MY TV Türkiye Programlarını İzlemek İçin Tıklayın
Yörükoğlu süt

 
Anne karnında Corona virüsü bulaşan bebek tedavi uygulamadan iyileşti!

25.02.2020 22:59

Çin'de 17 gün önce doğan bir bebekte koronavirüse rastlandı. Annesinden kaptığı koronavirüsle dünyaya gelen bebek, hiçbir tedavi uygulanmadan virüsten kurtuldu.

Anne karnında Corona virüsü bulaşan bebek tedavi uygulamadan iyileşti!

Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın büyük bölümüne yayılan koronavirüsle ilgili her gün farklı hikayeler gelmeye devam ediyor. Çin'in Vuhan eyaletinde anne karnında koronavirüs bulaşan bir bebek dünyaya geldi. Bebeğe koronavirüs bulaştığı, doğduktan 17 gün sonra anlaşıldı. Koronavirüsünün buluştığın en genç insan olan bebek, herhangi bir ilaç yardımı olmadan kendi kendine iyileşerek hastaneden taburcu oldu.

İsmi Xiao Xiao olarak açıklanan 17 günlük kız çocuğu, doğduğunda yapılan muayenesinde solunum yolunda enfeksiyon tespit edilince çocuk hastanesine sevk edildi. Hastanede yapılan muayenede virüs kaptığı ortaya çıkan bebek kontrol altına alındı.

Bebeği tedavi altına alan Dr. Zeng Lingkong, bebeğin solunum yollarında bir enfeksiyon olduğunu, nefes almakta zorluk çekmediğini ve yüksek ateşi bulunmadığı söyleyerek bebeğe ilaç tedavisi uygulamadıklarını söyledi. Dr. Zeng, yapılan testlerin ardından virüsün bebeğin vücudundan tamamen atıldığını söyledi. İyileşen minik bebek daha sonra hastaneden taburcu edildi

Çin'de koronavirüsle mücadele eden doktorlardan olan Dr. Zeng Lingkong, şu an için en büyük korkularından birisinin, koronavirüsün hamile anneden karnındaki çocuğa bulaşması olduğunu ifade etti ve bu tür vakalarda çok daha dikkatli olduklarını söyledi.

NE OLMUŞTU?

Kovid-19, dünya genelinde 80 binden fazla kişiye bulaştı. Salgın nedeniyle Çin ana karasında 2 bin 663, Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde 2 kişi hayatını kaybetti.

İran'da 16, Japonya'da 4, Güney Kore'de 8, İtalya'da 7, Tayvan, Filipinler ve Fransa'da birer kişi Kovid-19 nedeniyle yaşamını yitirdi.

Virüs bulaşan kişi sayısı dünya genelinde 80 bini geçerken Çin ana karasında 77 bin 658, Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde 81 ve Makau Özel İdari Bölgesi'nde 10 vakaya rastlandı. Tayvan'da da 30 kişide Kovid-19 tespit edildi.

Kovid-19'in görüldüğü bildirilen ülkelerin yetkili sağlık kurumları ve yerel basınından derlenen verilere göre, vaka sayıları şöyle sıralandı: Japonya 850, Güney Kore 893, İtalya 229, Singapur 89, İran 61, ABD 35, Tayland 35, Avustralya 23, Malezya 22, Vietnam 16, Almanya 16, İngiltere 13, Birleşik Arap Emirlikleri 13, Fransa 12, Kanada 11, Hindistan 3, Filipinler 3, Kuveyt 3, Rusya 2, İspanya 2, İsrail 2, Amman 2, Bahreyn 1, Nepal 1, Sri Lanka 1, Kamboçya 1, Belçika 1, İsveç 1, Finlandiya 1, Mısır 1, Lübnan 1.

Kaynak: sondakika.com

SUR YAPI

Sur yapı mobil

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yap

Adin Hotel 3

Coronden

ŞANS OYUNLARI

On Numara
Şans Topu
Sayısal Loto
Süper Loto