MY TV TÜRKİYE Youtube Canlı Yayın


CHP İl Başkanı Nusret Bayar’ın rantçı açıklaması gündem oldu! Kim bu rantçılar ?

28.11.2020 14:22

CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar’ın, bazı rantçı grupların Büyükşehir Belediyesi’ndeki bürokratlarla hareket ederek kendilerine fırsat yaratma çabasında olduklarını ancak CHP Antalya örgütü olarak buna müsaade etmeyeceklerini belirten açıklamasının ardından, “Kim bu rantçılar” sorusu gündeme geldi. Bayar’ın, “Başkan Hacıarifoğlu’nun Büyükşehir Belediye Başkanvekilliğinin tartışılması ve değiştirilmesi yönündeki bütün çabalar; bu rantçılardan ve talancılardan gelmektedir” cümlesi de dikkat çekti.

CHP İl Başkanı Nusret Bayar’ın rantçı açıklaması gündem oldu! Kim bu rantçılar ?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde başlayan ve Serik Belediyesi ile Antbirlik arasındaki ‘Arsa payı’ tartışmasıyla ortaya atılan ‘Bazı bürokratlarla birlikte hareket eden rantçılar’ iddiası bu kez CHP İl Başkanı Nusret Bayar tarafından gündeme getirildi. Bayar yaptığı zehir zemberek açıklamada,  “Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hastalığı sürecinde varlık gösteren bazı fırsatçı gruplara karşı Başkan Vekilimiz Mehmet Hacıarifoğlu’nun yanındayız” mesajı verdi. 


Başkan Vekiili Mehmet Hacıarifoğlu ve CHP Antalya İl Başkanı Nusret Bayar

 "ÇIKARCI GRUPLARA FIRSAT VERMEYECEĞİZ"

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanı Nusret Bayar, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in hastalığı sürecinde varlık gösteren bazı fırsatçı gruplara karşı, “Muhittin Başkanımız dönene kadar Başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu’nun yanındayız” ifadesini kullandı. Nusret Bayar, uzun süredir koronavirüs tedavisi gören ve yavaş yavaş sağlığına kavuşan Başkan Böcek’in yokluğunda; bazı rantçı grupların belediyedeki bürokratlarla hareket ederek kendilerine fırsat yaratma çabasında olduklarını ancak CHP Antalya örgütü olarak buna müsaade etmeyeceklerini belirtti.

Basınla paylaşılan yazılı açıklamasında Başkan Nusret Bayar şu ifadelere yer verdi;

“Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek Koronavirüse yakalandığında, vekaleten görevi Mehmet Hacıarifoğlu’na vermiştir.Tüm Antalya gibi, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Örgütü de Muhittin Başkan’ın bir an önce iyileşip görevinin başına döneceği günü bekliyor. O gün gelene kadar; vekaleten görevini yürüten Mehmet Hacıarifoğlu, Başkanımızı temsilen belediyeyi yönetmektedir.  Ama bazı çıkar gurupları, rantçılar; Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni bir türlü rahat bırakmamaktadırlar.

Çeşitli isimler üzerinden türlü senaryolar üretilerek Başkanvekili Mehmet Hacıarifoğlu’nun görev yapması engellenmeye çalışılmakta ve çirkin dedikodulara maruz bırakılmaktadır. CHP Antalya İl Örgütü olarak Muhittin Başkan’ın almış olduğu karar doğrultusunda görevlendirdiği Mehmet Hacıarifoğlu’nun yanındayız ve her türlü çalışmasına katkı koyuyoruz. Muhittin Başkan, Hacıarifoğlu yerine bir başka meclis üyesini de görevlendirebilirdi, biz onun da yanında olur, görevini yapması için tüm çabayı harcardık. Antalya’nın birçok sorunu vardır, hizmet bekleyen ilçeler, köyler vardır, planlaması yapılmış aksamadan yürümesi gereken işler vardır.

Bu arada ise; kentin rantından faydalanmak isteyen güç odakları varlık göstermektedir. Bu güç odaklarının bazı belediye bürokratları ile birlikte hareket ettiğini kamuoyu görmektedir. CHP Antalya İl Örgütü olarak bu güç odaklarına ve rantçılara geçit vermeyeceğiz! Büyükşehir Belediye Başkanvekilliğinin tartışılması ve değiştirilmesi yönündeki bütün çabalar; bu rantçılardan ve talancılardan gelmektedir. Pandemi sürecinde işyerleri kapanan, geçinmekte zorlanan, kirasını, vergisini ödeyemeyen yüzbinlerce insan kamudan hizmet beklerken, rant ve çıkar gruplarının daha fazla kazanacağız diye Büyükşehir Belediyesi üzerinden çevirmeye çalıştıkları senaryolara geçit vermeyeceğiz. Büyükşehir Başkanvekilimiz Mehmet Hacıarifoğlu ile birlikte Muhittin Başkanımızın iyileşip görevini teslim aldığı zamana kadar çalışmalara devam edeceğiz”

RANTÇI GRUPLAR KAMUOYUNA AÇIKLANMALIDIR 

CHP İl Başkanı Nusret Bayar’ın açıklamasının ardından, rantçı grupların kim olduğu konusunda kamuoyunun açıklama beklediğini dile getiren vatandaşlar ve bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, “Muhittin Başkan’ın yokluğunda Büyükşehir Belediyesi’nde rant peşinde koşmaya başlayan bu grupların kimlerden oluştuğu açıklanmalıdır.  Türkiye’de artık bu rant sevdalısı grupların yarattığı kirliliğe son verilmelidir, Türk milletinin sahibi olduğu varlıklarımıza sahip çıkılmalıdır” şeklinde tepki gösterdiler. 
 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Tahtakale spot

Corendon

Adin Hotel erken rezervasyon

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto