CANLI YAYINA TIKLAYIN


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: "Çok vahim gidiyoruz"

28.11.2020 17:37

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentteki kuraklık sorununa ilişkin "'Uykularım kaçıyor' diyebileceğim kadar karanlık bir tablo var. Çok vahim gidiyoruz." dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer: "Çok vahim gidiyoruz"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Zamanı Ortak Akıl Buluşması kapsamında kentteki basın mensuplarıyla bir araya geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentteki kuraklık sorunuyla ilgili olarak açıklamada bulundu.

'Kendi kendimizin ayağına sıktık'

Kentin ciddi bir kuraklık sorununa doğru gittiğini belirten Soyer, "'Uykularım kaçıyor' diyebileceğim kadar karanlık bir tablo var. Çok vahim gidiyoruz. Bu kaygı sadece kasım ayında yağmur yağmaması sebebiyle olmuyor. Çok ciddi bir şekilde İzmir kuraklığa gidiyor. Kiraz'da birkaç ay önce muhtarlarımızla toplantı yapmıştık. Orada bir muhtar arkadaşımız dedi ki; '10 sene öncesine kadar 5-6 metreden su çekerdik. Şimdi 300 metreye iniyoruz su yok' demişti. Bu çok vahim bir gösterge. Kendi kendimizin ayağına sıktık. Biz son derece yanlış üretim süreçlerinin içine girmişiz. Hiç olmaması gereken ürün desenleriyle on yıllarıdır haşır neşir olmuşuz. Kendi kendimizi kurutmuşuz. Bir an önce bu bakış açısını değiştirmemiz lazım. Havza bazında çok daha sağlıklı üretim desenleri oluşturmamız ve ürün tercihinde bulunmamız lazım. Bunların miktarını ve pazarlama işlerini biliyor olmamız gerekli. Tarımda, sanayide ve evde suyun kullanımıyla ilgili bir farkındalık oluşturmamız gerekli. Şu anki süreçten son derece kaygılıyım" diye konuştu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Tahtakale spot

Corendon

Adin Hotel erken rezervasyon

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto