MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Antalya’da evden kaçan öğrencinin başına gelmeyen kalmadı

13.07.2021 10:45

Antalya haber.... Kepez'in Dokuma semtinde oturan Tekin K’nin evden kaçan 19 yaşındaki oğlunun başına gelmeyen kalmadı. Önce Serik’te sokakta kalan çocuklara musallat olan bir sahtecilik çetesinin eline düştüğü ve imzalatılan vekaletnamelerle adına 2 şirket açıldığı öne sürülen Birol Tan K’yi, bu çeteden kaçarak yanına sığındığı Samsun’daki amcasının da yasadışı işlere alet ettiği öne sürüldü.

Antalya’da evden kaçan öğrencinin başına gelmeyen kalmadı

Antalya haber.... Kepez'de “Ben artık 19 yaşına geldim” diyerek evden çıkan ve bir süre geri dönmeyen Birol Tan K., filmlere konu olacak kötü olaylar yaşadı. İddiaya göre önce sokak çocuklarına dadanan bir çetenin eline düşen lise öğrencisi genç ardından yanına sığındığı öz amcası tarafından da çeşitli suçlara alet edildi.

19 yaşındaki öğrenciden alınan vekaletname

ÇOCUKLARI KANDIRIP ELLERİNDEN VEKALETNAME ALIYORLAR

19 yaşındaki lise öğrencisinin başına gelenler, babası Tekin K.’nin, oğlunun yaşadığı kötü olayları anlattığı bir videoyu YouTube kanalında yayınlamasıyla ortalığa saçıldı.

MYGazete Haber Merkezi’ne de mesaj atarak yardım da isteyen Tekin K., yaşadıklarını şöyle anlattı: “Antalya’da ikamet ediyoruz. Oğlum Adalet Lisesi’nde okuyordu. Sınıfta kalınca özel okula gönderdim. Ancak Haziran ayında evi terk etti. Önce Serik’teki kız arkadaşının yanına gitmiş. Sonra sokaklarda gezmeye başlamış. Orada kendisi gibi sokaklarda yaşayan 18 yaş civarındaki gençlerle arkadaş oluyor. Bir gün Dokuma’da muhasebecilik yapan Emre D. Adlı kişi çocukların yanına geliyor. Emre D. Bir çetenin üyesiymiş. Bu çete Antalya’nın ilçelerini dolaşıp, sokak çocuklarını buluyor, sonra da bunların üzerine şirketler açıyorlarmış. Bizim çocukların grubunu da, “Size yatacak yer, yemek ve para vereceğiz” diyerek kandırıyorlar. Oğlumu kandırarak 2 tane notere götürüp, Tuba A. ve Ceyhun Ö. ile Ankara’dan Ali G. Adlı kişilere vekalet verdirtiyorlar.”

‘ÇETE MENSUPLARI ÇOCUKLARDAN BİRİNİ BIÇAKLADI’

Tekin K., oğlu Birol Tan’ın üzerine de Ankara ve İstanbul’da 2 şirket açıldığını tespit ettiklerini söyledi. Çete mensuplarının Serik’ten kandırarak götürdükleri gençlerden birinin üzerine de şirket kurduklarını sözlerine ekleyen Tekin K., çete mensuplarının çocukların adına kesilmiş çekleri verip, bankadan tahsil ettirdiğini ve bu paraları da aldıklarını öne sürdü. Tekin K., çocukların olayları fark etmesinin ardından çete mensuplarının saldırısına uğradıklarını ve çocuklardan birinin bu kişiler tarafından bıçaklandığı yönünde kendisine bilgi geldiğini de aktardı. Çete mensuplarının çocukları, “Bizim her yerde tanıdıklarımız var, boşuna şikayet etmeyin” diye korkuttuğu da ifade edildi.

ÖZ AMCASI DA BİROL TAN’IN KİMLİĞİYLE BAKIN NELER YAPMIŞ!

Tekin K., sonrasında yaşananlarla ilgili iddialarını şöyle dile getirdi; Bıçaklanan çocuk polise de gidemiyor. Yaralı halde geziyor, iki gün sonra bir hastaneye giderek ayağına dikiş atılıyor. Bu olaylar giderek tehlikeli bir hale gelmeye başlayınca çocuklar kaçıyor. Oğlum Birol Tan da Samsun’da oturan öz amcasının yanına sığınıyor. Ancak kardeşim olan bu şahıs yaptığı yasadışı işlerle tanınıyor. Amcası da oğlumu korkutuyor ve tehditle Birol Tan’ın kimliğini kullanıp 150-200 civarında telefon hattı alıyor. Sonra da oğlumu sokağa atıp, kovalıyor. Oğlumun kimliğiyle telefon hatlarını alan Samsun’daki kardeşimin bu hatları uyuşturucu satıcılarına sattığını öğrendim. Uyuşturucu satıcıları yakalanmamak için kendi üzerlerine telefon hattı almıyor, başkalarının üzerine alınan bu tür hatları kullanıyorlar. Kardeşim oğlumun kimliğiyle aldığı bu hatların tanesini zehir tacirlerine, 150-200 liradan satıyormuş.”

