MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Hafta sonu tekel bayileri kapatılacak mı?

08.12.2020 20:14

Sokağa çıkma yasağı uygulanan hafta sonunda, genelgede bir yasak olmamasına rağmen tekel bayilerinin polis tarafından kapatılmasının ardından marketlerde ve tekel bayilerinde alkollü içki satışının yasaklandığı iddia edildi.

Hafta sonu tekel bayileri kapatılacak mı?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan ilk hafta sonunda, genelgede herhangi bir hüküm olmamasına rağmen bazı tekel bayileri polis tarafından kapatıldı. Esnaf ve vatandaşlar duruma tepki gösterirken, bugün Ankara Emniyeti, market ve bakkallara, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı hafta sonları içki satışı yapılmayacağına ilişkin yazı gönderdi. 

NTV'in haberine göre ise, cumartesi ve pazar günleri ülke genelinde açık olan market ve bakkallardan alkollü içki alınamayacağı aktardı. Haberde kararın "haksız rekabetin önüne geçilmesi için" alındığını belirtildi.

CHP'li Ağbaba: AKP’nin derdi virüs değil, hayat tarzı!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da Twitter hesabından, "Sokağa çıkma yasağının olduğu haftasonları, işletmelerin alkol satışına ilişkin yasak getirildi" açıklamasını yaparak duruma tepki gösterdi. Ağbaba, "AKP’nin derdi virüs değil, hayat tarzı! Tekel ürünlerinden yüzde 270’e varan oranlarda vergi alan zihniyetin seküler yurttaşları cezalandırdığı yetmemiş olacak ki şimdi bu kararla esnafları da cezalandırmaya çalışıyor" dedi. 

Twitter hesabından açıklama yapan Ağbaba, şu ifadeleri kullandı:

"Sokağa çıkma yasağının olduğu haftasonları, işletmelerin alkol satışına ilişkin yasak getirildi. Geçtiğimiz haftasonu da bakkal ve büfelere genelgede TEK BİR KELİME yer almamasına rağmen zorla kepenk kapattırıldı. AKP virüsü yaşam tarzına müdahalenin fırsatı olarak görüyor!

Bu dükkanlar hangi genelgeye dayanarak kapatılıyor?Kolluk kuvvetlerini zorlama yorumlarla esnafın karşısına dikmek nedir? İktidar -olmayan genelgeyle- hafta sonu Tekel ürünlerinin satışını tümden yasaklıyor. Yüzbinlerce esnaf, çalışanları ve aileleriyle birlikte taş mı yiyecek?

AKP’nin derdi virüs değil, hayat tarzı! Tekel ürünlerinden yüzde 270’e varan oranlarda vergi alan zihniyetin seküler yurttaşları cezalandırdığı yetmemiş olacak ki şimdi bu kararla esnafları da cezalandırmaya çalışıyor.

Salgının yayılmasının sorumlusu Tekel bayiler mi? Kuruyemişçiler mi? Salgın süreciyle zaten tükenen esnaf, bu kararla artık yok edilmek istenmektedir. Biz, bu akıl ve vicdan yoksunu anlayışa karşı tüm esnaflarımızı birlikte mücadele etmeye davet ediyoruz."

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3