MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütAltın Portakal'da yaptığı mimiklerle çok konuşulmuştu! Tamer Karadağlı nedenini açıkladı!

02.08.2022 22:03

Önceki sene Altın Portakal Film Festivali'nde ödülünü vermek için beklediği Nihal Yalçın konuşurken yaptığı mimiklerle gündem olan Tamer Karadağlı, olayı kendi bakış açısıyla anlattı. "Bu zamana kadar kimse o mimikleri neden yaptığımı sormadı" diyen Karadağlı, kötü niyetli olmadığını sahnede son derece kibar davrandığını fakat o dönem siyasi propaganda malzemesi olarak kullanıldığını ifade etti.

Altın Portakal'da yaptığı mimiklerle çok konuşulmuştu! Tamer Karadağlı nedenini açıkladı!

Çocuklar Duymasın dizisinin efsane oyuncularından Tamer Karadağlı, Gökay Kalaycıoğlu'nun Ulusal Kanal'da yayınlanan Ulusal Masa programında 2021 yılında Altın Portakal Film Festivali'nde oyuncu Nihal Yalçın konuşurken yaptığı çeşitli mimikler hakkında konuştu.

"HİÇ KİMSE O MİMİKLERİ NEDEN YAPTIĞIMI SORMADI"

"Altın Portakal'da yaşananlarda bir art niyet var mıydı?" sorusu üzerine konuşan Tamer Karadağlı, "Kimse bana bu zamana kadar o mimikleri neden yaptığımı sormadı. Kameranın beni bu kadar yakın açıdan çektiğini bilmiyordum. Tabi ki de bir art niyetim yoktu hatta ödül alan hanımefendi çok beğendiğim bir oyuncuydu. Önce ödülü alıp sonra konuşma yapmak gerekir. Birçok insan 'heyecandan oldu' dedi ama Altın Portakal'da bunu bir gün önceden söylüyorlar. Siz o ödülü kazandığınızı bilerek gidiyorsunuz. Dolayısıyla da daha hazırlıklı olması gerekirdi" dedi.

"KADIN VE ERKEKLERE SÖYLEDİKLERİNDEN DOLAYI KAŞIMI KALDIRDIM"

Yalçın'ın konuşmasındaki iki konudan rahatsız olduğunu belirten oyuncu, sözlerine şöyle devam etti: Orada kaşımı kaldırmamın nedeni oyuncunun hem kadınlara hem de erkeklere söylediklerindendi. Orada 'demek ki bütün rakiplerim kötüymüş ki bu ödülü ben aldım' dedi. Ben o esnada nasıl yani, ciddi mi? Herhalde böyle bir şey söylemedi diye düşündüm. O da benim yüzümde gösterdiğim tepkimdi. Şaşkınlığımı da mimiklerimle göstermiş olabilir."

"BEN NAZİK ŞEKİLDE ÖDÜLÜNÜ VERDİM"

"Oyuncu konuşmasında 'Seneye de erkek dalında ödülü alacağım. Erkek oyuncu yok, mecburen erkeği de oynayıp alacağım' dedi. Orası Altın Portakal Film Festivali. Bu benim baya tuhafıma gitti. Beş buçuk dakika konuştu. Arada durunca bende son derece nazik bir şekilde ödülünü verdim."

"SİYASİ PROPAGANDA OLDUĞUMU HİSSETTİM"

"Orada 'bu ödülü bana kim verdi?' demesi bana seni tanımıyorum demek. Arkasında da 'bana sus mu demek istediniz' dediğinde ben son derece nazik ve saygılı bir şekilde ödülünüzle birlikte konuşun dedim. Ödülünle bile değil ödülünüzle birlikte konuşun dedim. Bu konunun bu kadar büyüyeceği hiç aklıma geldi. Ben ikinci günün sonunda konuşmak zorunda kaldım. Olay siyasi bir yere taşındı. O dönemde biraz siyasi propaganda olarak kullanıldığımı hissettim."

NE OLMUŞTU?

Geçtiğimiz sene düzenlenen 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nün sahibi olan Nihal Yalçın'ın ödül aldığı sırada Tamer Karadağlı, saatine bakarak ve çeşitli mimikler göstererek sıkıldığını belli eden tavırlar göstermişti. Hatta bir süre sonra ise dayanamayarak oyuncuya ödülünü uzatmıştı. Yalçın ise "Kim verdi ödülü? Sus mu dediniz? Artık sus mu diyorsunuz?" ifadelerini kullanarak tepki göstermişti. Günlerce konuşulan görüntülere siyaset ve sanat camiasından tepki yağmıştı.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Fenerbahçe Avrupa kapısını araladı! Austria Wien deplasmanından 2-0'lık sonuçla döndüler

Fenerbahçe Avrupa kapısını araladı! Au..

Fenerbahçe Avrupa kapısını araladı! Austria Wien deplasmanından 2-0'lık sonuçla döndüler
İçişleri Bakanı Soylu net konuştu! 'Suriyeli sığınmacılar dönecek mi?'

İçişleri Bakanı Soylu net konuştu! 'Su..

İçişleri Bakanı Soylu net konuştu! 'Suriyeli sığınmacılar dönecek mi?'
19 Ağustos Cuma Antalya'da hava durumu! Meteorolojiden 5 ilçeye yağış uyarısı

19 Ağustos Cuma Antalya'da hava durumu..

19 Ağustos Cuma Antalya'da hava durumu! Meteorolojiden 5 ilçeye yağış uyarısı
Corendon Alanyaspor'dan genç sağ bek takviyesi

Corendon Alanyaspordan genç sağ bek ta..

Corendon Alanyaspor'dan genç sağ bek takviyesi
Vali Yazıcı:

Vali Yazıcı: "Turizmde güvenlik çok ön..

Vali Yazıcı: "Turizmde güvenlik çok önemli bir konu"
Ukrayna'da üçlü zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar

Ukrayna'da üçlü zirve! Cumhurbaşkanı E..

Ukrayna'da üçlü zirve! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesajlar