MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Son dakika! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan AB liderlerine çağrı

09.12.2020 18:49

Son dakika... İbrahim Kalın, AB Konseyinin Türkiye’ye yaptırım düşüncesinin "hayal kırıklığı" olduğunu belirterek liderlere bundan kaçınma çağrısı yaptı.

Son dakika! Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan AB liderlerine çağrı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Avrupa Birliği (AB) Konseyi'nin Türkiye'ye yönelik yaptırım düşüncesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yaptırım düşüncesini "hayal kırıklığı" olarak niteleyen Kalın, liderlere bundan kaçınma çağrısı yaptı. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'a hareketi öncesi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye yönelik yapılacak herhangi bir yaptırım kararı Türkiye'yi çok fazla da ırgalamaz. Yani zaten biz resmi olarak 1963'ten bu yana sürekli yaptırıp uyguluyorlar. Hiçbir zaman Avrupa Birliği bize dürüst davranmamıştır. Hiçbir zaman Avrupa Birliği verdiği sözün arkasında durmamıştır ama biz o günden bugüne hep sabrettik hala da sabrediyoruz" ifadelerini kullanmıştı. 

NE OLMUŞTU?

AB liderlerinin Türkiye'ye Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetleri konusunda hedefli ek yaptırımlar hazırlanması konusunda uzlaştığı belirtilmişti.Buna göre, AB'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj faaliyetlerine katılan Türk şahıslara ve şirketlere ek yaptırımlar getirmesi planlanıyor. Taslak metinde, AB'nin 2019'dan beri bu alanda yürürlükte olan yaptırımlara "ek listeler" hazırlayacağı, 'ihtiyaç duyulması halinde bu listenin kapsamının genişletileceği öne sürülmüştü. Türkiye ile ilişkilerde gelişme olmaması durumunda mart ayındaki toplantıda yeni adımlar atılacağı da belirtilmişti.AB diplomatları, bahsi geçen hedefli yaptırımların Yunanistan'ı memnun etmediğini, taslak metin üzerinde müzakerelerin sürdüğünü ifade etmişti.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı