MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Uşak’ta kalabalık cadde ve sokaklarda sigara içme yasağı

11.11.2020 20:33

Uşak’ta İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararıyla korona virüs tedbirleri kapsamında, işlek caddeler, parklar, meydanlar, pazar yerleri, otobüs durakları, lokanta önleri gibi yerlerde sigara içme yasağı getirildi. 

Uşak’ta kalabalık cadde ve sokaklarda sigara içme yasağı

Uşak’ta İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Vali Funda Kocabıyık başkanlığında Uşak Valiliğinde toplandı. Valiliğin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre olağanüstü toplanan meclis kararıyla, işlek caddeler, parklar, meydanlar, yazar yerleri, otobüs durakları, lokanta önleri gibi yerlerde sigara içme yasağı getirildi.

Öte yandan kurul, özellikle il giriş ve çıkışları olmak üzere özel ve ticari araçlarda, maske ve sosyal mesafe denetimlerinde izolasyon kurallarına uyulup uyulmadığının HES Kodu veya T.C. kimlik numarası ile kontrollerinin yapılmasına, pazar yerlerinde korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında temizlik, maske ve mesafe kurallarına dikkat edilmesine, pazar yerlerinin giriş ve çıkışlarının kontrol edilerek metre kareye göre uygun sayıda vatandaşların içeriye alınmasına, satıcıların ve vatandaşların bu hususlara dikkat etmelerinin sağlanmasına, ayrıca satıcıların ve çalışanların HES Kodu uygulaması ile kontrollerinin zabıtalarca yapılmasına karar verdi. Kurul ayrıca şehir içi toplu taşıma araçlarında ayakta yolcu alınmamasına oy birliği ile karar verdi. 

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3