MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Konyaaltı Belediyesi

Yörükoğlu süt
Bloomberg ekonomistlerinden dikkat çeken analiz: 'Türkiye, 2050 yılında en büyük ekonomiler arasında 10. sırada yer alabilir'

13.11.2020 22:02

Bloomberg Economics'in değerlendirmesine göre ekonominin ağırlık merkezi batıdan doğuya kayarken Türkiye 2050 yılında en büyük ekonomiler arasında 10. sırada yer alabilir.

Bloomberg ekonomistlerinden dikkat çeken analiz: 'Türkiye, 2050 yılında en büyük ekonomiler arasında 10. sırada yer alabilir'

Bloomberg ekonomistleri Tom Orlık ve Bjorn Van Roye'un analizlerine göre Çin, 2035 yılında ABD'yi tahtından ederek dünyadaki en büyük ekonomik ve hatta siyasi güç olacak. Ekonomistlerin 39 ülkeden topladıkları verilerle yaptıkları çalışmaya göre, 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana devam eden istikrara döneminin sonuna gelindi.

Ekonominin ağırlık merkezinin batıdan doğuya, yani gelişmiş piyasalardan gelişen piyasalara kaydığı düşünülüyor. Bloomberg HT'nin haberleştirdiği analize göre dünya nüfusunun yarısına sahip olan Asya'nın ekonomik büyüklüğü 2020 yılında dünya ekonomisinin yüzde 35'ini oluştururken bu oran 2050'de dünya ekonomisinin yarısına ulaşacak. Ekonomistler, Türkiye ekonomisinin de 2050 yılında en büyük 10. ekonomi olmasını öngörüyor.

Devletlerin gelecek yıllarda ekonomide daha büyük bir rol oynayacağı belirtilen analizde, serbest olmayan ekonomilerin payının 2050 yılında yüzde 43'e yükseleceği tahmin ediliyor.

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto

Coronden

FOTO GALERİ

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

İLANLAR

vefatlarımız

Adin Hotel 3