MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Antalya duvarları sanat estetiği ile buluşacak

21.06.2021 13:39

Turizm kenti Antalya’da duvarları sanat estetiği ile buluşturacak olan mural uygulamasına bu hafta başlanıyor. Uygulamanın açılışını gerçekleştiren ATSO Başkanı Davut Çetin, “Bu proje ile duvarlar çok güzel sanat eserine dönüşecek. Sadece turist değil biz de şehirde mutlu, huzurlu ve sanat içerisinde yaşamak istiyoruz. Antalya’nın tanıtımına ciddi katkı sağlar diye düşündük” sözleri ile projenin önemini anlattı.

Antalya duvarları sanat estetiği ile buluşacak

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından kent merkezinde ticaretin canlandırılması amacıyla hayata geçirilecek olan mural uygulamaları (duvar resmi) çalışmasına bu hafta başlanıyor. Proje ilk olarak Antalya Kültür Sanat Merkezi binasının duvarında gerçekleştirilecek. Projede şehrin farklı noktalarında bulunan 5 binanın dış cephesi kullanılacak. Projenin kent estetiğine ve turizmin canlanmasına katkı yapmasına amaçlanıyor.

ATSO Başkanı Davut Çetin

"ARKADAŞLARIMIZ BU İŞ İÇİN ÇOK CİDDİ ÇABA HARCADILAR"

Projenin açılış toplantısı Antalya Kültür Sanat binasında düzenlendi. Toplantıya, ATSO Başkanı Davut Çetin başta olmak üzere projede yer alan isimler katıldı. Projenin 6 yıldır hayali olduğunu belirten Başkan Çetin, “Mersin’i gezmeye gidince buna benzer çalışmalar gördüm. Daha sonra Elmalı’da bir okulda bu çalışmaya şahitlik ettik. Bu işlerin şehir estetiğine katkı yapacağını anladım. Pandemi döneminde plan yaparken 3-4 tane dönüşüm koyduk, estetik dönüşüm, oluşturucu dönüşüm, çevre dönüşümü ve dijital dönüşüm. Bizim için bunlar önemli. Arkadaşlarımız bu iş için çok ciddi çaba harcadılar. Şehirde 8-10 tane bina cephesi bulduk. Zor bir sanat. Her cepheye ayrı bir düşünce ve çalışma var. Şuanda 5 tane cephede projemiz yapılacak. Şehrimize örnek olsun istedik. Şehri kültür ve sanatla buluşturmak için bunlar çok önemli projeler. Bu proje belediyelerimize, kamu kurumlarımıza, müteahhitlere, bina sahiplerine yol gösterici olur” dedi.

"ANTALYA'NIN TANITIMINA CİDDİ KATKI SAĞLAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ"

Kent estetiği anlamında Antalya’nın çok eksiği olduğunu belirten Çetin, “Bu örnek olsun istiyoruz. Bugün başlanacak. 1 hafta sürecek. Bu proje ile duvarlar çok güzel sanat eserine dönüşecek. Sadece turistin değil biz de şehirde olarak mutlu huzurlu ve sanat içerisinde yaşamak istiyoruz. Antalya’nın tanıtımına ciddi katkı sağlar diye düşündük. Büyükşehir ile görüştüm ortak bir protokol hazırlıyoruz. Bu projenin gelişmesini istiyoruz. Bu dönüşüm bir süre sonra ciddi anlamda kent estetiğini değiştirecek. Bizim şehre yön göstermemiz, şehrin vizyonuna katkı sağlamamız lazım. Bu çalışmada görev alan herkese teşekkür ediyorum” açıklamasına yer verdi.

"ANTALYA'YA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”

Proje hakkında kısa bir açıklama yapan Projenin Koordinatörü ve Gratör Roxane Ayral ise “Antalya’ya çok teşekkür ederim. Umarım en çok onların seveceği bir işi teslim edeceğiz. Küresel bir iletişim çağındayız. Burada anlattığımız her şey dünya tarafından görülecek ve duyulacak. Antalya bunun için çok iyi bir platform. Bu diyalogda ne anlatacağımız çok önemli. Burada doğal ve kültürel mirasları ele almaya karar verdik. Aktarılması önemli bir konudur. Antalya bu konuda çok zengin” dedi.

Haberlerimizi InstagramFacebookTwitterTelegram hesaplarımızdan ve YouTube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

MHP lideri Devlet Bahçeli: Anadolu coğrafyası nasıl vatanımızsa, Kıbrıs da öyledir

MHP lideri Devlet Bahçeli: Anadolu coğ..

MHP lideri Devlet Bahçeli: Anadolu coğrafyası nasıl vatanımızsa, Kıbrıs da öyledir
Hız sınırı artacak mı? Otomobiller için hız sınırı hangi yollarda kaç olacak?

Hız sınırı artacak mı? Otomobiller içi..

Hız sınırı artacak mı? Otomobiller için hız sınırı hangi yollarda kaç olacak?
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vergi ve SGK prim ödemeleri ertelenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan Vergi ve SGK pri..

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Vergi ve SGK prim ödemeleri ertelenecek
81 ile 'Atık İthalatı İşlemleri' konulu genelge gönderildi

81 ile 'Atık İthalatı İşlemleri' konul..

81 ile 'Atık İthalatı İşlemleri' konulu genelge gönderildi
Düden Şelalesi bayramda 100 bin ziyaretçiyi ağırladı

Düden Şelalesi bayramda 100 bin ziyare..

Düden Şelalesi bayramda 100 bin ziyaretçiyi ağırladı
Antalya'da sürücülere 2 milyon 100 bin TL idari para cezası uygulandı

Antalyada sürücülere 2 milyon 100 bin ..

Antalya'da sürücülere 2 milyon 100 bin TL idari para cezası uygulandı