MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

HALK MASA

23 Nisan Muratpaşa

Fenix center
Meteoroloji il il uyardı! Kuvvetli yağışa dikkat...

15.02.2021 01:02

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre bir çok ilimiz Sarı Kod'la uyarıldı.

Meteoroloji il il uyardı! Kuvvetli yağışa dikkat...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Erzincan, Tunceli, Elazığ ve Bingöl çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak şeklinde olması bekleniyor. Yağışların Marmara'nın güney ve doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Kütahya, Uşak, Afyon ve Çorum çevrelerinde yoğun kar, İzmir, Manisa, Aydın kıyıları ile Antalya'nın doğusunda kuvvetli yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor.İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI:İç ve batı kesimlerde hissedilir derecede azalacağı, Trakya'da biraz artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: genellikle kuzey ve kuzeydoğu, doğu bölgelerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Marmara'nın kuzeyinde kuvvetli (40-60 km/sa), Marmara'nın güneyi ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Marmara'nın güney ve doğusu, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz ile Kütahya, Uşak, Afyon ve Çorum çevrelerinde yoğun kar(kıyılarda 5 ila 15 cm, iç kesimlerde 15-20, yüksek kesimlerde 20-30 cm) şeklinde olacağı tahmin edildiğinden kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların; İzmir ve Manisa çevreleri ile Aydın'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI;Rüzgarın; Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Marmara'nın kuzeyinde kuvvetli (40-60 km/sa), Marmara'nın güneyi ile Kuzey Ege kıyılarında yer yer fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ oluşma riski bulunduğundan, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA
Çok bulutlu, güney ve doğu kesimlerinde yoğun olmak üzere bölge genelinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

EDİRNE -5°C, 2°C
Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı

İSTANBUL 0°C, 2°C
Çok bulutlu ve yoğun olmak üzere kar yağışlı

KIRKLARELİ -5°C, 0°C
Çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kar yağışlı

KOCAELİ 0°C, 1°C
Çok bulutlu ve yoğun olmak üzere kar yağışlı

EGE
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. GÜney Ege kıyılarında yağmur ve sağanak, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek olan yağışların; İzmir ve Manisa çevreleri ile Aydın'ın kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) yağmur ve sağanak, Uşak, Kütahya ve Afyon çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHİSAR -3°C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yoğun olmak üzere kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yer yer yoğun olması bekleniyor.

DENİZLİ 4°C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İZMİR 2°C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı

MANİSA 2°C, 4°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Antalya'nın doğusu ile gece saatlerinden itibaren batı Akdeniz'in aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyılarda yağmur ve sağanak, gece saatlerinden itibaren iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların yarın Antalya'nın doğusunda yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

ADANA 7°C, 19°C
Parçalı bulutlu

ANTALYA 11°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın doğusunda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 6°C, 17°C
Parçalı bulutlu

ISPARTA 7°C, 8°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İÇ ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile yarın bölgenin batısı ile Yozgat çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Eskişehir çevreleri ile yarın öğle saatlerinden sonra bölgenin kuzeybatı kesimlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ANKARA -1°C, 1°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ÇANKIRI -1°C, 0°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR -3°C, -2°C
Parçalı ve çok bulutlu, yoğun olmak üzere aralıklı kar yağışlı

KONYA 3°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

BATI KARADENİZ
Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

BOLU -4°C, -2°C
Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

DÜZCE -1°C, 0°C
Çok bulutlu, kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

KASTAMONU -4°C, -2°C
Çok bulutlu, kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ZONGULDAK 0°C, 1°C
Çok bulutlu, kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile yarın Doğu Karadeniz kıyıları, Amasya, Çorum ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yağmur ve zamanla karla karışık yağmur, iç kesimlerde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

AMASYA 2°C, 3°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

RİZE 6°C, 8°C
Çok bulutlu, yarın yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

SAMSUN 2°C, 3°C
Çok bulutlu ve yağmurlu, yarın zamanla karla karışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı

TRABZON 5°C, 8°C
Çok bulutlu, yarın yağmurlu, zamanla karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, Tunceli ve Erzincan ile yarın Erzurum ve Bingöl çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde kuzey kesimlerinde güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Bölgenin doğusunda yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunmaktadır.

