MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

 
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Bakan Murat Kurum'u kabul etti

28.10.2020 18:27

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Türkiye Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum'u kabul etti.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Bakan Murat Kurum'u kabul etti

Cumhurbaşkanı Tatar, Bakan Murat Kurum'u başkent Lefkoşa'daki Cumhurbaşkanlığında konuk etti. Görüşmeye KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Kutlu Evren, Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkanı Ömer Bulut, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve beraberindeki heyet eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Tatar, burada yaptığı konuşmada, yapılan bu ziyareti çok önemsediğini kaydetti.

Hafta başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resmi davetlisi olarak Türkiye'ye gittiğini hatırlatan Tatar, orada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 15 Kasım'da KKTC'yi ziyaretinin gündeme geldiğini ve 15 Kasım'ın KKTC'nin de kuruluş yıl dönümü olduğunu ifade etti.

'MARAŞ ZİYARET EDİLECEK'

Tatar, 15 Kasım'da KKTC Acil Durum Hastanesi'nin açılacağını ve Kapalı Maraş'ı da ziyaret edeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Tatar, "Bu dönemde, anavatan Türkiye ile ilişkilerimizin çok daha yoğunlaştığı ve daha çok iş birliğiyle KKTC'nin daha iyi bir noktaya taşınması için yapacağımız çalışmalar fevkalade önemlidir. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatlarıyla sizlerin bu çalışmalar, Türkiye'nin çevrecilik ve şehircilik anlamında gösterdiği büyük başarılar inşallah KKTC'de de hayırlı işlere vesile olur." dedi.

Gelişen ve kalkınan KKTC'nin çok daha iyi günlere gideceğinden hiçbir şüphelerinin olmadığını kaydeden Tatar, KKTC'nin doğası, tarihi, kültürü ve potansiyelinin çok daha iyi bir gelecek vadettiğini söyledi.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto