MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

1 Mayıs konyaaltı

Muratpaşa Belediyesi anneler günü

Fenix center
Mevlüt Çavuşoğlu ile İlham Aliyev görüştü

01.11.2020 13:12

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Azerbaycan'a gitti. Çavuşoğlu, Bakü’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü.

Mevlüt Çavuşoğlu ile İlham Aliyev görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Azerbaycan'a gitti. Çavuşoğlu Bakü’de Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştü. Cumhurbaşkanı Aliyev görüşme sırasında Türk basınının gösterdiği başarılı haberciliği övdü ve çatışmaları dünyanın Türk basını vasıtasıyla takip ettiğini ifade etti. 

Cumhurbaşkanı Aliyev, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nu kabulü esnasında “Türkiye vatandaşlarından, kardeşlerimizden bize gösterilen destek için bütün kardeş Türkiye halkına teşekkür ederim. Aynı zamanda Türkiye’nin basın mensupları da gece gündüz savaş alanlarında kendi hayatlarını riske attı ve bu görüntüleri, dünya daha çok Türkiye basını vasıtasıyla gördü ve bildi. Gence’nin bombalanmasından sonra, Berde’nin bombalanmasından sonra buraya ilk yetişen bizim Türkiye’den kardeşlerimizdir. Bu bir kez daha Türkiye Azerbaycan birliğini gösterir” dedi.

"Cumhurbaşkanımızın talimatıyla geldik"

Bakan Çavuşoğlu, görüşme esnasında “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla geldik. Her gün kendisiyle görüşüyorsunuz, günde iki defa en azından ama yine de size selamlarını gönderdi. Cumhurbaşkanımızın bir talimatı var bize, ‘Bu süreçte kardeş Azerbaycan’ı yalnız bırakmayın’ dedi” ifadelerini kullandı.

"Tüm dünyaya Türk’ün gücünü gösterdiniz"

Çavuşoğlu Azerbaycan’ın savaş alanında gösterdiği başarılı mücadeleye dikkat çekerek “Tüm dünyaya Türk’ün gücünü gösterdiniz. Gurur duyuyoruz. Karabağ konusunu ve devam eden operasyonları vatandaşlarımız çok yakından takip ediyor. Tüm bu üstünlüğe rağmen, hem sahadaki üstünlüğe hem hukuken haklı olmamıza rağmen, sizin liderliğinizde ateşkes konusunda ve masada da Azerbaycan olgun bir devlet olduğunu tüm dünyaya gösterdi. Ermenistan’ın ne yaptığını ve ateşkesi her seferinde bozduğunu herkes görüyor. Ama bunu söylemek istemeyen çok, biz bunu biliyoruz” dedi.    

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap
Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

1 mayıs konayaaltı