ANTALYA’DAKİ BİR HOLDİNGE NAYLON FATURALAR KESİYORLAR!

Tekin K., bu olayların ardından oğlunun eve döndüğünü ve 1,5 aydır CİMER’e, polise, savcılığa, telefon şirketlerine başvurular yaparak bu çetenin peşine düştüklerini söyledi. Ancak yaptıkları tüm başvuruların sonuçsuz kaldığını öne süren Tekin K., “Savcılığa yaptığımız başvuru için takipsizlik kararı verildi. Zaten oğlumu ifade vermesi için savcının odasına 8 kişiyle birlikte almışlar. Birol Tan korkudan bir şey anlatamamış” diye konuştu. Emniyet Müdürlüğü’nden arandıklarını ve savcılık başvurularının takipsizlik kararıyla sonuçlandığının bildirildiğini söyleyen Tekin K., “Yaptığımız araştırmalarla çocuğumun adına açtıkları şirketleri tespit ettik. Bu şirketlerden Antalya’da faaliyet gösteren bir holdinge büyük miktarda faturalar kesilmiş. Vergi kaçırmak için naylon fatura kesiliyor. Elde ettiğimiz bilgileri, şirketlerin bağlı olduğu Ankara Çankaya ve İstanbul Zincirlikuyu vergi dairelerine dilekçe yazarak bildirdik. Karşılığı olmayan faturalar kesildiğini, hem devletin zarara uğratıldığını hem de çocuğumuzun mağdur olduğunu bildirdik, ancak sonuç alamadık” iddialarında bulundu.

“YAPTIĞIMIZ TÜM BAŞVURULAR SONUÇSUZ KALDI”

Tekin K., yaptıkları tüm başvuruların sonuçsuz kaldığını, çete mensuplarının faaliyetlerini sürdürdüğünü, oğlunun üzerine olan iki tabela şirketinin hala faal olduğunu ve naylon faturalar kesildiğini tekrarlayarak, “Oğlum şirketlerin kuruluşunda imza dahi atmamış. Vekaletle kurmuşlar şirketleri. Üç telefon firmasına da çocuğumun adına alınan hatların numaralarını verdik, bu hatların uyuşturucu satıcıları tarafından kullanıldığını aktardık, dilekçeler yazdık, 20 kere başvurduk ancak sonuç alamadık. Soruşturmaların açılıp, çete mensuplarının yakalanması gerekiyor. İsimleri, kimlik numaraları, adresleri, hepsi var. Şirketlerin kapatılması, bu naylon faturaları alan şirketlerin de soruşturulması gerekiyor ama hiçbir şey yapılmıyor. Tüm çabalarımıza rağmen bir türlü sonuç alamıyoruz” şeklinde yakındı.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Kuzey Irak'tan acı haber! 1 şehidimiz var...

Kuzey Irak'tan acı haber! 1 şehidimiz ..

Kuzey Irak'tan acı haber! 1 şehidimiz var...
27 Temmuz Salı Antalya'da hava durumu... Sıcak çarpmalarına dikkat!

27 Temmuz Salı Antalya'da hava durumu...

27 Temmuz Salı Antalya'da hava durumu... Sıcak çarpmalarına dikkat!
Business Network Kulübü'nden yeni rekor!

Business Network Kulübü'nden yeni rekor!

Business Network Kulübü'nden yeni rekor!
Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı! O aşı liste dışı

Arabistan tam aşılanmış yabancılara um..

Arabistan tam aşılanmış yabancılara umre ziyaretlerini açtı! O aşı liste dışı
Antalya'da korkunç olay! Düğün sırasında ağaç devrildi

Antalya'da korkunç olay! Düğün sırasın..

Antalya'da korkunç olay! Düğün sırasında ağaç devrildi
İntihara teşebbüs eden şahıs ecel terleri döktürdü

İntihara teşebbüs eden şahıs ecel terl..

İntihara teşebbüs eden şahıs ecel terleri döktürdü