tutmuştur. Şimdi de yasalara ve hükümlere rağmen, kuruyan yerler işgal ediliyor” şeklinde konuştu.

Doç. Dr. Kesici'den çarpıcı açıklama: "İşgal ediliyor"

Süleyman Demirel Üniversitesi Su Ürünleri Enstitüsü Emekli Öğretim Üyesi olan ve sulak alanlar ve sulak alanların korunması üzerine çok sayıda çalışması bulunan Doç. Dr. Erol Kesici, Eğirdir Gölü ile ilgili çok çarpıcı bir açıklamaya imza attı. Doç. Kesici, “Gölün kuruyan ve çekilen kesimlerinin bazı kesimlerce adeta yağmalandığını öne sürdü.

"Ne kanun tanıyorlar ne hüküm"

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Isparta il sınırları içindeki Eğirdir Gölü’nün, kanunlara aykırı bir şekilde tel örgülerle dahi çevrildiğini öne sürdü.

Doç. Kesici, “Gölün kıyısındaki su çekildikçe kuruyan alanlar sizin değil, bizim! Ne Kıyı Kanunu’nu tanıyorlar ne de gölü koruma hükmünü” diye yazdı. Doç. Kesici kendine has üslubuyla kaleme aldığı eleştirisinde,  “Son yıllarda gölün kıyı kesimlerindeki kuruma nedeniyle göl kıyısında yerleri olan “özel- genel- kamu” “plaj” “bahçe-tarla sahibi” vb.leri göl çekildikçe yeni tel örgüler, çitler çekerek, yeni bahçeler açılarak, “GİRİLEMEZ, YASAK” dedi.

"‘Göl çekildi burası benim’ diyor"

Gölde hukuksuz adımlar atan grupların, özel hükümlere rağmen ruhsat yenileyip, özel yapı ve inşaatlar yaptıklarını da dile getiren Doç. Dr. Erol Kesici, “Bu gidişte göl kıyısında olanlar “YAŞADI.” Yeni bahçeler çoğalacak, özelle, resmiye ait alanlar genişleyecek. Göl çekildikçe BURASI BENİM – GİRMEK YASAK-DEMEK yanlıştır” diye yazdı. 

"‘Kim olduğumu biliyor musun?’la bu iş olmaz"

Doç Kesici paylaşımında şu ifadelere yer verdi; Göl kıyısında yıllar önceden ve hatta hükümlerin öncesinden tapulu araziniz varsa bunun dört tarafı bellidir. Göl kısmı açık değildir… İnsanların vb. Canlıların “sizleri” rahatsız edeceğini düşünmekte iseniz. göl kısmında kalan , belirlenen (tapulu) arazinize ÇİT- DUVAR- BAHÇE (tarım yapıp sen benim kim olduğumu biliyor musun) ile değil, özel hükümler izin verirse) yapabilirsiniz… Ecrimisille de çözemezsin! SU ÇEKİLDİKÇE BENİM DEMEK ANLAMINDA ÇİT ÇEKMEK! Hem suç işlemekten, işgalden, hem de rahatsızlık duyabileceğiniz kuşkularınızdan kurtulmuş olursunuz. DEVLETİMİZİ YÖNETENLER, VE YASALAR YILLARDIR SÖYLEMEKTE; KIYILAR HALKINDIR.. Daha ‘bizim’ dediğiniz göl kıyısının olduğu yerden çok sular kurudu… NEREYE KAZAN SİZİN KIYILAR? Hala bizim demeyiniz… Gölün dünyanın iklimin ne olacağı belli olmaz. Herkes hakkına hukuka uysun!”

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3