MY TV Türkiye Programları İçin Tıklayın

Yörükoğlu sütSon dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye Yüzyılı' belgesini açıklıyor

28.10.2022 16:37

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti'nin yeni program ve hedeflerinin yer aldığı "Türkiye Yüzyılı" vizyonunu kamuoyuyla paylaşıyor. AK Parti tarafından hazırlanan "Türkiye Yüzyılı'nın vizyon belgesinin tanıtım sitesi ise erişime açıldı. İşte 16 farklı başlığın yer aldığı vizyon belgesinden detaylar...

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye Yüzyılı' belgesini açıklıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından önemli satırbaşları şöyle:

Gözümüzün nuru, geleceğimizin teminatı kıymetli gençler, bugün bu salonda bizlerle birlikte olan, ekranlardan bizi takip eden kardeşlerim, Cumhur İttifakı'nın değerli mensupları sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum. Cumhuriyetimizin 99'uncu yıldönümünün gururuyla birlikte Türkiye Yüzyılı'nı da milli hafızamıza kazıyacağız. Osmanlı Devleti ile birlikte milletimizi de topyekûn tarihe gömmek isteyenler Çanakkale'de olduğu gibi doğrudan karşımıza çıkmadılar, bunun yerine Anadolu'yu işgale yeltendiler. Savaşların yükü altında beli bükülen milletimiz son bir silkinişle milli mücadeleyi başlattı ve zafere ulaştırdı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere bizlere bu vatanı armağan eden tüm kahramanlarımızı şükranla yad ediyorum. Cumhuriyetimiz maalesef bir asırlık geçmişinin önemli bir kısmında kendi içinde barışık yaşayamadı. Kirli hesaplarda kullanılan maşalar da hiç eksik olmadı.

Rahmetli Özal'ın 'devlet, millet içindir' diyerek ülkeyi tekrar demokrasiye sokma girişimi koalisyon dönemlerinin kaosu içinde kayboldu gitti. Ülkemiz vesayet yoluyla Cumhuriyet ve demokrasiyi birleştirmekten hep kaçınan bir zihniyetin elinde ciddi sıkıntılar çekti. 2002 Kasım'ında işte böyle bir Türkiye mirası devraldık. Ülkemizin ulaşmış olması gereken kalkınma ve demokrasi seviyesi ile bulunduğumuz yer arasındaki fark çok büyüktü. Türkiye'yi 20 yıl boyunca hep durmak yok, yola devam diyerek büyüttük, geliştirdik, güçlendirdik.

YERİ GELDİ BİLDİRİLER YAYINLADILAR, YERİ GELDİ TUZAKLAR KURDULAR

Yeri geldiğinde bize canı pahasına sahip çıkan milletimizin desteğiyle asırlık kayıpları 20 yılda telafi edecek çalışmalar gerçekleştirdik. Yurtiçinde eve dışında emperyalistlerin, darbecilerin ne kadar aparatı varsa hepsi de üzerimize salındı. Yeri geldi bildiriler yayınladılar, yeri geldi tuzaklar kurdular. Hatta partimizi kapatmaya kalktılar.İnancından dolayı dışlanan Müslümanın, haksızlığa maruz kalan bu toprakların evladı Hristiyan'ın, bu ülkede vesayetin gadrine uğrayan kim varsa yanında olduk, kayıplarını telafi ettik. Ayaosfya'yı Fatih'in emanetine uygun şekilde yeniden cami olarak hizmete açmış olmamız bile küresel vesayete karşı gerçekleştirilmiş bir meydan okumadır.

Güvenliği sağlayarak insanımızın bu günü huzurla yaşamasını temin ettik. Ekonomiyi büyüterek, refahı tabana yaymak suretiyle ülkemizi tüm fertleriyle zenginleştirdik. Üretimi yaygınlaştırarak sanayinden tarıma, istihdama, işe, aşa erişimi kolaylaştırdık. Bayrağımızın şanını, milletimizin itibarını yükselttik. Cumhuriyetimizin ilk asrının eksiklerini giderecek, ikinci asrının hazırlıklarını tamamlayacak eser ve hizmetler ortaya koyduk. Takip eden değil, takip edilen bir ülke haline geldik. Türkiye Yüzyılı için milletimizin karşısına işte böyle bir karneyle çıkıyoruz. İnşallah Türkiye Yüzyılı'nı sizlerle inşa edeceğiz.

