MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

 
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İlk etabın açılışını yapıyoruz"

02.10.2020 15:29

Son dakika! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya Şehir Hastanesi açılışında açıklamalarda bulunuyor.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan: "İlk etabın açılışını yapıyoruz"

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya Şehir Hastanesi açılışında Türkiye'nin global projeleriyle ilgili açıklamalar yapıyor.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başlıkları:

Sağlık alanında yaptığımız hizmetlerin zirvesini oluşturan şehir hastanelerinden en büyüklerinden birini Konya!da açıyoruz.

Türkiye yeniden kurulmaya çalışılan dünya düzeninden dışlanmak isteniyor. Kriz alanlarının hemen hepsi ülkemizin etrafında yer alıyor. Bir yandan ülkemizin bütünlüğünü devletimizin gücünü korurken diğer yandan bu kuşatmayı yaracak adımları birer birer yerine getirdik. Dünyaya bunun kolay olmayacağının mesajı verdik. Artık hem sahada hem de masada asli yeri olan bir ülke durumdayız.

Biz oyunu çok önceden gördük.

Ülkemizi dikkate almayarak, gayretlerimizi küçümseyenler sonunda kazın ayağının öyle olmadığını gördü. Bugüne kadar ne dediysek yaptık.

Elbette bunun bir bedeli oldu bizi yolumuzdan döndürmeye çalıştılar hamdolsun bu yoldan dönmedik dönmeyeceğiz. Hep söylediğimiz gibi başaramadılar başaramayacaklar. Hangi örgütten olursa olsun hiçbir terör örgütüne göz açtırmıyor nefes aldırmıyoruz.

"Tüm imkanlarımızla ve kalbimizle Azerbaycan’ın yanındayız"

Ermenistan aşağılık katliamlarla işgal ettiği Karabağ sorunu henüz çözülmemişken yeniden Azerbaycan topraklarına saldırdı ama bu sefer hiç beklemediği bir sonuçla karşılaştı. Türkiye olarak tüm imkanlarımızla ve kalbimizle Azerbaycan’ın yanındayız ve yanında olacağız.

Azerbaycan ordusu pek çok yeri işgalden kurtardı. Karabağ işgalden kurtulana kadar bu mücadele sürecek.

"Tüm zamanların rekoru"

Üçüncü çeyrekle ilgili her gün yeni ve güzel haberler alıyoruz. Dün eylül ayı ihracatımızın 16 milyar doların üzerine çıkarak cumhuriyet tarihi rekorunu kırdığını milletimizle paylaştık.

Bugün de otomobil satışlarının 90 binin üzerine çıkarak yine tüm zamanların rekorunu kırdığını görüyoruz.

Geçen hafta Gaziantep’teki Organize Sanayii Bölgesi’nde 300’den fazla tesisin açılışını yaptık.

Gerçi bu güzel gelişmeyi bile gölgelemeye kalktılar ama ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye’nin büyüme gelişme kalkınma yolunda yeniden hızlandığı gerçeğini değiştiremeyecekler. Bu güzel tablonun olumlu yansımalarını şehir şehir görüyoruz.

Antalya Konya Aksaray Nevşehir Kayseri hattı üzerinden ülkemizin turizm merkezi olan hızlı tren hatlarına bağlıyoruz. Tüm bu ağlarla Konya ülkemizin en önemli hızlı tren hatlarından biri haline gelecektir.

Havayolu ulaşımını da ihmal etmeyerek yeni terminal binasını da şehrimize kazandırdık Hava Yolunun trafiği geçtiğimiz yıl 1 milyonu geçti.

Konya’ya 21 baraj ve 28 gölet inşa ettik, 9 baraj ve 5 gölet daha inşa ediyoruz. Durmak yok yola devam. Biz kurak değil bereketli bir Konya ovası istiyoruz. Adımlarımızı da ona göre atıyoruz.

İnşaatı devam eden sulama tesisleri ile 360 bin dekar arazi daha hizmete açılacak. Son 18 yılda Konyalı çiftçilerimize toplam 9.7 milyar tarımsal destek verdik. Ama ana muhalefetin başındaki zat çiftçilerimiz yalnız kaldı, insafın kurusun bizim ne yaptığımızdan senin haberin bile yok. Şöyle gel bir bak buralarda neler oluyor ama işlerine gelmez.

Savunma Sanayini güçlendirmek için önümüzdeki yıl Konya’da Türkiye silah test merkezi kuruyoruz.

Bütün bu yatırımlarımızı hizmetlerimizi saymakla bitiremiyoruz. İnşallah 2023’e kadar yeni ve çok daha büyük hizmetlerimize kavuşturarak yeni döneme girmiş olacağız. Buradan gençlere seslenmek istiyorum. Lütfen şimdiden ülkemizin 2053 vizyonunu geliştirmek için çalışmaya başlayın. Biz bu konuda gençlerimize her türlü desteği vermeye hazırız.

Gençlere Çağrı

Tüm gençlerimize sesleniyorum. Lütfen şimdiden 2053 vizyonu için çalışmaya başlayın. Zaman hızla akıp gidiyor. Göz açıp kapayana kadar 2023'e zaten ulaşmış olacağız. Ülkemizin rotasını ondan sonra 2053 vizyonu belirleyecek.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto