MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

 
Bakan Koca'dan, CHP'li Emir'e sert tepki

30.09.2020 21:51

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, CHP'li Murat Emir'in 'Vaka sayısı açıklananın 20 katı' iddiasına yanıt verdi.

Bakan Koca'dan, CHP'li Emir'e sert tepki

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, koronavirüs vaka sayısının Koca'nın açıkladığının 20 katı olduğunu iddia etmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CHP'li Emir'in iddiasına yanıt verdi. Koca, "Verdiğimiz tablodaki bilgilerin hepsi doğru" ifadelerini kullandı.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca CHP Ankara Milletvekili Murat Emir'in iddiasına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

"Belge denilen iddia edilen evrağın üzerinde bir tarih yok. Hangi tarih aralığında alındığına dair bir not yok. Bizim kullandığımız programda böyle bir arayüz yok. 10 Eylül için yapılan test sayısı ise 112 binlerde. 152 bin olduğu söyleniyor. Neresinden bakıp yorum yapacaksınız? Salgının seyrinde yapılan mücadele son derece önemli.

Biz sahada tespit edilen herkesi özellikle filyasyonunu yapıyoruz. Herhangi bir vatandaşımızı gizleyerek temaslı takibini yapmıyoruz. Bunun dışında bütün vakalar ayrıca güvenlikli alan oluşturma noktasında devrede olan HES sistemimizin içinde.

Yani bütün vakalar HES'in içinde. Vakayı gizleyerek filyasyonu önleyebilir misiniz? Eğer denilen şekilde olmuş olsa idi bu dönemde bu kadar vakanın iddia edildiği ortamda hastanelerimizdeki yatak doluluk oranlarımız niye %50'lerin altında? Yoğun bakımlardaki doluluk oranlarımız niye %66'larda. Tablodaki bütün veriler doğrudur. Bu yapılan mücadelede hiçbir şey gizlenemez."

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto