MY TV Türkiye Programları İçin Tıklayın
 


Meteorolojiden kar ve don uyarısı....

17.02.2021 00:44

Marmara Bölgesi başta olmak üzere yurdun bir çok bölgesinde etkili olan kar yağışının ardından MGM'den yeni uyarı geldi. Yapılan tahminlere göre, hava sıcaklıklarının salı gününden itibaren güney ve iç bölgelerin yanı sıra doğu bölgelerinde, 17-18 Şubat'ta 8-15 derece azalacağı, sıcaklıklardaki düşüşün hafta sonuna kadar etkili olacağı öngörülüyor.

Meteorolojiden kar ve don uyarısı....

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Ege'nin kuzeyi ve Afyonkarahisar çevreleri, Akdeniz, (Ankara ve Eskişehir hariç) İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile Bursa'nın kuzey kesimleri, İç Anadolu’nun doğusu, Ordu, Giresun ve Tokat çevreleri, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Malatya, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar, Doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli yağmur şeklinde görüleceği tahmin ediliyor. Marmara bölgesi ile iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma riski bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların iç kesimlerde hissedilir derecede azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette; Marmara ve Akdeniz'de kuvvetli (40-60 km/sa); Ege, İç Anadolu'nun güneyi, Batı Akdeniz ve Doğu Anadolu'da fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Yağışların Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile Bursa'nın kuzey kesimleri, İç Anadolu’nun doğusu, Ordu, Giresun ve Tokat çevreleri, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Malatya, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin edildiğinden meydana gelebilecek buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞMUR UYARISI: Yağışların Doğu Akdeniz kıyılarında kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın kuzey, kuzeydoğulu yönlerden Marmara ve Akdeniz'de kuvvetli (40-60 km/sa), Ege, Batı Akdeniz ve İç Anadolu'nun güneyinde fırtına, yer yer kuvvetli fırtına (70-90 km/sa); Doğu Anadolu'da güney ve güneydoğulu yönlerden fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Çok bulutlu, doğusunun aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

EDİRNE -10°C1°C

Çok bulutlu

İSTANBUL -1°C4°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KIRKLARELİ -9°C2°C

Çok bulutlu

KOCAELİ -2°C3°C

Çok bulutlu, aralıklı ve yoğun kar yağışlı

EGE

Çok bulutlu, İç Ege'nin kuzey kesimleri ile bu akşam ilk saatlerde Afyonkarahisar çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden fırtına, yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR -8°C-3°C

Çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde hafif kar yağışlı

DENİZLİ -2°C5°C

Çok bulutlu

İZMİR 0°C6°C

Parçalı ve çok bulutlu

MANİSA -1°C5°C

Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Doğu Akdeniz'de kuvvetli olmak üzere, kıyılarda yağmur ve sağanak, iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğulu yönlerden fırtına, yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. İç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ADANA 4°C13°C

Çok bulutlu, yer yer kuvvetli sağanak yağışlı

ANTALYA 4°C10°C

Çok bulutlu, bu akşam saatlerinde sağanak yağışlı

HATAY 6°C11°C

Çok bulutlu, yer yer kuvvetli sağanak yağışlı

ISPARTA -6°C-2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

İÇ ANADOLU

Çok bulutlu, (Ankara ve Eskişehir hariç) kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, doğu kesimlerinde yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Rüzgarın, gece saatlerinden sonra güney kesimlerinde kuzeyli yönlerden fırtına, yer yer kısa süreli kuvvetli fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA -11°C-2°C

Parçalı ve çok bulutlu

ÇANKIRI -10°C-3°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ESKİŞEHİR -6°C-2°C

Parçalı ve çok bulutlu, kuzeybatı çevreleri akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı

KONYA -6°C-1°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU -8°C-2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

DÜZCE 3°C1°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

KASTAMONU -7°C-3°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ZONGULDAK -3°C2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ordu, Tokat, Giresun çevrelerinde yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

AMASYA -3°C0°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

RİZE 1°C4°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

SAMSUN 0°C2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

TRABZON 0°C4°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bölgenin batısında karla karışık yağmur; Malatya, Tunceli, Erzincan, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde ise yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Gece ve sabah saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZİNCAN -3°C5°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve yer yer yoğun kar yağışlı

ERZURUM -1°C3°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KARS -2°C5°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN 2°C5°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksek kesimleri kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bölgenin doğusunda güneyli yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

DİYARBAKIR 5°C11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

GAZİANTEP 3°C8°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

SİİRT 8°C11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu

ŞANLIURFA 6°C11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

DENİZLERDE HAVA

Güney Ege ve Batı Akdeniz’de kuvvetli fırtına; Kuzey Ege ve Doğu Akdeniz’de fırtına; Karadeniz ve Marmara’da fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5, batısı kuzeydoğudan 5 ila 7; Doğu Karadeniz’de batı ve kuzeybatıdan 4 ila 6, doğusu güneybatıdan 3 ila 5, öğle saatlerinden itibaren 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Batı Karadeniz’in batısı ve Doğu Karadeniz’in doğusu 3,0m; Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 5 ila 7, sabah saatlerinden itibaren 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, akşam saatlerinde güneyi yağmurlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, sabah saatlerinden itibaren 5 ila 7; Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9, doğusu kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde; Dalga: 3,0 ila 4,0 m; Görüş: İyi, fırtına anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Çok bulutlu, doğusu yağmurlu; Rüzgar: Batı Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 7 ila 9, doğusu kuzeydoğudan 5 ila 7; Doğu Akdeniz’de kuzey ve kuzeybatıdan 6 ila 8, doğusu kuzeydoğudan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 4,0 ila 5,0 m, doğusu yer yer 3,0 m; Görüş: İyi, fırtına anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 0,5 ila 0,75 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

Hava durumu - Tüm İl ve İlçelerin Hava durumu
Hava durumu sayfası, Türkiye'nin tüm illeri ve ilçeleri ile ilgili hava tahminlerine göre düzenlenmiş haber servisidir.
Türkiye'deki Tüm İllerin Hava Durumunu öğrenmek için tıklayınız...

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Antalya'da hava durumu! Meteorolojiden turuncu kodlu uyarı! 27.01.2023

Antalya'da hava durumu! Meteorolojiden..

Antalya'da hava durumu! Meteorolojiden turuncu kodlu uyarı! 27.01.2023
TGK’ın iki adayı BİK seçimini kazandı

TGKın iki adayı BİK seçimini kazandı

TGK’ın iki adayı BİK seçimini kazandı
Altın ters köşe yaptı! İşte nedeni!

Altın ters köşe yaptı! İşte nedeni!

Altın ters köşe yaptı! İşte nedeni!
Kaş'taki kaçak yapılara kepçeli yıkım!

Kaş'taki kaçak yapılara kepçeli yıkım!

Kaş'taki kaçak yapılara kepçeli yıkım!
AK Parti'li Karaaslan: 6'lı masa gündemimiz değil

AK Parti'li Karaaslan: 6'lı masa günde..

AK Parti'li Karaaslan: 6'lı masa gündemimiz değil
Antalyalı Gazetecilerden ziyaret turu! Mesleki sorunları meclise taşıdılar

Antalyalı Gazetecilerden ziyaret turu ..

Antalyalı Gazetecilerden ziyaret turu! Mesleki sorunları meclise taşıdılar