MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Valilik duyurdu! Yarından itibaren korona yasakları başlıyor

08.11.2020 20:34

Maske kullanımının ihlal edilmesine neden olduğu gerekçesiyle Gaziantep Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, insan yoğunluğunun olduğu bölgelerde sigara içmenin yasaklandığını duyurdu.

Valilik duyurdu! Yarından itibaren korona yasakları başlıyor

Koronavirüs salgınının önlenmesine yönelik Gaziantep Valisi Davut Gül başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, bir dizi yeni karar aldı.

Alınan karar doğrultusunda, yarın sabahtan itibaren 65 yaş ve üzerindekilerin 10.00 ile 16.00 saatleri arasında sosyal mesafe ve maske kuralına uyarak, dışarı çıkabilecekleri, diğer saatlerde dışarı çıkmalarının ise yasaklandığı duyuruldu.

Kararda, bu yaş grubundaki kişilerin 06.00 ile 07.30 saatleri arasında evlerine yakın bölgelerde yürüyüş yapabilecekleri belirtilirken, ihtiyaçlarının ise Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından karşılanacağı belirtildi.

Kalabalık caddelerde yasak

İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu ayrıca, insan yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde sigara içilmesi ve maske kullanımını ihlal edici yeme-içmenin yapılmasını yasakladı. Kurul kararında, şöyle denildi:

"İnsan yoğunluğunun fazla olduğu Şahinbey ilçesine bağlı Karagöz Caddesi, Gaziler Caddesi, İnönü Caddesi, Karataş 400üncü Cadde, Demokrasi Bulvarı ve Üniversite Bulvarı ile Şehitkamil ilçesine bağlı Maaşkuyu Caddesi, Korutürk Caddesi, Şoför Ali Caddesi, Prof. Muammer Aksoy Bulvarı ve Gazi Muhtar Paşa Bulvarında maske kullanımını ihlal ederek ya da maskeyi aşağı indirerek yeme-içme ve sigara içilmesi yasaklandı. Ayrıca, iş yeri sahiplerinin ve misafirlerinin iş yeri önlerinde masa ve sandalye koyarak veya ayakta maske kullanımını ihlal ederek, maskeyi aşağı indirerek sigara içmelerinin yasaklanmasına, pazar yerlerinde tuhafiye ve züccaciye alanları dahil müşteri ve pazarcıların maske kullanımını ihlal ederek, maskeyi aşağı indirerek sigara içmelerinin toplum sağlığını korumak ve bulaşa sebep olunmaması maksadıyla yasaklanması kararı alındı."

Öte yandan kararda, salgının kalabalık ortamda yayılım hızının arttığı göz önünde bulundurularak, vatandaşa sunulan hizmetler ile yapılan iş ve işlemler haricinde kamu binalarına ziyaretçi yasağı getirildiği de duyuruldu.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3