CUMHURİYETİN YENİ YÜZYILINA GÜÇLÜ BİR BAŞLANGIÇ YAPMAK İSTİYORUZ

Türkiye Yüzyılı vizyonumuz, borcun ifası yolunda aşkla girişilmiş yeni bir gayrettir. Programımızda Cumhuriyetin yeni yüzyılına güçlü bir başlangıç yapmak istiyoruz. Vizyonunu hayata geçirme karşılığında tek arzumuz şöyle kalpten gelen 'Allah razı olsun' duasını duymaktır.

BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR

MHP’nin değerli Genel başkanı Devlet Bahçeli’ye ve arkadaşlarına ve bugün burada bir araya gelmemize vesile olan Cumhur İttifakı çatısı altında verdikleri samimi ve güçlü desteleri için şahsım ve arkadaşlarım adına şükranlarımızı arz ediyorum.

Aziz milletim geçtiğimiz 20 yılda ülkemize eğitimden sağlığa, adaletten emniyete, ulaştırmadan enerjiye her alanda eser ve hizmet kazandırırken elbette gayret gösterip hayata geçiremediğimiz işler de oldu.

12 EYLÜL DARBESİ ANAYASASININ RAF ÖMRÜ ÇOKTAN DOLMUŞTUR

Elbette gayret gösterdiğimiz halde hayata geçiremediğimiz işler de oldu. Ülkemizi tamamen yeni, sivil, demokrat ve özgürlükçü bir anayasaya kavuşturma girişimlerimiz geliyor. 12 Eylül darbesi anayasasının raf ömrü çoktan dolmuştur. Bu doğrultuda başlattığımız girişimler muhalefetin destek vermemesi sebebiyle akim kalmıştır. Her şeyi ile milli iradenin ürünü yeni bir anayasayı ülkemize kavuşturmak Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun ilk hedeflerimizdendir. Her bir vatandaşımızın özgürlüğünü garanti altına alacak şekilde hazırlayarak hayata geçirmekte kararlıyız.

BAŞÖRTÜSÜ TEKLİFİ HAFTAYA MECLİS'TE

Türkiye Yüzyılı'nu ülkemizi siyasi, ekonomik, teknolojik, askeri, diplomatik her alanda dünyanın en büyük 10 devleti arasına çıkartarak yükselteceğiz.

Cumhuriyetimize adını veren cumhurun yani halkımızın siyasetin de, yönetimin de asli öznesi olma konumunu güçlendirme kavli için bugün burada bir araya geldik. İnsanımıza hakkı olan tüm imkanlara kavuşturma hakkını teyit etmek için bir araya geldik. Burada milletimize verdiğimiz her sözü samimiyetle yerine getirmenin gayreti içerisindeki bir kardeşiniz olmanın gönül rahatlığı ile sizlerin huzurundayım.

Salon'un ortasına yerleştirilen Türkiye Yüzyılı'nı temsil eden logo ve üzerinde işleyen bir güneş saati dikkat çekiyor. Saatin çalışması ile Türkiye Yüzyılı vaktinin başladığı temsil ediliyor.

Cumhuriyetimizin 99 yılını 2023’te 100’e tamamlarken bütün dikkatimizi, enerjimizi, çabamızı Türkiye Yüzyılı’nın inşasına harcayacağımızı bütün kulağı ve kalbi açık herkesle paylaşıyoruz. Türkiye Yüzyılı2nın bölgemizden başlayarak dünyanın her yerine, demokrasi, kalkınma, barış ve refah götüreceğini tüm insanlıkla paylaşıyoruz. Daha nice hayırlı adımlara vesile olsun.

Geçtiğimiz 20 yılda yaptıklarımızla asırlık eksikliklerimizin çoğunu gidermiş olsak da bunu yeterli görmüyoruz. Öyle kritik bir eşikteyiz ki bundan sonra atacağımız adımlarla ya bu ligin ön sıralarındaki yerimizi alçağız ya da tekrar geriye düşme riski ile karşı karşıya kalacağız. Ülkemizi Türkiye Yüzyılı vizyonu ile asırlık hedeflere yöneltirken, üstesinden gelinmesi çok zor olan bir yükün altına giriyoruz. Ömründe tuğla üstüne tuğla koymamış, bir gönül tamir etmemiş olanların rahatlığı sizleri yanıltmasın.

Eğer ülke ve millet olarak eser üstüne eser koyarak yolumuza devam etmezsek bir süre sonra yerimizde yeller esmesi kaçınılmazdır.

Sözümüz işiten kulaklara, gören gözlere, hakkı konuşan dillere ve kapısı açık kalpleredir. Türkiye Yüzyılı kimlik siyaseti yerin birlik siyaseti, inkar siyaseti yerine kucaklama siyasetini, nefret siyaseti yerine sevgi siyasetini ikamet etmenin adıdır.

ERDOĞAN SALON ÖNÜNDE BEKLEYEN VATANDAŞLARA SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan salonun önünde vatandaşlara seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bayramın arefesinde böyle anlamlı bir günde Türkiye Yüzyılını kutluyoruz. Karşımda şu anda Kızılelma'yı görüyorum. Öbür tarafta Gökbey'i görüyorum. Laf değil icraat.  Kimse bizi bölemeyecek kimse bizim önümüze taş koyamayacak. Biz eserlerimizle konuşuyoruz. Onlara da sorun 'Siz bu ülkede ne yaptınız?' 20 yıldır yaptıklarımızla konuşuyoruz. Eğitim, sağlıkta, ulaşım, enerji ve tarımda neler yaptık. Biliyorsunuz. Daha neler yapacağız? Bunlar birazdan kapalı spor salonunda açıklayacağız. 7 ayımız var. 7 ay durmak yok yola devam. Ben hanım kardeşlerime, gençlerime, ana kademeye inanıyorum." dedi.

11 PARTİ DAVET EDİLDİ

AK Parti'nin vizyon belgesinin tanıtıldığı toplantı için 11 partiye davet gitti. Cumhur İttifakı'nı oluşturan MHP ve BBP'nin yanı sıra CHP, İYİ Parti, DSP, Saadet Partisi, HÜDA-PAR, Demokrat Parti, Vatan Partisi, Yeniden Refah Partisi ve Anavatan Partisi, tanıtım toplantısına genel başkan seviyesinde davet edildi. Toplantıya MHP lideri Bahçeli de katılıyor.

Törende sporcular, sanatçılar, cemaat vakıfları, Alevi dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sanayici ve iş adamları, sanatçılar, çevreci genç ve kadınlar, şehit ve gazi yakınları, engelliler, siyasi parti temsilcileri, yabancı misyon temsilcileri, akademisyenler, gazeteciler ve sosyal medya fenomenleri de yer alıyor.

Toplantıdan önce sosyal medya hesabından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz siyaseti ülkemiz için eser üretmek, milletimize hizmet etmek için yapıyoruz. İnşallah milletimize hizmet yolculuğumuzu Türkiye Yüzyılı ile zirveye çıkaracağız" ifadelerini kullanmıştı.

AK Parti, "Türkiye Yüzyılı" vizyon yaklaşımı kapsamında hazırladığı logoyu, geçen hafta kamuoyuyla paylaşmıştı. Cumhurbaşkanlığı forsundaki görsel form ve anlamsal çerçeveden esinlenerek oluşturulan logodaki 16 yıldız, kadim Türk tarihinin asli unsurlarını sembolleştirirken Türk bayrağının tamamlayıcısı tek yıldız ise ortak mirası temsil ediyor. Türkiye Yüzyılı vizyonunun küresel karakteri logonun dairesel konturu ile vurgulanıyor, hilal etrafından yayılan 100 güneş ışınının her biri Cumhuriyetin her bir yılını simgeliyor. Dairesel form ve altın efektli özel renkle ise dünyada Türkiye Yüzyılı'nın bir güneş gibi doğduğu ilişkisi kuruluyor.

Ayrıntılar birazdan....

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Milyonlarca işçinin gözü yapılacak açıklamada! 2023 asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak!

Milyonlarca işçinin gözü yapılacak açı..

Milyonlarca işçinin gözü yapılacak açıklamada! 2023 asgari ücret zammı ne zaman açıklanacak!
Bu kan grubundakiler dikkat! Bunama riskiniz yüzde 82 daha fazla

Bu kan grubundakiler dikkat Bunama ris..

Bu kan grubundakiler dikkat! Bunama riskiniz yüzde 82 daha fazla
Başvuran herkese veriyorlar! Faturasıyla birlikte PTT'ye gidene 2.500 TL

Başvuran herkese veriyorlar! Faturasıy..

Başvuran herkese veriyorlar! Faturasıyla birlikte PTT'ye gidene 2.500 TL
2 Aralık Cuma Antalya'da hava durumu! Meteorolojiden o ilçeye özel uyarı

2 Aralık Cuma Antalya'da hava durumu! ..

2 Aralık Cuma Antalya'da hava durumu! Meteorolojiden o ilçeye özel uyarı
Antalya'da aşırı yağışın bilançosu ağır! Seralar su altında kaldı

Antalya'da aşırı yağışın bilançosu ağı..

Antalya'da aşırı yağışın bilançosu ağır! Seralar su altında kaldı
Antalya'da yanan ağaçları keseceklerdi! Antik kentte zarar verdiler

Antalya'da yanan ağaçları keseceklerdi..

Antalya'da yanan ağaçları keseceklerdi! Antik kentte zarar verdiler