MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

Konyaaltı Belediyesi

Fenix center
Doç. Dr. Emete Gözügüzelli paylaştı! Sivil milislere silahlı eğitim vermeye başladılar

19.11.2020 16:19

Kıbrıs Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde görevli Doç. Dr. Emete Gözügüzelli, Güney Kıbrıs Rum kesiminde sivil milislere Yunan bayrağı altında verilen silahlı eğitimden fotoğraflar paylaşarak, “Rumların Kuzey Kıbrıs’ı işgalden kurtarma yemini” yorumunu yaptı.

Doç. Dr. Emete Gözügüzelli paylaştı! Sivil milislere silahlı eğitim vermeye başladılar

Kıbrıs Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden, Kuzey Kıbrıslı Doç. Dr. Emete Gözügüzelli, sosyal medya hesabından Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde silahlı eğitim gören sivil milislerin fotoğraflarını paylaştı. Doç. Gözügüzelli paylaşımına, “Diyeceksiniz bu ihtiyar kadro da ne? Rumlar’ın milis gücü” yorumunu yaptı.

"Her an savaşa hazırlık. Kuzeyi işgalden kurtarma yemini"

Twitter’dan yaptığı paylaşımda Rum kesiminde milislere verilen silahlı eğitim fotoğraflarına yorum ekleyen Doç. Gözügüzelli, “Bu iki foto Güney Kıbrıs’tan... Diyeceksiniz bu ihtiyar kadro da ne? Rumlar’ın milis gücü. Her an savaşa hazırlık. Kuzeyi işgalden kurtarma yemini. Yunan bayrakları altında örgütlenme... Güney sıkı sıkıya Yunanistan’la derinleşen ve genişleyen ilişkilerde.. Türkiyesiz asla” ifadelerini kullandı.

"Huzursuzluk çıkarmak için provokasyon yapıyorlar"

Doğu Akdeniz’deki petrol ve doğalgaz arama çalışmaları nedeniyle Türkiye ile Yunanistan arasında gerilim yaşanırken, geçtiğimiz haftalarda kapalı Maraş’ın açılması da dikkatleri Kıbrıs’a çekmişti. Kıbrıs’taki ve bölgedeki bu gelişmeler sonrası Rumların sivil milislere silahlı eğitim vermeye yönelik çalışmalara başlaması, “Yine huzursuzluk çıkarmak için provokasyon peşindeler. Kışkırtıyorlar” yorumlarına neden oldu.   

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto