MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

1 mayıs

Fenix center
Antalyalılar korona tedbirlerine ne kadar uyuyor?

09.11.2020 16:13

Tüm Türkiye’de Covid-19 vakaları artarken il il yeni tedbir kararları alınıyor. Antalya’da da geçtiğimiz günlerde alınan ‘Koronavirüs ek tedbirleri’ kapsamında denetimler sürerken, vatandaşlar kalabalığa aldırmadan maske ve sosyal mesafe kurallarını hiçe sayarak koronaya meydan okudu.

Antalyalılar korona tedbirlerine ne kadar uyuyor?

Koronavirüs vakalarının  tüm Türkiye'de yeniden yükselişe geçmesi sonucu hem bakanlıklar hem de valilikler yeni önlemler almaya başladı. Geçtiğimiz hafta Antalya İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu da yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni yasakları açıkladı. Yapılan uyarılara ve yasaklara rağmen Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde kentin en işlek noktası olarak bilinen Kapalıyol’da yine kurallar hiçe sayıldı.

Bazı kentlerde sokağa çıkma yasağı uygulanırken Antalya'da da paket servis hariç olmak üzere lokanta, restoran, kuaför, düğün salonu, yüzme havuzu, halı saha, tiyatro, sinema, konser salonu ve benzeri iş yerlerinde hizmetler saat 22.00'de sona erme kararı alındı.

Ancak kentte, yapılan tüm uyarılara rağmen kurallara uyulmadığı görüldü.

 “10 Bin liramı alsalar maskeli yaşayamıyorum”

İnsan selinin yaşandığı cadde boyunca yan yana yürüyen kalabalık sosyal mesafe kurallarına hiçe sayarken, bazı vatandaşların ise maske bile takmadığı görüldü. Maske kuralına uymadığı görülen astım hastası bir vatandaş, “ 10 bin lira ceza da yazsalar arada bir maskemi indirmezsem yaşayamıyorum” dedi.

 Sosyal mesafeye de uyulmuyor

Maske kurallarına uyulmadığı gibi sosyal mesafeye de uymayan bir vatandaş, “Yanında oturduğum kişiyi tanımıyorum bana yer verdi, oturdum” şeklinde konuştu.

Sosyal mesafe kurallarına uymayan başka bir vatandaş da "Tamam uyarılara dikkat edeceğim ama burada 100 kişiden 50'sinde maske yok. Bunları denetlemek lazım" dedi.

“Valinin 2 milyon polis mi dikmesi lazım”

Vaka sayılarının onu tedirgin ettiğini belirten Halil Eryeşil, “Valilik, kaymakamlık burada elinden geleni yapıyor. Buranın nüfusu 2 milyon. Vali’nin 2 milyon polis mi dikmesi lazım? Ben yöneticilerin bizzat mekanları gezdiğini gördüm. Önce biz saygılı olmadığımız sürece bu hastalık bitmez” ifadelerini kullandı.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs

1 mayıs konayaaltı