Mersin Valiliği'nden Nagehan Ekiz'in intiharına ilişkin açıklama

02.10.2021 10:13

Mersin Valiliği'nce, 26 Eylül tarihinde polis memuru Nagehan Ekiz'in intiharına ilişkin bazı medya organları ve sosyal medyada yer alan haberlerin üzüntü verici olduğu bildirildi.

Mersin Valiliği'nden Nagehan Ekiz'in intiharına ilişkin açıklama

Valilikten konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Nagehan Ekiz’in 26 Eylül günü intihar etmesi hadisesi üzerine bazı medya organları ve sosyal medya platformlarında çeşitli paylaşımlar yapıldığı belirtilerek, "Öncelikle Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurumuzun intiharı hem emniyet teşkilatımızı hem de bizleri derinden üzmüştür" denildi.

Açıklamada, intihar eden Nagehan Ekiz'in, 27 Ağustos 2021 tarihinde Mezitli'de siyasi parti ilçe binasında görevli polis memurunun iki saatliğine izinli olduğu zaman zarfında bir defaya mahsus görevlendirildiği ifade edilerek, şu bilgilere yer verildi: "Bu süre içerisinde ilçe binasında görevli sekreter hanımla bir nedenle karşılıklı diyalog sonrası Mezitli İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli şube müdürünün olaya müdahale etmesinden bir ay sonra vuku bulan intihar olayına herhangi bir belge, bulgu, inceleme ve merhumenin herhangi bir yazılı veya sözlü şikayetinin olmamasına rağmen sebep olarak gösterilmesi yönündeki sosyal medya değerlendirmeleri ve paylaşımları üzüntümüzü daha da artırmıştır. Konu ile ilgili olarak merhumenin intiharından sonra, emniyet emeklisi olan kıymetli babasının beyanları üzerine 27 Eylül 2021 günü tüm yönleriyle hemen inceleme başlatılmıştır. Merhumenin acılı ailesine ve polis teşkilatımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz."

NE OLMUŞTU?

Mersin’in Mezitli ilçesinde görev yapan polis memuru Nagihan Ekiz, 27 Eylül günü intihar etmişti. Nagihan Ekiz'i intihara götüren olay, iddiaya göre AK Parti Mezitli İlçe Başkanlığı'nda karşılaştığı hakaretler olduğu belirtilmişti.

Nagihan Ekiz'in babası, emekli başkomiser Ali Ekiz, olayı sosyal medya hesabından şu ifadelerle anlattı:

"Ben Emekli başkomiserim. Kızım da Mezitli İlçe Emniyet müdürlüğü silah ruhsat şubesinde görevli olduğu gün mezitli AK Parti ilçe başkanlığında görevli polis memuru rahatsızlanır, hastahaneye gider, iki saatliğine benim kızımı yerine gönderirler ve kızım görevde iken dışarıdan partiye bir bayan gelir 'Nerde görevli polis ben usandım polis AZARLAMAKTAN der bunun üzerine kızım da sorar 'hanfendi siz kimsiniz niye bağırıyorsunuz?' der. Bunun üzerine bayan 'sen şimdi kim olduğumu görürsün sicilini ver'. Bağıra bağıra odasına çıkar sonra ilçe başkanını arar artık nasıl bir yalan SÖYLEDİYSE başkan da hemen Mezitli ilçe Emniyet müdürünü arar. 'O kızı hemen sürgüne GÖNDERECEKSİNİZ' der ilçe Emniyet müdürü de. Yardımcısı şube müdürü Serap Karabulut'u arayarak 'böyle bir olay var gereğini yap' der. Bunun üzerine şubede kızıma devamlı mobik uygulayan Serap hanımkızımı zorla Ak parti binasına götürerek sekreter odasında ilçe başkan yardımcısı ve sekreterin önünde aşağılayarak kızıma 'sen sokak kadını gibi sokak kadını ağzıyla konuşuyorsun çabuk sekreterden özür dile' der. Kızım da 'ben suç işlemedim o benden özür dilesin ben de ondan dilerim' der. Üçlü çete kızımı konuşturmazlar kızım özür diler, Daha sonra 'çık dışarı' der kızım şube müdürüne 'müdürüm ben AYYILDIZLI ÜNİFORMA TAŞIYAN ŞEREFLİ bir TÜRK POLİSİYİM' diye karşılık verince ilçe başkan yardımcısı 'bunların başını ezeceksin ki karşılık veremesinler', kızımı kapı dışarı ederler. Bunları kızım hazmedemezdi. Pazar günü evde intihar etti. Müdürden şikayetçi oldum ilgili yerlere yazacağım. Herkese saygılar sunarım. Yalakalar teşkilatı ne hale getirdiler."

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Dalış rekortmeni Şahika, bu defa Plastiksiz Kaş Projesi için nefesini tuttu

Dalış rekortmeni Şahika bu defa Plasti..

Dalış rekortmeni Şahika, bu defa Plastiksiz Kaş Projesi için nefesini tuttu
Vali Ersin Yazıcı'nın 65'nci AHENK ziyareti meslek lisesine

Vali Ersin Yazıcı'nın 65'nci AHENK ziy..

Vali Ersin Yazıcı'nın 65'nci AHENK ziyareti meslek lisesine
Polis her yerde onları arıyordu! Hükümlü 2 firari yakalandı

Polis her yerde onları arıyordu Hüküml..

Polis her yerde onları arıyordu! Hükümlü 2 firari yakalandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara çağrı: Süreci başlatın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara çağrı: Süreci başlatın
Antalya turizminde 'bayram' sevinci!

Antalya turizminde 'bayram' sevinci!

Antalya turizminde 'bayram' sevinci!
Antalya'da sıcaklık arttı, sahil doldu taştı

Antalya'da sıcaklık arttı, sahil doldu..

Antalya'da sıcaklık arttı, sahil doldu taştı