MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt
Meteorolojiden 2 il için kuvvetli rüzgar uyarısı

10.02.2021 01:00

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun kuzey, iç ve batı kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Konya ve Karaman dışında İç Anadolu bölge geneli ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Adıyaman ve Şanlıurfa çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Meteorolojiden 2 il için kuvvetli rüzgar uyarısı

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Muş'un yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis ile birlikte doğu bölgelerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam ve gece saatlerinde Marmara ve Kuzey Ege ile bu gece ve yarın (Çarşamba) Batı Karadeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI; Rüzgarın güneyli yönlerden bu akşam ve gece saatlerinde Kuzey Ege ve Marmara'da, bu gece saatleri ve yarın (Çarşamba) İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz ile Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 Km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden soba ve baca gazı zehirlenmeleri, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ile ulaşımda aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilen Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda kar erimesi bekleniyor. Kar erimesi nedeniyle su baskını ve dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde bölgenin batısının, yarın (Çarşamba) güney ve doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

EDİRNE 9°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde yağmurlu

İSTANBUL 12°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 10°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinde yağmurlu

KOCAELİ 12°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yağmurlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren kıyı kesimleri ile zamanla bölge genelinin sağanak, Kıyı Ege'nin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR 6°C, 14°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yağmurlu

DENİZLİ 11°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

İZMİR 14°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA 11°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Batı Akdeniz bölümü ile öğle saatlerinden sonra Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağmur ve sağanak, Antalya çevrelerinin yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 9°C, 21°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

ANTALYA 13°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 11°C, 20°C

Parçalı zamanla çok bulutlu

ISPARTA 7°C, 16°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) bölgenin kuzeybatısı ile öğle saatlerinden sonra doğusunun aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın bu gece saatleri ile yarın (Çarşamba) bölgenin kuzey kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ANKARA 4°C, 13°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) aralıklı yağmurlu

ÇANKIRI 1°C, 14°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) aralıklı yağmurlu

ESKİŞEHİR 6°C, 16°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu

KONYA 4°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) bölge genelinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu gece saatleri ile yarın (Çarşamba) güneyli yönlerden yer yer kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

BOLU 8°C, 15°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) aralıklı yağmurlu

DÜZCE 10°C, 20°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) aralıklı yağmurlu

KASTAMONU 4°C, 13°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK 13°C, 17°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz bölümünün yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu gece saatleri ile yarın (Çarşamba) bölgenin iç kesimlerinde güneyli yönlerden yer yer kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA 7°C, 18°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

RİZE 10°C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

SAMSUN 11°C, 21°C

Parçalı zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

TRABZON 13°C, 19°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu zamanla bölge genelinin çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra Erzincan, Tunceli, Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelerinin aralıklı yağmurlu, Muş'un yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölge genelinde pus ve yer yer sis ile birlikte bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZURUM -2°C, 8°C

Parçalı, yarın (Çarşamba) zamanla çok bulutlu

HAKKÂRİ -1°C, 10°C

Parçalı, yarın (Çarşamba) zamanla çok bulutlu

KARS -5°C, 8°C

Parçalı, yarın (Çarşamba) zamanla çok bulutlu

VAN -4°C, 9°C

Parçalı, yarın (Çarşamba) zamanla çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla bölge genelinin çok bulutlu, yarın (Çarşamba) Şanlıurfa, Adıyaman ve Diyarbakır çevrelerinin yağmur ve sağanak, Şanlıurfa çevrelerinin gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğusunda yer yer pus hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR 3°C, 17°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP 6°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Çarşamba) zamanla çok bulutlu

SİİRT 6°C, 16°C

Parçalı ve az bulutlu, yarın (Çarşamba) zamanla çok bulutlu

ŞANLIURFA 9°C, 18°C

Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden sonra sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz ve Kuzey Ege’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, batısı aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı Karadeniz’de güney ve güneybatıdan 5 ila 7; Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğudan, sabah saatlerinden itibaren güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; batısı 2,0 ila 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, bu gece geneli, yarın (Çarşamba) sabah doğusu yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 5 ila 7, sabah saatlerinden itibaren 4 ila 6 kuvvetinde; Dalga: 1,5 ila 2,5 m, ilk saatlerde 3,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta,.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı batısı ile zamanla Doğu Akdeniz'in doğusu çok bulutlu; bu gece ve yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Batı Akdeniz sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz’de batı ve güneybatıdan 3 ila 5; Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğudan, sabah saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0 m; Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, yarın (Çarşamba) zamanla çok bulutlu Rüzgar: Doğu ve güneydoğu 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5 m; Görüş: İyi.

Son Dakika - Son Dakika Haberleri - Son Haberler

Son dakika haberleri hızlı ve tarafsız bir şekilde MYGazete.com'da bulabilirsiniz. Gündemdeki son dakika haberler ve yeni gelişmeler anında tüm detaylarıyla bu sayfada...

Son dakika haberleri, son dakika sayfasından takip etmek için tıklayın.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Paşa'nın Sultanları 3'te 3 yaptı

Paşa'nın Sultanları 3'te 3 yaptı

Paşa'nın Sultanları 3'te 3 yaptı
MasterChef Türkiye'de yarışmaya veda eden isim belli oldu

MasterChef Türkiyede yarışmaya veda ed..

MasterChef Türkiye'de yarışmaya veda eden isim belli oldu
Aman dikkat! Merkür retrodayken bunları sakın yapmayın...

Aman dikkat! Merkür retrodayken bunlar..

Aman dikkat! Merkür retrodayken bunları sakın yapmayın...
Kritik Kabine Kurulu Toplantısı bugün yapılacak...

Kritik Kabine Kurulu Toplantısı bugün ..

Kritik Kabine Kurulu Toplantısı bugün yapılacak...
Antalya’nın doğayla içiçe ilçesi Gündoğmuş bakın neler planlıyor!

Antalya’nın doğayla içiçe ilçesi Gündo..

Antalya’nın doğayla içiçe ilçesi Gündoğmuş bakın neler planlıyor!
11'inci Antalya Kitap Fuarı'nı rekor ziyaretçi

11'inci Antalya Kitap Fuarı'nı rekor z..

11'inci Antalya Kitap Fuarı'nı rekor ziyaretçi