ERZİNCAN 3°C, 12°C
Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı kar yağışlı

ERZURUM 0°C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde kar yağışlı

KARS 0°C, 6°C
Parçalı ve çok bulutlu

VAN -3°C, 11°C
Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu yarın sabah saatlerinde Diyarbakır'ın kuzey kesimleri hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 3°C, 19°C
Parçalı ve zamanla çok bulutlu, yarın sabah saatlerinde kuzey kesimleri hafif yağmurlu

GAZİANTEP 4°C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu

SİİRT 8°C, 19°C
Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA 7°C, 18°C
Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA
Marmara ve Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına; Batı Karadeniz Güney Ege’de fırtına bekleniyor.

KARADENİZ
Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz yağmurlu, Batı Karadeniz karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Batı Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8, doğusu yarın öğle saatlerinde 4 ila 6; Doğu Karadeniz’de kuzey ve kuzeydoğu, yarın zamanla doğusu batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, batısında 2,5 ila 3,5 m; Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

MARMARA
Hava Durumu: Çok bulutlu ve karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9 kuvvetinde; Dalga: 3,0 ila 4,0m; Görüş: Zayıf.

EGE
Hava Durumu; Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu, Kuzey Ege’nin kuzeyi karla karışık yağmurlu; Rüzgar: Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğudan 7 ila 9; Güney Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, güneyi kuzeybatıdan 4 ila 6, zamanla kuzeyi 6 ila 8, güneyi 5 ila 7 kuvvetinde; Dalga: güneyi 1,5 ila 2,5m, zamanla 3,0 ila 4,0m, kuzeyi 4,0 ila 5,0m, Görüş: orta, Kuzey Ege’de zayıf.

AKDENİZ
Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, batısı gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 2 ila 4, yarın sabah saatlerinden itibaren batısında 3 ila 5 kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ
Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, güneyinde sabah saatlerine kadar güneydoğudan 2 ila 4 kuvvetinde; Dalga: 0,25 ila 0,5m; Görüş: İyi.

Hava durumu - Tüm İl ve İlçelerin Hava durumu
Hava durumu sayfası, Türkiye'nin tüm illeri ve ilçeleri ile ilgili hava tahminlerine göre düzenlenmiş haber servisidir.
Türkiye'deki Tüm İllerin Hava Durumunu öğrenmek için tıklayınız...

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Diğer Haberler

Ramazan'da kabızlık problemine karşı bitkisel tavsiyeler

Ramazanda kabızlık problemine karşı bi..

Ramazan'da kabızlık problemine karşı bitkisel tavsiyeler
Akdeniz'de korkutan deprem!

Akdeniz'de korkutan deprem!

Akdeniz'de korkutan deprem!
21 Nisan Çarşamba Antalya'da hava durumu...

21 Nisan Çarşamba Antalya'da hava duru..

21 Nisan Çarşamba Antalya'da hava durumu...
Pembe WhatsApp nedir? Pembe WhatsApp güvenli mi? Bilgiler mi çalınıyor?

Pembe WhatsApp nedir? Pembe WhatsApp g..

Pembe WhatsApp nedir? Pembe WhatsApp güvenli mi? Bilgiler mi çalınıyor?
Aliyev'den çok sert Zengezur açıklaması: Ermenistan isterse kolay, istemezse zorla çözeriz

Aliyev'den çok sert Zengezur açıklamas..

Aliyev'den çok sert Zengezur açıklaması: Ermenistan isterse kolay, istemezse zorla çözeriz
Biontech mi, Sinovac mı? Prof. Dr. Güner Sönmez, madde madde iki aşının özelliklerini sıraladı

Biontech mi, Sinovac mı? Prof. Dr. Gün..

Biontech mi, Sinovac mı? Prof. Dr. Güner Sönmez, madde madde iki aşının özelliklerini sıraladı