MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı kurs

FALEZ PLAJLARI

Yörükoğlu süt

 
Gara'da yakalanan iki teröristin itirafları ortaya çıktı!

23.02.2021 22:01

Pençe Kartal-2 Harekatı’nda ele geçirilen iki teröristin kan donduran ifadeleri ortaya çıktı. Operasyonda ele geçirilen 2 terörist Irak’ın kuzeyi Gara bölgesinde 13 sivil vatandaşın şehit edilmesiyle ilgili, “Eğer operasyon başlarsa, bir şey olursa, destek kuvvet gelmezse rehineleri infaz edin, öldürün” emri aldığını itiraf etti.

Gara'da yakalanan iki teröristin itirafları ortaya çıktı!

Terör örgütü PKK unsurlarını etkisiz hale getirmek, Irak’ın kuzeyinden gelebilecek terör saldırılarını engellemek için 10 Şubat saat 02.55’te Pençe Kartal-2 Harekatı başlamıştı. Alınan istihbaratlar neticesinde örgütün bölgedeki mağarada sivilleri saklayarak kaçırmaya çalıştığı bilgisine de ulaşıldı. Söz konusunu operasyonun icra edildiği mağaranın başlıca özellikleri, 3 giriş, 9 oda ve 7 tane demir kapıdan oluştuğu tespit edildi. Yakalanacağını anlayan teröristler 13 sivil vatandaşı şehit etti. Yakalanan teröristler ise itiraflar bulundu.

“DESTEK GELMEZSE REHİNELERİ İNFAZ EDİN”

Eğer operasyon başlarsa, bir şey olursa, destek kuvvet gelmezse rehineleri infaz edin, öldürün emrini aldıklarını belirten terörist şu itiraflarda bulundu:

“Gerçek adım Osman Acer. Kod adım Şerven Korkmaz, 1994 doğumluyum. 2012’de PKK’ya katıldım. Aslen Şırnaklıyım. Doğum yerim Mersin’dir. Baba adım Ali Acer; Anne adım Zehra Acer’dir. 2020 yılında Gara’ya cezaevine düzenlemem yapıldı. Eğer operasyon başlarsa, bir şey olursa, destek kuvvet gelmezse rehineleri infaz edin, öldürün. Alınan rehine Türk rehineleri polis, subay, askerleri öldürme talimatını vermişti. Böyle demişti. Ve 10 Şubat 2021’de Roj Başa doğru operasyon başladı. Sonra dönüp yanına birkaç kişiyi aldı, tutuklu olan esirlerin yanına gitti. Türk subayların polis olsun asker olsun onların yanına gitti, hepsini imha etti. Çatışma devam etti, birkaç gün böyle sürdü ve sonra Merkez Botan yani Doğan Geçgel teslim oldu, ondan sonra ben teslim oldum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR SHORTCODE

“HİÇBİRİ SAĞ GİTMEMELİ”

13 kişinin ailelerine teslim olmamasının gerektiğini duyduğunu itiraf eden terörist Doğan Geçgel, “Bu ifadeyi kendi hür irademle hiçbir baskı altında kalmayarak veriyorum. Adım Doğan Geçgel. Kod adım Merkez Botan. Baba adım Sabri, Anne adım Fatma. Memleketim Şırnak Merkez. Örgütü katılım tarihi Mart 2014. Gare’de Siyane bölgesinde şehit Brüsk mağarasında tutukluların yanındayım. Sekiz kişiydik. Tünel uzun olduğu için ve zikzaklı olduğu için görünmüyordu. Diğer kapı, dışarısı görünmüyordu daha doğrusu. Yani orada saat yediye kadar bekledik ve kamelyaya geçmek için, geçtik. Yerde esirlerin ölü bir vaziyette kafalarına sıkılmış halde gördük. Bende dayanamayarak dışarı çıkmadan önce teslim ol çağrılarını duyuyordum askerlerin. Teslim olmak için yani askerlere ben dışarı çıktım. Ben teslim oluyorum diye askerlerin yanına gittim. Askerlerde beni yanlarına aldılar. Gara saha komutanlığı Cuma Biliki olsan şahıs arkadaş Sorej kod isimli sorumluya demişti ki; ‘Buraya operasyon olursa bir şey olursa esirlerin hiçbiri sağ gitmemeli, ailelerine teslim olmamalı’ diye talimat verdiğini duymuştum. Yani onları öldürün diye duymuştum. Sorej söylemişti. Bunu kendim duymuştum yani kulaklarımla. Sonra teslim oldum askerlere” itirafında bulundu.

Son Dakika - Son Dakika Haberleri - Son Haberler

Son dakika haberleri hızlı ve tarafsız bir şekilde MYGazete.com'da bulabilirsiniz. Gündemdeki son dakika haberler ve yeni gelişmeler anında tüm detaylarıyla bu sayfada...

Son dakika haberleri, son dakika sayfasından takip etmek için tıklayın.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Coronden

kurs kayıt

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Diğer Haberler

Türkiye'nin Covid -19 mücadelesi dünyaya örnek oluyor

Türkiye'nin Covid -19 mücadelesi dünya..

Türkiye'nin Covid -19 mücadelesi dünyaya örnek oluyor
Yeni normalleşme adımlarına itiraz eden Mehmet Ceyhan'a tepki yağıyor

Yeni normalleşme adımlarına itiraz ede..

Yeni normalleşme adımlarına itiraz eden Mehmet Ceyhan'a tepki yağıyor
Antalya'da insan tacirlerine operasyon! 6 tutuklama

Antalya'da insan tacirlerine operasyon..

Antalya'da insan tacirlerine operasyon! 6 tutuklama
PSV - Galatasaray maçı seyircili oynanacak!

PSV - Galatasaray maçı seyircili oynan..

PSV - Galatasaray maçı seyircili oynanacak!
Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki: Yasaklar ideolojik

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğa..

Kılıçdaroğlu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki: Yasaklar ideolojik
Son Dakika: 65 yaşa toplu taşıma müjdesi...

Son Dakika: 65 yaşa toplu taşıma müjde..

Son Dakika: 65 yaşa toplu taşıma müjdesi...